Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos babámnak csinálhatok...

7 hónapos babámnak csinálhatok itthon tejbegrízt?

Figyelt kérdés

Ahogy néztem a kecskeméti tejbegríze 6 hónapos kortól adható. Abba is rendes tej van, szóval semmi extra. Evett már olyat és szereti is. De én egy üveg árából csinálok egy literrel és akkor nekünk is megvan a reggelink pl.

Azért kérdezem, mert a tej ilyen tiltó listás valamiért, de a fiamnak semmilyen tejes dologtól nem volt eddig baja. A joghurtos bébiételt is simán megeszi gond nélkül. Csak nem tudom esetleg ezekben csinálnak e valamit a tejjel.


2020. szept. 16. 16:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
65%

Beszélsz angolul? Keress rá a hivatalos nyugati ajánlásokra. Pl. AAP peanut introduction A mogyorónál az utóbbi évtizedekben kifejezetten azt találták, hogy a késői bevezetés növeli az allergia kockázatát. Először amerikában az tűnt fel, hogy az amerikai zsidó gyerekek között sokkal több a mogyoró allergiás mint az izraeliek között. Mikor jobban megvizsgálták a dolgot, akkor azt találták, hogy izraelben hagyományosan első étel egy mogyoró porral készülő kis rágcsa. Aztán innen (is) indult, hogy aha, akkor megkéne vizsgálni ezt a dologt, mert lehet van benne valami. A legújabb ajánlások szerint 6 hós kortól mehet. A mogyoróvajjal vigyázz egyébként, az állaga miatt nehezen kezelhető a gyerekeknek, ezért nehogy beadj neki egy teli kanált, megfulladhat, mert sűrű nyilemnyalom, kicsit ragacsosnak is mondható! Valamit vékonyan megkenve pl. tökéletes.


Én nem vagyok orvos, ha teheted olvass mindennek utána és úgy döntsd el. Ha tudsz angolul, akkor inkább úgy. Rengeteg HIVATALOS forrás, tanulmány, ajánlás elérhető, orvosoktól, eü szolgálatoktól stb. stb. míg ha magyarul rákeresel akkor kijön egy rakás bulvár színvonalú weboldal, ahol mindent és annak az ellenkezőjét is megírják, attól függ a műkörmös szintű képzettséggel rendelkező cikkíró épp milyen lábbal kelt ki az ágyból.

2020. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!