Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejmentes hozzataplalas...

Tejmentes hozzataplalas hogyan ???? Tapasztalatokra lenne szuksegem

Figyelt kérdés

Egyszeru ..kerulni kell a tejtermekeket..tudom..de megis mi az amiben " rejtve" van tej es pl nem tudok rola vagy nem egyertelmu..nagyon nem vagyok hozzaerto a temaba es elkell kezdjuk a hozzataplalast...es ez a hir hogy tejmentesen kicsit hirtelen jott.

Pl mikor egy par honap mulva mikor a kicsi mar eheti kostolgathatja azt amit mi is eszunk...hogyan csinaljuk? Mivel lehet helyettesiteni a tejfolt...tejet...

Probaltam csoportokat keresni

.utanna olvasni...valamilyen segitseg forrast talalni de egyenlore elvagyok veszve

Lehet en parazom tul...elnezest...akinek van tapasztalata segitene leci ??


2021. ápr. 23. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Attól függ miért akarod tejmentesen etetni.

Nem Mind1 hogy laktóz mentesen vagy tejfehérje mentesen.

De mindenben is van tej/tejpor. Pl felvagottak, majkremek. Vannak növényi tejek, növényi tejföl, növényi vaj.

2021. ápr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Laktoz es tejfeherje mentesen. Atereszto bel szindromaja van a pici lanyunknak..csak kezdetleges ami kezelheto de csakis igy ...gyerekorvos mondta termeszetesen mivel kezdjuk..zoldsegek..gyumolcsok...viszont en kivancsi vagyok a kesobbiekben hogyan alakul ez ? A gluten johet kesobb ...

Kicsit zavaros az egesz ...

2021. ápr. 23. 12:46
 3/13 anonim ***** válasza:
Off: Mi az az áteresztő bél szindróma?
2021. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Erzekenyebb a belrendszere.. hajlamos minden fele allergiara pl.

Jelenleg nincs allergiaja de egy evig tejmentesen kell etkezzen hogy ne is legyen neki.

2021. ápr. 23. 13:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Minden hozzávaló összetevőit olvasd el, mindig. A kenyereket is nézd meg, a legtöbb tartalmaz tejet.

A tejet növényi tejjel, pl rizstejjel tudod helyettesíteni. Lehet kapni pl nagyobb boltokban, herbáriákban teljesen növényi "tejszínt" is, illetve több élelmiszert, de egy részük tömve van guargumival, stb, szóval azért jól nézd meg.

Én főzeléket sűríteni szoktam besamel szerűen: olajon lisztet pirítod, aztán pici rizstejjel felfőzöd. Ezt szoktam használni tejföl helyett rakott ételeknél, illetve habarás helyett.

De a krémleveseket pl krumplival szoktam készíteni, ha botmixerezed, szépen sűrít.

A palacsintákban, pudingokban, sütikben is működik a rizstej, ugyanazzal az aránnyal, tehát igazából a sütésnél nincs ezzel gond, csak ha habtejszín kéne. :/

2021. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Bioboltokban tudnak adni tej, tejföl hejettesítőt. A boltban mindig nézd meg amit veszel, hogy tartalmaz-e tejet. Ahova napi szinten jártok, térképre fel a boltot. A felvágottakban, májkrémekben, más konzervekben is lehet tej! Adj tejmentes bébiételeket, bébidesszerteket. Először úgyis zöldséget, gyümölcsöt adsz. Későbbre, amikor már azt eszi amit ti, ajánlom a "Szaffi" termékeket. Írass fel a dokival tejmentes tápszert, főzelékeket is fel tudsz vele önteni. Nem olyan ördöngösség, három gyerekemből kettő érzékeny. A legnagyobb már 27 éves. Annak idején még nem nagyon voltak (sőt egyáltalán nem voltak) helyettesítő termékek, mint most.
2021. ápr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi pár hónapja kezdtük a hozzátáplálást és eddig simán tudtam kerülni a tejtermékeket. A főzelékeket krumplival v.rizspehellyel stb..sűrítem, uzsikra gyümölcspüréket kap stb..
2021. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem pepecselnék a növényi tejekkel. Simán lehet vizet használni ezek helyett.
2021. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Esetleg vegán anyukás csoportban kérdezni? Nyílván a husi és a tojás kérdését nem érinted, de ők jobban otthon vannak a tejmentes étkezésben.
2021. ápr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok.

Barátnőm kisfia tejfehérje allergiás születése óta. Most lesz 3 éves. Sajnos elég drága mulatság ez a betegség, mert pl a sajt is 1 kiló 4-5000 körül van. Kisdobozos tejföl 400 forint. Puding 4 darab 600 forint. Sajnos mindent elkell olvasnod mi nem tartalmaz tejet, és a laktóz mentes nem jó! Azzal ne is faraszd magad mert úgysem lesz jó 1 sem. Nagyon olvasd el a kenyeret, pekaru, felvagottak mert sajnos belecsempeszik. Sajnos mindent elkell olvasnod az elején, sőt még utánna is mert hirtelen kerülhet bele tej. Olyat sem vehetsz sajnos ami "nyomokban tejet tartalmaz" mert ha hozzá ért a tejhez, akkor ott már fuccs van. Szóval sajnos nehéz, de nem lehetetlen

2021. ápr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!