Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Más anyósa, anyukája is azt...

Más anyósa, anyukája is azt mondogatja folyton, hogy adjon tehéntejet a babának?

Figyelt kérdés

Kislányomat mióta hozzá táplálom, csak ezt mondogatják, hogy ők is anno tehén tejet kaptak, én is azt kaptam, nem lett semmi bajom, adjak neki tejet. Anyukám már megértette, hogy én máshogy szeretném csinálni, de anyósom csak azt fújja folyton, hogy a tehéntej tápláló (anyatejem sajna sincs, így tápszeres a kicsi), attól fog hízni, a tápszer nem jó. Érdekes, a tápszertől is hízik, de mintha ezt nem akarná bevallani magának se. Már annyira idegesít, hogy ignorálni se tudom. Mostmár nem túl kedves hangsúllyal mondtam neki, hogy az én gyerekemnek hagy adjak azt, amit szeretnék, és már nem úgy van, mint régen. De persze én vagyok a hülye. Már a férjem is mondta neki, hogy ez régebben volt igy, most kezdjük bevezetni a tej termékeket, abban is van tehéntej... De csak ezt fújja.


9 hónapos kislány most.



2022. nov. 18. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell velük foglalkozni. Csak azért mert valami szokás, még nem jelenti azt, hogy az jó is. A tehéntej adás 1 éves kor felett ajánlott a babáknak, valamint a feldolgozott tej adása 10 hónapos kortól. Csináld úgy, ahogy te jónak gondolod. Amúgy nem az a lényeg, hogy 9 hónaposan már guruljon olyan pufi legyen egy baba, az sem a fejlődésének, sem pedig az izuleteinek nem tesz jót.
2022. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem, egyikük sem mondta.


Nekem az a fura, hogy velem egykorú, fiatal 30-as anyukák többen mondták már a gyerek 6-8-10 hós korában, hogy ők már tejet adnak, mert olcsóbb, mint a tápszer.


Ezen spórolni...

2022. nov. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is volt hasonló próbálkozás millió egy téren.

Én rövidre zártam ezzel:

Régen az USA-ban hosszú évtizedekig végeztek csecsemőkön érzéstelenítés és altatás nélkül műtéteket, mert azt hitték, hogy a babák agyi fejlettségi szintje még túl alacsony ahhoz, hogy érkezzenek fájdalmat. A sírásra ráfogták, hogy természetes ösztönös reakció, mert az anyja nincsen ott. Később kiderült, hogy már a méhben kialakul a magzat fájdalom központja és azóta nem végeznek így műtétet. Ez is mutatja, hogy 30-40 éve hitték hogy ez jó, mégis a tudomány bebizonyította, hogy hamis az, amit hisznek. Szóval én inkább hiszek a who ajánlásának, nemzetközi kutatások eredményének és a védőnő/orvos ajánlásának, mint laikus, hozzá nem értő személyek 30 éves megkopott és elavult elveken alapuló fakó emlékeinek.


Amúgy itt van róla egy magyar nyelvű cikk: angol nyelvű szaklapokban is utána lehet keresni: [link]

2022. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

egyikük sem mondta soha.

Anyós saját bevallása szerint sem ért hozzá, inkább ő kérdez mit hogyan.

Anyu pedig azt mondta hogy ő sem adott 1.5 éves kor előtt.

2022. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

#2 Ez milyen durva már 😧

Ennyire nincsenek képben, hogy a tej nem egyenlő a tápszerrel? A tápszerben megvan minden olyan vitamin, ásványi anyag stb. ami kell a babának, a tehéntej viszont a töredékét tartalmazza csak.

2022. nov. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk az édeskömény vagy bármilyen teát tukmálja anyósom, anyukám meg a vizet. 100x mondtam hogy de nem fogom adni, azt is hazudtuk már hogy adunk majd, de örökké mondogatják, beakadt a lemez.
2022. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám még nem volt, hogy ne szólt volna bele valamibe. Most már nem szól bele csak forgatja a szemét és közben azt mondja ,én nem szólok bele... egyszerűen nem érti hogy én másképp csinálom,most azt tartja hulyesegnek hogy 1 évesen még szoptatom.
2022. nov. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem mondtak ilyet soha. Intelligencia kérdése. Ennyit azért anyósom is fel tud fogni, hogy a 40 évvel ezelőtti tapasztalata manapság már máshogyan van.
2022. nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem foglalkoznék vele mit mond. Nem is valaszolnek, beszélnek másról. Tejet pedig nem adnék, úgysem tud mit csinálni.
2022. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Ne foglalkozz velük, mondd hogy ezt már mondták, de nem, majd te eldöntöd mit ehet a baba.

Én is mindennap hallgattam a baromságot a gyerek 4 hónapos kora óta. Kezdjem el a hozzátáplálást lehetőleg babapiskótával, anyatejen nem lehet egy gyereket felnevelni kell a tehéntej, tápszer kiegészítőnek, adjak neki cukros ezmegazt hogy jobban hízzon, éhen fog halni, muszáj neki pépet adni meg fog fulladni ha darabosat eszik, stb.

Csak annyit értek el vele hogy egy pillanatra sem hagytam velük kettesben a gyereket, mert képesek lettek volna megtömni valamivel.

2022. nov. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!