Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól lehet a babát teljese...

Mikortól lehet a babát teljesen vegán étkezésre szoktatni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hány éves kor a legideálisabb? Vagy már lehet például 1 éves korban is, ha zöldségekből, gyümölcsökből meg tudom neki adni a kellő tápanyagokat?

2022. aug. 17. 21:00
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
80%
Hús nélkül megfosztod a gyermeket a nélkülözhetetlen aminosavaktól, vitaminoktól. Minőségi éhezésnek hívják ezt.
2022. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
81%
Jajj, miért akarod ezt tenni vele? Hiánybetegsége lesz, ez biztos. Állati eredetű fehérje elemi szükség a fejlődő szervezetnek. Majd ha nagy lesz, eldönti mit akar. Nincs jogod ezt tenni vele.
2022. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
71%
na gondolom pont te vagy aki mellveregetve hangoztatja, hogy minek a babának fülbevaló, majd ő eldönti, hogy akar-e, ha olyan korba lép...
2022. aug. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
74%
"15 éves,írtózik a hústól,de a doki mondta neki hogy korai még ez néha legalább egyen húst." Na, ez is egy komoly, tájékozott, rugalmas orvos.
2022. aug. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
19%

"Állati eredetű fehérje elemi szükség a fejlődő szervezetnek."

Évszázados tévhit. Nincs szüksége az embernek állati eredetű fehérjére. Az én gyerekeim is felnőttek nélküle. Makk egészségesek. A menzán kapott húst is, egy szóval sem mondtuk, hogy nem eheti meg, de nem kérte. Otthon meg (ahogy minden családban) azt eszi, amit főzünk.

2022. aug. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
21%

Hát emberek, én nem vagyok vegán, de már minden létező fórumon bizonyítva volt hogy lehetséges vegánként nevelni gyereket akár egész kicsi korától, pls ez a tudomány jelenlegi állása, ugyanakkor nyilván sokkal sokkal angyobb odafigyelést igényel a dolog. Mert nem véletlen lesz annyi vegánnak baja, elfelejtget b12-t szedni, meg tésztát eszik tésztával....

Mindemmellett persze ott van a filozófiai része, hogy melyikkel teszed a gyereknek a jót, ha változatosan eteted és megismerhet minden ízt hogy később smemit ne azért utassítson el, mert idegen lett a számára mert nem kapott gyerekként, vagy majd lehet hogy ő maga akar vegán lenni és haragudni fog mert állati dolgokkal tömted...az a baj, hogy nem tudjuk megkérdezni, és innentől meg már csak parázsvita tárgy amelyik az igazi.


Egészségügyi szempontból nincs akadálya....mielőtt lepontozol légyszi írd be google tudósba LÉGYSZI. De elég jól érteni kell anyaként ahhoz hogy néz ki egy változatos étrend, hogy kapjon elegendő fehérjét, a b12-t potolni kell, az omega3-at is valahogy bevinni az étkezésbe...és persze eldönteni hogy a vegánnak nevelt gyereknek lesz e szabad akarata aki később dönthet a húsevés mellett, vagy a húsevőnek nevelt gyereknek aki később dönthet úgy hogy vegán lesz...igazából mind a kettőt eldöntjük helyette akármelyiket válasszuk, csak momentán az egyiket többen tartjuk normálisnak, és jobban be vagyunk állva rá, így könyebb azt a táplálkozást megoldani.

2022. aug. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
14%
Felesleges itt kérdezgetni erről. Még túlságosan a sötét középkor uralkodik a nagy átlag fejében, ha étkezésről van szó. Ha nem eszel húst, sőt, nincs otthon kenyér, akkor nincs mit enni. Ez a fő irányvonal Magyarországon. Ha valódi megoldást keresel, ne itt keresd, hanem hozzáértők között!
2022. aug. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
73%
Fejlődésben rendellenes gyereket akarsz ? Mert az lesz így.
2022. aug. 18. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
17%
Simàn lehet a kezdetektől. Arra figyelj, hogy ha valamiből nem visz be eleget, akkor adj neki ètrendkiegészítőt.
2022. aug. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
11%

"Szerintem joga van eldonteni, hogy mit szeretni enni."

Ja. Az enyém pl hamburgert, sultkrumplit , pizzát és fagyit enne. Ezek szerint joga van hozza?

Nem vagyok se vega, se vegán, de ez az elméletet nagy baromság.


Kérdező!


A kisgyerekek többsége alapbol vegetáriánus: a kostoltataskor a hús íze es texturaja annyira mas, mint a zoldsegeke és a gyumolcsoke, hogy rengetegen alapból elutasitjak.

Amíg intezmenybe nem kerül a gyerek, addig rajtad múlik, hogy mit adsz neki. Nyilván te magad is vegan vagy, ergo tisztában vagy vele, miből milyen tápanyagot lehet bevinni a szervezetbe. Ettől függetlenül én amondó vagyok, hogy a gyereknek meg kell adni a lehetőséget arra, hogy mindent, ami elérhető kiprobaljon az étkezés terén.

2022. aug. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!