Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy is van ez az "azt eszik,...

Hogy is van ez az "azt eszik, amit mi" dolog egy éves kor után?

Figyelt kérdés

Vigyázat, hülye kérdés veszély.

Nincs még rágófoga, csak metszők. Darabos ételektől öklendezik. Akkor hogyan adjak neki rántott húst, sült csirkét, tésztát? A metszőfogaival nem tudja megőrölni annyira, hogy ne öklendezzen.


2020. okt. 19. 19:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adsz neki darabosat, akkor a garatreflexe nem gyengül.

Jelenleg nagyon elöl van a nyelven még.

Újszülötteket, kisebbeket ez védi a fulladástól...


8

2020. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek a rántott husival pont nem bírtak el rágófogak nélkül de főtt húst, tésztát ilyesmit simán megettek 1 évesen kb 6-8 foggal.


De nagyon eltérőek a gyerekek. Ha öklendezik ne erőltesd.

2020. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 khniki ***** válasza:
100%
Ha bedugod a kisujjad a szájába, érzed, milyen erőset tud harapni az ínyével. Na így rágja szét a kaját is. Nyilván a húsokból pici darabokat kell adni. Amimeg nem ennyire egybekaja, azt egy picit leturmixolod.
2020. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem egyáltalán nem kell még 1 évesen a felnőttek kajáját kapnia egy babának,sőt,másfél évesen SEM.Több okból is: nincsenek kint a rágófogai-és nem rágja meg az ínyével,max ellapogatja,másrészt abszolút nem az ő gyomruknak való még a rántott husi,marhapörkölt és társai.Nem azt mondom,húslevest,főtt zöldségeket főtt tésztát eszegethet,de a felnőtteknek való fűszeres nehéz kaják felejtősek.Aztán meg csodálkozik a sok anyuka,hogy miért nem alszik a gyerek...
2020. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de neked van gyereked, utolsó?


Nekem a 9 hónapos gyerek is megeszik sok dolgot, amit mi..

6 foga van..


Nem azt vàrom hogy elrágjon mindent. Erre van a kés és az aprítógép is.

Nyilván a màr bevezetett, korának megfelelő ételeket kapja, viszonylag kevés fűszerrel.


De egy fokhagymàs spenőtfőzeléket akár ràntással vagy krumplival sűrítve is megehet, vagy durumtésztát is megeszi.. stb

2020. nov. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
10%

15-ös.

Persze hogy van.

De maga a gyerekorvos mondta,hogy nem kell erőltetni még akkor a nehéz "felnőttesebb" kajákat.Mert nem úgy emészti meg,ahogy elvárható,és csak gyomrát kavarjuk meg vele.Ezért van az,hogy sok kajadarab emésztetlenül távozik.

Amit Te leírsz,azt pont eheti!(Már 1 és másfél évesen...)

Valóban olcsóbb felaprítani gezemicét,mint venni egy üveg korának való bébiételt amiben össze van rakva jól,hogy mit ehet.

Persze aláírom,én sosem voltam főzdigélős,pampucolós ősanya.De manapság,mivel 2,5 éves,már azt eszi ,mint mi,házikosztot.


Én így csináltam,és mindent megeszik,nem válogatós.Ja de.A krumplipürét,és a krumplifőzeléket utálja.Nem is volt székrekedéses,és hasfájós.

2020. nov. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, 16os!

Inkább vegyük a boltikaját, mint mi keszítsük. Hol élsz te?

Elmondom neked, mikor 6 hós volt a fiam, 2üvegnyit bevert egyszerre, 1 kajára. Ami testvérek közt is olyan 800forint, ha megveszem a boltba. 6hosan 2x evett ilyen ételt, az napi 1600 ft...

Na én, aki nem voltam lusta arra, hogy főzzek neki, 1600ftból 1 hétig etettem kb...

És igen, fog nélkül is ette a tésztát, húst, mindent. A marhapörjöltet is 🤣 1x nem fájt a hasa, 1x nem ment át rajta emésztetlenül semmi...

1 évesen "házikoszton" élt... és ezt azért, mert a gyerekorvosunkkal és a védőnőnkel megbeszéltük.

Na és ez én gyerekem a krumplipürét is megeszi, meg mindent IS...

2020. nov. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy főz az ember szerintem nem ősanyasàg


6 hósan kezdtem a ht-t egy üveg bébiétel 7 hónapos kora óta nem elég 1,5 kell neki legalább..


A legtöbb tartalmaz paradicsomot.. nah kiüti..



De persze az amit én készítek házi paradicsomból nem..🤷🏻‍♀️


Szóval nekem nem egyszerűbb.


Bár én azért óvatos vagyok..

Nálunk pont az ellenkezőjét hangoztatja a gyerekorvos.


Inkább saját koszt.. mert aztán nem eszi a mienket majd..

2020. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
26%

Llllllyyyyézusom 17-es


Na jó,csak egy kicsit nem főztem,pusztán lustaságból! :-D :-D


Örülök,hogy a Te kicsikéd megeszi a krumplipürét!

Ja és a marhapörit!


Meg a tepipogit?


:-D


Puszpacsi!;-)

2020. nov. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
35%
Egy gyökér vagy
2020. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!