Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás, rosszul csinálom?

Hozzátáplálás, rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

Lassan 5hónapos a kislányom, jó étvágya van nem eszik sokat, de minden ízlik neki.

Délelőtt kap 4-5-6 kanál főzeléket vagy pépet és vizet.

Van, hogy azonnal, de van h 20-30p mulva kér tejet.

Ha bármi miatt aznap nemtudtam neki adni bébiételt adni 2 etetés között adok neki tejbegrízt(milupa 4ho), de fele adagot csinalom meg mint ami a dobozon van.

Ezzel rosszat teszek?

Nem szeretném tönkretenni kis gyomrát,de ízlik neki, ügyesen eszik.

Nem sír megfigyeltem nem gondalnám, hogy fáj a pocakja.

Azért kérdezem mert, ha idegen helyen van vagy idegen van nálunk keservesen sír. Nem találkozik senkivel rajtam kívül, apukajával is keveset mert sokat dolgozik. A családom szerint rosszul csinálom összevissza etetem.


2022. dec. 6. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

És annak hogy idegenektől sír mi köze az etetésnek? Komolyan nem értem.

Az viszont nem jó hogy soha nem találkozik másokkal, nincs idegen környezetben. Neki is szoknia kéne meg te is be fogsz dilizni állandóan otthon ülve

2022. dec. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én akkor adnék ilyen tejbegríz féléket ha már ki van váltva étkezés. és nem ebéd helyett, hanem tízóraira vagy uzsira.
2022. dec. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Delutan adom a grízt.

Az a köze a kettőnek egymáshoz, hogy a családom szerint nem az emberek miatt sír hanem az etetésem módjától.

2022. dec. 6. 19:55
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor, ha hülyeség nem adom természetesen, desszertnek gondoltam uzsi után :)
2022. dec. 6. 19:56
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem hiszem hogy attól sírna. Akkor sír, amikor idegenek vannak, tehát az emberektől fél.

Több helyre kéne vinned, hogy szokja őket.

2022. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
4. uzsi után minek desszert? 😬
2022. dec. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A tejpép nem desszert, hanem teljes értékű étkezés.

Én pl.vacsira adom a majdnem 7 hónapos fiamnak. Eszik 6-fél 7 körül tejpépet, utána lefekvés előtt még egy kis tápszert.

2022. dec. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

En sem hinném, hogy összefügg az etetés és a síras. Legalábbis a leírtak alapján.


5hónaposan mind a 2 gyerekemnek az ebéd ki volt váltva. Már a 2.kajával próbálkoztunk. Ilyen tejbegrízt nem deszertre, hanem uzsira/vacsira kaptak.

2022. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Hát, szerintem mondjuk nagyon korai... Nincs 5 hónapos... Az ajánlás anyatejes és tápszeres babáknál is 6 hónap... De inkább az érettség jeleit kellene figyelembe venni... 4 hónaposan még biztos nem érett meg rá. Nem tud ülni, nem tűnik el a nyelvkilökő reflex...stb.


Annak semmi köze az etetéshez, hogy nem szocializáltad. Ez két teljesen független dolog, de egyik sem jó.

2022. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Könyörgöm mi lenne,ha a kérdésre válaszolnánk? Bánom, hogy leírtam.

Egy isten hátamögötti pici faluba lakunk ahol autó se nagyon jár. Boltba,tornára,védőnő, orvos stb járunk. A családom messze lakik, amikor látja őket vagy akár mást persze, hogy mindenki idegen.. hagyjuk már ezt a kötekedést

Csak az volt a kérdésem rosszat teszek e vagy hülyeség a gríz pár kanállal.

Azért gondoltam csak desszertként adni mivel korainak találom kiváltani az étkezést. Köszönöm szépen annak aki kedvesen válaszolt szép estét.

2022. dec. 6. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!