Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adnátok 11,5 hónapos babának...

Adnátok 11,5 hónapos babának tejfölt és cukrot tartalmazó vaníliás krémtúrót?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy biomami de szeretném minél egészségesebben táplálni a babámat minél tovább...viszont nem akarom megfosztani minden finomsagtól. Nagyon gáz lenne ha ilyen kremturot adnék neki legalább?

2020. okt. 17. 11:41
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
12%
20 szerintem itt nem ez a lényeg. Egy szimpla kérdésre megtudtuk, hogy te milyen frankó vagy bezzeg anyád hogy kitolt veled és különben is. Közlési kényszeres van? 😀
2020. okt. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
76%
Pont erről van szó, hogy a gyerek friss pogácsát lát nem bolti bezacskózott tartós fajtát amiben 3x annyi cukor van mint amennyit az élesztő futtatására kellett volna használni. Ha egyáltalán kelt tészta. És Szaffi lisztet se eszik, mert parasztvakítás, nincs baj a rendessel se. Csak nem mindegy mi van még benne. Nekem mindegy, én nem érzem rosszul magam, nem az én gyerekem eszik állandóan felcukrozott hulladékot, mert “finom”. Nem azt mondom, hogy sose egyen a gyerek ilyet de egy tíz hónaposnak mi a francnak?
2020. okt. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
25%
Nekem nem savanyú a szőlő, de megnézném, hogy finnyás gyerekkel mire menne egy bezzeganyuka. Akinek a fia már 6 hónapos korától finnyás, és nem eszi a gyümölcsöt pl. Anno a fiam ilyen volt. És még vagyunk egypáran, akinek finnyás a gyereke, mert ezt vagy azt nem eszi meg. Jah, igen, biztos ez is a mi bajunk ... Szóval könnyű maximálisan egészségesen étkeztetni egy olyan gyereket, aki vevő rá.
2020. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
16%
És még mindig én vagyok. Mert van az elmélet, és van sajnos a gyakorlat. Az elméletben a gyerek mindenre vevő, a gyakorlatban ami nem megy, egyből kiköpi. Az elméletben egy anyukának mindig van ideje tökéletes ételeket főzni a gyerekének, amellett persze, hogy a családjának külön főz. A gyakorlatban meg örülünk, ha össze tudunk dobni valamit a családnak. z elméletben természetesen a család minden tagja egészségesen étkezik, így csak pozitív példát lát a gyerek. A gyakorlatban ahány gyerek, annyi finnyásság. Az elméletben a nagyszülők, nagymamák is egészségesen étkeznek, így mindenmentes gyerekünk nem fog szétcsúszni gasztronómiailag a nagyinál. A gyakorlatban nincs az a mamakonyhaszekrény, ami nem rejtene mindenféle édességet. Ennyit a gyerek egészséges étkeztetéséről.
2020. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 khniki ***** válasza:
1 éves koráig nem nagyon adtam cukros dolgokat. Volt persze, hogy belenyalt a fagyinkba, de kifejezetten étkezésnek kerültem az ilyeneket.
2020. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
69%
23-24, én nagyobbik gyerekemnél nagyobb fényevőt még nem láttam, mégse próbáltam meg soha szeméttel tömni. Aki azt írta, hogy amit nem ismer, nem hiányzik neki, nagyon is igaz.
2020. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
48%

" de megnézném, hogy finnyás gyerekkel mire menne egy bezzeganyuka. Akinek a fia már 6 hónapos korától finnyás, és nem eszi a gyümölcsöt pl. Anno a fiam ilyen volt. "


És ha finnyás a gyerek és nem eszik gyümölcsöt, az a megoldás, hogy elkezdi valaki krémtúróval meg ilyesmikkel etetni? :O


500 éve, mikor nem voltak ilyenek, vajon éhen haltak a finnyás gyerekek?

2020. nov. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
36%
En meg mindig nem értem, miért teszünk úgy, mintha a kremturo maga a sátán eledele lenne? Ne vicceljünk már. Mi is kaptunk anno cukros dolgokat se elhízottak, se finnyásak nem lettünk, se semmi bajunk nincs. Nyilván nem kell azzal tömni minden nap, de ugyan mi baja lesz, ha egyszer-egyszer eszik valami cukros dolgot? Semmi. Aranyközépút, mértékletesség.
2020. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
63%

28, ezzel kapcsolatban lát dolgot írnék.


Egy, legyünk már őszinték, az anyukák többsége nem kéthetente egyszer ad ilyesmit a gyerekének, hanem minden nap, sőt naponta többször. Nem csak krémtúrót, hanem úgy ámblokk, reggelire cukros kakaó péksütivel, ebédre cukros joghurt, uzsira krémtúró, közben cukros tea, üdítő. Aki elkezdi a cukros kajákat adogatni, onnantól ritkán áll meg, mert már a gyerek fogja követelni egy idő után.


Kettő, az utolsó mondatomban volt a lényeg. A krémtúró nem a sátán eledele, viszont tény, hogy a gyereknek nincs rá szüksége, magyarul semmi baja nem lesz, ha nem kap. Épp ellenkezőleg, tudományos tény, hogy az ízlés az első két évben alakul ki, meghatározó, mit eszik ilyenkor valaki, ha nem nagyon találkozik cukros és túlsózott ételekkel, akkor a későbbiek folyamán jobban élvezi majd a kevésbé intenzív ízeket is.


Szóval, minek rontanánk el a gyerek ízlését, ha nem muszáj?


"Mi is kaptunk anno cukros dolgokat se elhízottak, se finnyásak nem lettünk, se semmi bajunk nincs. "


Hát nem tudom, a lakosság több mint fele kövér és/vagy cukorbeteg, tényleg nincs itt semmi baj? Lehet, hogy nem kellett volna nekünk/nektek sem ilyeneket enni, és nem lenne fél Magyarország zabagép.

2020. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
29 vagy a fel ország nem mértékkel kapta. Nalunk otthon soha nem volt nass csak gyümölcs. Ettől még heti egyszer-kétszer kaptunk túró rudit vagy ilyesmit. Elarulok egy titkot. Már 18 évesen költöztem el otthonról. Na ekkor kezdtem mértéktelen cukor zabálásba. Pont azért mert otthon sosem kaptam eleget. Csak minimálisan. Csoki, meki minden mennyissegben, számolatlanul. Szoval amúgy ugyanannyira kontra produktív nem adni, vagy túl keveset adni, mint túl sokat. És meg így sem lettem sem elhízott sem függő. Lecsengett az a korszak és kész. En sem mondom hogy napi szinten kell adni etkezesenkent valami cukrot, de gondolom akkor nálatok te sem eszel semmit amiben cukor van, mert az en gyerekem mondjuk mindent kinéz a kezemből és minimum megkóstolja. Persze lehet neki nemet mondani de az onnantól számomra egy gusztustalan hiteltelen dolog. Ha mi eszünk ebed után egy sütit, nyilván ő is fog. Ha meg annyira cukormentesen akarnám tartani akkor en sem ennek.
2020. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!