Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól lehet a babát teljese...

Mikortól lehet a babát teljesen vegán étkezésre szoktatni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hány éves kor a legideálisabb? Vagy már lehet például 1 éves korban is, ha zöldségekből, gyümölcsökből meg tudom neki adni a kellő tápanyagokat?

2022. aug. 17. 21:00
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 20, nyilvan minden mondatot ki lehet forgatni, ha akarunk. A szovegkornyezetbol szerintem elég egyértelmű volt, hogy értettem, de úgy látszik nem mindenkinek. Bar azert rajtad kívül úgy látom, mindenki értette, így nem is magyarázkodom

1es voltam

2022. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
14%

Nem vagyok vegán de most k idönti el hogy melyik az alap ami után dönthet a gyerek? :D Mert mos tmindenki úgy csinál mintha a húsevés lenne a normális, holott ez csak így vna már régen, de nem biztos hogy ez a "normális" szerintem amúgy konkrétan biztos hogy 200 év múlva ha még lesz emberiség, vegán lesz...pedig mondom nem vagyok vegán, még vega se.


De ha egy anya úgy él, hogy nem akar levágott állatokat az életbenmaradása árán, hogy tömje azt be a gyereke szájába? És igen, a tudomány és a nemzetközi orvosi szövetség, meg mindne létező hiteles tudományos fórum megerősítete hogy tök oké a vegán gyerek is, a vegán testépítő is...csak könnyebb elrontani.


Egyébként furcsa tendencia, de mostanábana gyerekek már önmaguktól se esznek szívesen húst sok esetben.


Egyébként meg ja a gyereknek hiába van joga eldönteni mit egyen, nem adjuk meg neki a jogot, mindannyian döntünk helyette, vagy azt hogy húsevő lesz, vagy azt hogy nem. Mindkettőt eldöntjük, a húsevők is elveszik tőle hogy vegán életet élhessen egész életében, hiába szeretné majd ezt később így. Csak kicsit kérdőjelezzétek meg néha a dolgokat, főleg ha atudomány már megtette, ez csak buta hagyomány, nem tudomány, hogy kell a gyerekbe a csirke. Fehérje kell bele, az meg sokmindneben van, ha valaki azt hiszi egy vegán csak salátát eszik az egyszerűen csak korlátolt és buta...egy zöldségleves is vegán, egy krumplistészta is vegán, a tofu is az...


És ja ha a gyerek dönthetne mit eszik tényleg, akkor nutellába mártot chipszet és fagyit enne folyamatosan, az meg már nem a vegán húsevő tengely, hanem a cukor és zsíralapú táplálkozás :DD

2022. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Azért a vegán étrenddel nagyon mellé lehet lőni szerintem... és itt nem csak a hiánybetegségekről beszélek, hanem egy vegánnak mondott feldolgozott élelmiszerben olyan dolgok vannak, amit nem szívesen adnék a gyerekemnek. Van egy ismerősöm, aki teljesen vegán, neki ez a szívügye, és mindig posztolja miket eszik, bizonyítva, hogy a vegán étrend nem csak salátaevésből áll. Na számomra ez azt bizonyítja, hogy vegánként (is) mennyi szennyet lehet megenni, mert a mirelit vegán pizza meg a tojáspótló por, meg a húspótló készítmények összetevőit ha megnézem, köszi nem, inkább maradok az egészséges balansznál.


Tojáspótló por: kukoricakeményítő, emulgeálószerek (zsírsavak mono és digliceridjei, zsírsavak mono és digliceridjeinek ecetsav észterei), glükóz szirup, növényi zsír (pálma és teljes mértékben hidrogénezett pálmaolaj), tejfehérje, stabilizátor (dikálium-foszfát), sűrítőanyag: xantán gumi.

Húsmentes szalámi: Ivóvíz, Tej, Napraforgóolaj, 3% tejfehérjepor, 3% tyúktojás-fehérjepor, Cukor, Borsófehérje, Maltodextrin, Étkezési fűszerek (hidrolizált repcéból és kukoricából), Sűrítőanyag: karragén, szentjánoskenyérmagliszt, xantán, nátriumalginát, Dextróz, Jódozatlan étkezési só, Fűszerek, Fűszerkivonatok, Stabilizátor: kálciumlaktát, Antioxidáns: aszkorbinsav, Savanyúságot szabályozó anyagok: nátrium-acetát és nátrium-laktát, Színezék: vasoxid, Aroma, Füst


Tudom, hogy a nem vegán dolgoknak is vannak hasonló összetevői, csak annyit akartam ebből kihozni, hogy a változatos egészséges vegán étrend reményében, ha megveszel a gyerekednek mindent, lehet, hogy nem lesz neki jobb, mintha néha enne egy rántottát vagy egy kis csirkemellet natúran.

2022. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
90%

32!


A VEGYES étkeztetés a normális. Zöldségek, gyümölcsök, szénhidrátok, húsok.

2022. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
5%
Ninc silyen, hogy NORMÁLIS :D ne legyetek már ennyire korlátoltak...Tudjátok még mi volt normális? Hogy a nők ne tanulhassanak olvasni vagy ne legyen szavazati joguk, hála az égnek ez már nincs így, de évszázadokig ez volt a normális...
2022. aug. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
88%
Korlátoltak vagyunk, mert fontosnak tartjuk az aminosavakat?
2022. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!