Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy is van ez az "azt eszik,...

Hogy is van ez az "azt eszik, amit mi" dolog egy éves kor után?

Figyelt kérdés

Vigyázat, hülye kérdés veszély.

Nincs még rágófoga, csak metszők. Darabos ételektől öklendezik. Akkor hogyan adjak neki rántott húst, sült csirkét, tésztát? A metszőfogaival nem tudja megőrölni annyira, hogy ne öklendezzen.


2020. okt. 19. 19:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
52%

Na,szóval mielőtt megkövezne 1-2 anyuka!

Először is!


Nem azt mondtam,hogy nem lehet neki 1 évesen húslevest,tésztát,apróra darabolt főtt húst,és kevésbé fűszerezett házi főzeléket adni!

Csak azt írtam,hogy kerülendő a nehéz ,fűszeres kaja! Mint például a pörkölt,és a rántott hús!


Értő olvasás kellett volna kedves előző,mielőtt belemész egy játszmába!


Kérdező!

Ne izgulj rajta,hogy a tiéd még nem eszik 1 évesen rántott húst!

Az legyen a legutolsó,amivel kínálod! Ellenben ha látod rajta,hogy érdeklődik a sovány,és puha apróra vágott főtt és sült husi iránt,azzal próbálkozz nyugodtan!

Egyetek közösen együtt, jó ízűen,és érdeklődni fog az ételek iránt!


A bébiételekkel kapcsolatosan pedig igenis lehet adni véleményem szerint néha,vagy akár gyakrabban is!Nem hülyeségből találták ki!Amikor már mindent ehet,akkor pedig szépen elkezdeni a házikoszt bevezetését fokozatosan!Tény,hogy drága a jó minőségű,de ha megveszem a zöldséget,répát bizony sokszor nem jön ki olcsóbbra!

Hogy megeszik 2 üveggel? Hát a korának megfelelő méretet kell venni,és nem 160 gr-osat adni 15 hónaposan! Van ott 250 gr-os is!A 2,5 éves fiam,ha épp úton vagyunk,és nem tudok főzni,vagy elment mással a délelőtt,és " rákényszerül" az üvegesre,a mai napig nehezen eszik meg a 250 gr kaját!

Úgyhogy megnézném azt az 1 évest,aki majdnem 3-4 deci kaját megeszik..



Üdv!


A gyökér!

2020. nov. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

21!

Meséld már el, hol kerül 3db répa, vagy 2szem krumpli pl 400ft-ba?! 😅

Nem jössz ki olcsóbban, hát valamit rosszul csinálsz 😉


Hát videóm már sajnos nincs róla, de az másfél évesem 6hósan nyaraláson bevágott 1 egész üveg bébiételt, 1évesen meg egy utazás során 2egész üveggel. Kb ez a 3 üvegnyi bébiétel volt az össz, amit egész életében evett. Most másfél éves, és ha 2 bébiételes üveget tennék elé, kérné a 3.at... ismerem a gyerekem, mennyit eszik 😉

(És a nagyüvegesből, mielött ismét belekötnél ebbe)

És nem, mielött jönnél azzal, hogy tuti túlsúlyos, vagy hasonló, nem... a korának megfelelő mérete, súlya, képességei vannak.



Azért mert te így neveled a gyereked, neki ennyi a kajaigénye, ilyen ételeket adsz neki, ne vedd már ezt a normának....

Az én fiam 10hósan szó szerint azt ette amit mi. Mikor a hozzátáplálást kezdtük, ő pl a pürés kajáktól kb 1 hónap után ökölődött. Ergo 5hósan már darabosat (villával törtet evett).

Akkor hogy nyomtam volna bele a bébiételt szerinted?!


És igen, ez az általánosítás miatt akár a "gyökér" jelzőt is kijelenthetjük, mert nem bírob beismerni, hogy egyik gyerek sem egyforma, ugyanúgy ahogy a szülők sem. Nektek az a jó, másnak nem...

2020. nov. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
46%

A bébikaják olyan ocsmány ízűek,hogy az én lányom pl meg sem ette. Több fajtát próbáltam, neki nem jöttek be.


21! Azért magaddal szóba állsz evvel a nagy arccal?

2020. nov. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Légyszives ne itt veszekedjetek, privátban folytassátok! Köszönöm a válaszokat is!

Amúgy en is szoktam neki üvegest adni, van amikor elmegyünk otthonról, vagy épp lusta vagyok külön kotyvasztani. Megeszi, az üveges kaja nem az ördögtől való, vannak egész jók is köztük.

2020. nov. 9. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!