Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposan még nem eszik...

10 hónaposan még nem eszik darabosat. Tényleg annyira szörnyű dolog ez?

Figyelt kérdés
Kukit, babapiskótát elmajszolja. Kenyeret ha csipkedem neki megeszi, sajtot, felvágottat, stb szintén de csak nagyon pindurka darabokban. Anyósom majd szörnyet halt amikor meghallotta, hogy a gyerek még mindig tisztán pépeset eszik főétkezésekre. Próbáltam én nagyobb falatkákban, de csak öklendezik, meg az az igazság hogy félek is tőle, meg nem is igazán tudom, hogy hogyan kellene csinálni, pl a virslievést reggelire, hogy ne 2 órán keresztül maszatoljunk egy db virslivel :( 2 foga van. Tudnátok segíteni?
2013. jún. 28. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj.

Én még egyévesen is turmixoltam, mert csak úgy evett a babám.

Mi lenne ebben a baj?

Anyósod mit idegeskedik ezen, látott már 3 éves gyereket csak pépeset enni.

1 év felett úgyis elkezd enni rendesen a gyerek, vagy 1,5, de nem késik le semmiről.

2013. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én 10 és fél hónaposom meg csak és kizárólag pépeset eszik. Még kukit, kenyeret, sajtot sem.
2013. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos koráig a lányom nem volt hajlandó darabosat enni, ha kanálról etettem, csak pépeset. Kézből elmajszolt bármit, de ahogy kanálról a szájához ért a darabos egyből öklendezni kezdett. Aztán egyszer csak egyik napról a másikra elkezdte a darabosat is enni.
2013. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, az én 14 hónapos! fiam is csak pépeset hajlandó enni (nekem is tett már célzást anyós, de egyáltalán nem érdekel). Ráadásul még kenyeret, kiflit, zsemlét, rántottát, virslit sem hajlandó megenni. Beszéltem a védőnővel, és azt mondta, hogy nincs ezzel baj, majd fog ő enni rendesen is. Én szoktam olyat csinálni, hogy ha pl. borsófőzelék van, akkor hagyok benne egészben borsókat, így mégsem annyira pépes. Más kérdés, hogy rágcsálja egy darabig aztán megunja és kiköpi a darabkákat.

Ne aggódj emiatt, hiszen még csak 10 hónapos, ha több foga lesz, biztos több kedve is lesz rágcsálni :-)

2013. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ami biztos, hogy ez szoktatás kérdése. Én a harmadik gyerekemnek kezdettől csak darabosat adok, így a pépes neki teljesen kimaradt.

Az öklendezés pont hogy jó jel, mert ami túl nagy, azt "visszaküldi". Jól ki van ez találva, az én kicsim is visszaköhögi, amit nem tud lenyelni, ennek ellenére még sosem nyelt félre (kivéve egyszer, amikor vizet ivott!)

Rágni nagyon sokáig az ínyével rág, hiszen hiába nőnek ki a metsző fogak (mert hogy azok jönnek először), azokkal maximum harapni tud.

Mondjuk ebből a szempontból biztonságosabb is, ha megtanul darabosat enni, amíg még nincs kint az összes metsző, mert így nincs az a veszély, hogy leharap egy jó nagy darabot, aztán nem tud vele mit kezdeni, metsző nélkül inkább csak lecsócsál belőle.

Az meg nyilván Nálad is alap, hogy ott vagy vele és figyeled...


De! Nem én vagyok az etalon. Én azért is csinálom így, mert utálok pepecselni, és nagyobb gyerekem allergiája miatt már amúgy is külön kell főznöm, tehát háromfélét már nem akartam...


Ha nektek így jó, akkor rendben van ez. Nem hinném hogy óvodás korára ez így maradna. :)


Ez itt inkább anyós problémának tűnik, szeretnek mindent jobban tudni...

2013. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17 hónapos a fiam,de ha olyan ételről van szó,akkor botmixerrel megcsinálom úgy hogy kicsit vagy egyáltalán ne legyen darabos. 12 hónaposan a 8 hónaposoknak való bébiételtől öklendezett. Olyan 14 hónapos korában kezdett el "normálisan" enni. Parizsi,virsli,babáknak való puffasztott rizs. Ne aggódj,pedig neki 8 hónaposan már 8 foga volt :)
2013. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyèm is 14 hónapos, ès nem szoktatás kèrdèse! Èn mindig próbálom de nemhajlandó! Kicsi kenyèr meg hasonló bemegy de egy ètkezèsnyi az nem! Engem pont a vèdőnő izèlget! De nem èrdekel! 3 hetesen megakadt neki a büfi ès bekèkült a levegő hiányától! Azóta is nyelt már fèlre kiflit meg kajcsit is így èn tuti nem fogom eröltetni! Próbálgatom ès kèsz! De örülök, hogy nem csak az enyèm nem eszik rendesen enyi idősen! :)
2013. jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szoktatás alatt azt értem, hogy ha nem adsz neki soha pépeset, akkor nem is fogja tudni, hogy olyan is van, és természetes lesz neki a darabos. Maximum lassabban fogadja el. Bár szerintem azt minden baba élvezi, ha egyedül próbálkozhat az evéssel.

Az egy másik kérdés, hogy az anyának milyen "mennyiségi elvárásai" vannak.

Nekem nem voltak, így nem frusztrált az sem, hogy mennyit esznek, "kiváltani" se akartam semmit.

Az első két hónapban valóban nem fogyott túl sok, inkább a kóstolgatáson volt a hangsúly, de 8 hónaposan beindult, és evett, mint a gép. :)

2013. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint az összes dolog a baba fejlődésében, mindenk máskor érik meg rá. Próbálkozz, majd, ha elég érett lesz rá, megeszi. Eröltetni felesleges! Van amiben a te babád jár előrébb, van amiben meg más baba. Feltételezem, hogy éhen nem hal, azzal meg ne törődj, hogy másoknál ez hogy megy.
2013. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én 11 hósom is utálja a darabos kajákat, öklendezik, nem tudom, hogy mikor fog normális állagú ételeket enni! :(
2013. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!