Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adnátok 11,5 hónapos babának...

Adnátok 11,5 hónapos babának tejfölt és cukrot tartalmazó vaníliás krémtúrót?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy biomami de szeretném minél egészségesebben táplálni a babámat minél tovább...viszont nem akarom megfosztani minden finomsagtól. Nagyon gáz lenne ha ilyen kremturot adnék neki legalább?

2020. okt. 17. 11:41
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
48%

Akkor rossz a recept.

De a bolti krémtúróban nem a tejföl (nincs is benne), a túró és a cukor a legrosszabb, hanem az állományjavítók, stabilizátorok, tartósítók, aromák, ízfokozók, színezékek. Ezekre semmi szüksége. Nyilván nem hal bele. Később enni is fog (legkésőbb a közétkeztetés során), de teljesen felesleges ilyen korán ilyen "finomságnak" (=ipari szemét) kitenni, amikor kaphat jobbat.

De ne állj meg itt! ;) Jöhet a Danonino, Paula, Monte, tejszelet...

2020. okt. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
11 a túrórudit kihagytad 😉
2020. okt. 17. 16:49
 13/33 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, rossz túrót vettél. Azokat lehet jól kikeverni krém állagra, amik dobozban vannak, nem amik zacskóban. De mint írtam semmi baja nem lesz, ha adsz neki.
2020. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
62%
Én turmixolni szoktam a krémtúrót, úgy krémes lesz, túró, tejföl, citromlé, cukor vagy méz.
2020. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
70%
1 éves koráig tejmentes diétán van, egyéb esetben simán adnék.
2020. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Dobozos túró volt, de őszintén szólva nem tettem bele semmi mást...tejfölt, mézet még nem kapott...nagyon sokat főzök a babámnak...általában minden nap...nem vagyok az a lesz.rom anyuka...de nem is gondoltam h ekkora tragédia krémtúrót adni...

Akik normális választ adtak azoknak köszönöm szépen...egyelőre megpróbálkozok itthonit készíteni:)

2020. okt. 17. 20:40
 17/33 anonim ***** válasza:
84%

Itthoni:

Botmixerrel, ha lenyomod, akkor olyan lesz.

Lehet kapni nem rögös, hanem tömbös poharas túrót.

Az krémes alapból


1. Vagyok

2020. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
77%
Én nem adok neki. Nem a cukor miatt, hanem egyrészt más is van benne, másrészt a cukornak a mennyisége a nem midnegy. A bolti édességekben sokkal több a cukor, mint a háziban. Péksütikben is. Pl. nem egy bolti édességben annyi cukor van, amiből én fél-egy tepsit sütök! Illetve, én nem vagyok egy ősemberül táplálkozó ember, de úgy vagyok vele, hogy amíg lehet addig kell húzni az édességek megismertetését, mert előtte bombabiztosra be kell betonozni a többi íz és étel szeretetét. Ha túl korán kapja a bolti édességeket, azoknak a túlzott geil édes ízére nagyon rá lehet kattanni és megindul a lavina, hogy "legalább valamit eszik" alapon egyre több ilyet adnak neki aztán meg néznek, hogy miért nem eszik rendes ételt. Nincs ezekre szüksége. Nem mondom, hogy nem kap édeset, de nem boltit. Annyi idősen főleg nem. Nem is igényelte. Ismerős szörnyülködött, hogy a natúr tejbegrízt eszi a gyerek. Se bele nem raktam cukrot, se rá semmit. Most három évesen kakaóporral eszi. Sima kakaóporral, nem cukrosan, vagy nem instant kakaóporral. És imádja. Akkor minek rá? Alapból nem ezeket igényli a gyerek, sokkal teljesebb és finomabb ízek léteznek, ha nem rontjuk el nekik. Múltkor voltunk boltban, egy kisfiú akart csokit választani, magas kakaó tartalmú étcsokit választott volna, de az anyja mondta neki, hogy "az nem jó" és odarakta neki a tej csokit, 4x annyi cukorral. És az az étcsoki jó lett volna a gyereknek eltöltöte volna két kocka is, de helyette a cukor miatt eteti magát kategóriás csokit kapta, amiből egy táblát is úgy be lehet nyomni, hogy fel sem tűnik... Az én lányom olyat nem ismer. De a 85%-osat olyan vidáman eszi, hogy na még. Én meg úgy örülök neki, hogy élvezi ezt és nem arra vágyik, hogy adjatok egy csupor cukrot, mert csak az a finooooom, mert nem erőltettem rá. Engem gyerekkoromban cukrozott dolgokkal etettek, rudi, krémtúró stb. Nem egyszerű leállni velük. Ráadásul azóta már más a világ, a szalámiban is cukor van, az édesség nem olyan dolog, hogy néha kap az ember, hanem akkora édességes sor van a boltban, mint régen az egész közért volt, nem kell ezt erőltetni. Előbb-utóbb úgyis találkozik vele, de nem mindegy mikor és milyen ízlése alakult ki addigra.
2020. okt. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
9%
Jaj, mindenhol vannak bezzeganyukák, bezzeg én nem adok cukrot, bezzeg az én gyerekem egészségesen étkezik, mert én is mentesanyuka vagyok, de úgyám, a férjem is az, friss pogácsát még messziről se lát a család, szafis zsemlén él mindenki :)!
2020. okt. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
78%

"Jaj, mindenhol vannak bezzeganyukák, bezzeg én nem adok cukrot, bezzeg az én gyerekem egészségesen étkezik"


Savanyú a szőlő?


Bírom, hogy nektek mindig szúrja a szemeteket, ha valaki normálisan eteti a gyerekét, pedig ti is megtehetnétek ahelyett, hogy itt köttök bele abba, aki leírja a saját szokásait :)

2020. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!