Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adnátok 11,5 hónapos babának...

Adnátok 11,5 hónapos babának tejfölt és cukrot tartalmazó vaníliás krémtúrót?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy biomami de szeretném minél egészségesebben táplálni a babámat minél tovább...viszont nem akarom megfosztani minden finomsagtól. Nagyon gáz lenne ha ilyen kremturot adnék neki legalább?

2020. okt. 17. 11:41
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
28%

30-as, nem értek veled egyet, pontosan azért, mert nálunk is ritkán látott dolog volt az édesség, oh, ha kaptunk egy pohár gyümölcsjoghurtot hétvégén, az nagy dolognak számított (szegények voltunk, szóval amúgy gyümölcs sem nagyon volt). Mégsem kezdtem el mértéktelenül enni az ilyesmiket, amint pénzhez jutottam, sőt, ma sem vagyok édesszájú, talán pont ezért.


De azért vicces, hogy a mértékről írsz, közben meg azt mondod, heti 1-2 alkalommal kaptatok édességet, magyarul mértékkel és te emiatt kezdtél el mekis kaját meg nasit zabálni 18 évesen.. :D


Azt írod, nem kell napi szinte adni, de te nem napi szinten kaptál és az kevés volt... hol van ebben a logika?


Igen, mi nem nagyon eszünk cukros dolgokat, édességeket, de azért, mert én néhanapján netán megeszek egy krémtúrót, a 11 hónaposnak miért kellene adnom belőle? Ha megiszok a szombati vacsi mellé egy pohár bort, abból sem kap, pedig nyilván semmi baja nem lenne pár kortytól.


De még mindig nem kaptam választ: miért adnánk egyáltalán ilyet egy babának, aki nem is kéri, mert azt sem tudja, mi az?

2020. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
60%

Ezzel azért vitába szállnék hogy emiatt kövér a magyar...

Hala istennek mind a 4 nagyszülőm él, 3 cukorbeteg, mind a 4 túlsúlyos. 1 kezükön meg tudnák számolni, hányszor mekiztek, ettek krémtúrót, vagy joghurtot...


Nézzük csak meg a magyaros ételeket. Mind husos, zsíros, nehéz étel. Csak hogy mondjak pár példát, csülökpörkölt, babgulyás, hurka, kolbász, szalonna... természetesen mind kenyérrel.

A régi időkben ez volt a divat, nem a saláta. És krémtúró meg joghurt sem nagyon volt.

Emellett elég mozgás szegény életet él a magyar, mitöl lenne fittebb?



Az a kijelentés, hogy aki ilyet ad a gyereknek, az nem heti 1x adja, megint csak nem helytállo. Hol olvastál arról statisztikát, vagy bármit, ki hányszor mit ad a gyerekének? Másfél éves a fiam, és nálunk igen, eszi. Heti 2x...

Netto hülyeség amit írsz...

2020. nov. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
56%

31 nincs benne logika igazán. A lényeg annyi, hogy semmit sem érdemes ilyen “unnepnapi különlegességnek” feltüntetni. Úgy kell mindent kezelni, mint hétköznapjaink szerves részét és kész.

Miért kene hogy kapjon kremturot? Miért NE kene? Most ne gyere a finnyassaggal, mert ez is hülyeség. Ha valaki mindenfélét kap és nem megy el a mérleg egyik irányba se, akkor mindenfélét szeretni fog. Plusz típus függő is. En világ életemben finnyás voltam, az is maradok már. Mégsem ért semmi hátrány. Ha olyan a kaja nem eszem meg vagy eszem mást.

En egyébként nem adok sem többet sem mást, mint amit épp en is megkívánok. Pl múltkor bele harapott egy islerbe, valószínű túléli és előtte is utána is megette a főzeléket. Sőt mostanában épp a zöldségekre van rakattanva meg a húsra, pedig nincs korlátozva a gyümölcs se,mint édesség sőt babakekszet is szokott kapni néha. Konkrétan kremturot nem kapott meg, nem is szokott lenni itthon, de ha épp lenne, biztos kapna. Túrós palacsintát már evett mondjuk. Apósom csinálta, biztos volt benne cukor. Most nem fogom előadni a gyereknek a családi ebédnél, hogy ő rágjon kelkáposztát amíg mi palacsintázunk. És nem fogok mindenhova cukormentes barakarmikkel se járkálni, nehogy véletlen cukrot lásson a szervezete valahol.

2020. nov. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!