Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól lehet a babát teljese...

Mikortól lehet a babát teljesen vegán étkezésre szoktatni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hány éves kor a legideálisabb? Vagy már lehet például 1 éves korban is, ha zöldségekből, gyümölcsökből meg tudom neki adni a kellő tápanyagokat?

2022. aug. 17. 21:00
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
84%

#20 ezt az ostoba példàt te sem gondolod komolyan🤦

Birom mikor nincsennek észérvek, és el kell kezdeni mindent kiforgatni. Gondolom/remélem azért te is tudod, hogy aki hagyja a gyereknek eldönteni hogy vegán lesz-e vagy nem, az nem engedi attól korlàtlanul hamburgert enni.

A döntési jog VEGÀN VAGY MINDENEVŐ szinten nem erről szól.

2022. aug. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
90%

Az ember ALAPBÓL mindenevő.

Ha vegán akar lenni, az nagyon nagy odafigyelést igényel.

Pici, fejlődésben levő gyereknél ez könnyen végzetes is lehet.

Felnőtt is összeszedhet valamilyen hiánybetegséget - akár pár év alatt is.

2022. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
15%

21!


Konkrétan azt írta; "Szerintem joga van eldonteni, hogy mit szeretni enni"

Ebbe bizony az én szerinted ostoba példám is bele tartozik. Ha a gyerek csokit akar enni, pálinkát inni, semmi zöldség, csak szalonna, akármi, az is bele tartozik.

Nem, a gyereknek bizonyos kor alatt nincs ilyen joga. A szülőnek, gondviselonek van joga eldonteni, mivel és hogyan táplálja.


Az észérvezésedet nem értem, nem kell itt érvelni. Az én gyerekem minden evő, én is az vagyok, a kérdező valószínűleg vegan és q gyereke is az lesz. Nem kell érvelni róla, dönteni kell róla. Amíg kicsi a gyerek, a szülő dönt.

2022. aug. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
66%

#23:

ez csak bizonyos határok között igaz.

A fényevőktől elveszik a gyerekét.

Mástól is elveszik, ha szemmel láthatóan rosszul táplálja, vagy orvosi vizsgálattal kideríthető.

2022. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
39%

24!


Nyilván nem fenyevokre gondoltam. A vegansag egy irányzat, pont úgy, mint millió más. Attól, hogy állati terméket nem eszik, még lehet egészségesen táplálva

2022. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
83%

#23 hat ha neked egy lapon emlitendő hogy a gyerek eldönti hány üveg nutellat eszik meg csak úgy, vagy eldöntheti kér e húst, akkor veled nagyon nincs miről vitàtni, ritka ostoba vagy.

Nem, nem tartozik a példàba.

Mikor azt mondom eldöntheti a gyerek mit jàtszunk abba se tartozik bele, hogy felgyújtja a hàzat egy gyufàval, mert ő épp azzal játszana. Ez mindenkinek evidens, de jo akkor neked szàdba rágom, latszolag te vagy a kivétel.

2022. aug. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
87%
Irànyzatokat felnőtt emberek követnek, sajàt akaratukból, nem kisbabàk, meg totyogók.
2022. aug. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
87%

27! Itt az igazság!


Majd ha felnő,dönt. Addig a lehető legtöbb étellel meg kell ismertetni,valamint minden nap változatos étrendet kell biztosítani neki szénhidrátokból,húsból, zöldségekből és gyümölcsökből.

2022. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
89%
Te is eldönthetted hogy mindenevő leszel vagy sem, te se foszd meg őt ettől a jogától. Hadd próbáljon ki dolgokat, és majd ő eldönti hogy neki melyik étrend jó. Ha csak húst etetnél vele az ugyanolyan rossz lenne mint a fordítottja, mert így kimarad a másikból.
2022. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy ez egy troll kérdés?

A kérdező max 2x kommentelt😅


Kérdésre a válasz, mint ahogy az előttem szólok is írták. Etesd a korához kellően mindennel,zöldség,gyümölcs,hús,gabona. Hadd ismerkedjen meg az ízekkel, ő még csak most tapasztal. Ha később úgy gondolja, hogy vegán lesz, mert pl. nem szereti a húst, akkor úgy is az lesz amit te szeretnél, de nem tudhatod éppen mi lesz a kedvence. Lehet pont a húst preferálja. Mi sem vagyunk extrán húsimádok párommal, de a fiam mèg is azt tömi. Ne foszd meg az ízektől, kérlek!

2022. aug. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!