Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás, rosszul csinálom?

Hozzátáplálás, rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

Lassan 5hónapos a kislányom, jó étvágya van nem eszik sokat, de minden ízlik neki.

Délelőtt kap 4-5-6 kanál főzeléket vagy pépet és vizet.

Van, hogy azonnal, de van h 20-30p mulva kér tejet.

Ha bármi miatt aznap nemtudtam neki adni bébiételt adni 2 etetés között adok neki tejbegrízt(milupa 4ho), de fele adagot csinalom meg mint ami a dobozon van.

Ezzel rosszat teszek?

Nem szeretném tönkretenni kis gyomrát,de ízlik neki, ügyesen eszik.

Nem sír megfigyeltem nem gondalnám, hogy fáj a pocakja.

Azért kérdezem mert, ha idegen helyen van vagy idegen van nálunk keservesen sír. Nem találkozik senkivel rajtam kívül, apukajával is keveset mert sokat dolgozik. A családom szerint rosszul csinálom összevissza etetem.


2022. dec. 6. 19:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Ha van a közeletekben idegen, akkor nyugtasd meg a babád, beszélj hozzá. Nagyszülőknek lehet adni a kedvenc játékot, amivel megpróbálhatják lekenyerezni, de a kislányomnak (most 6 hós) kb. egy hónapja van kedvenc mondókája. Ha sírásra görbül a szája, akkor elkezdem mondani és vigyorog. Már a nagyszülők is megtanulták. :D


Fentiek mellett én azt javaslom, hogy mivel még nagyon pici, ne adj neki ennyiféle ételt. Zöldség, vagy gyümölcspép bőven elegendő, azokat sem kell egyelőre kombinálni. Ha minden bevezetésre került, akkor lehet. Idővel lehet pépesre főtt rizst belekeverni, majd babakekszet, grízt, zabkását, ilyesmiket. De neki még elég, ha egy-két étel feldolgozására fókuszál úgymond az emésztőrendszere.

Én ilyen idősen napi egy étkezést vezetnék be fixen (tízórai), egy pedig opcionális pár falat maximum (uzsi), de az sem baj ha az még kimarad. Étkezés után pedig közvetlenül kínáld mindig tápszerrel, hiszen pár falat zöldséggel még nyilván nem lakik jól. Az ételei egyre táplálóbbak lesznek majd és ő is megtanul idővel egyre türelmesebben eszegetni amíg jól nem lakik.

2022. dec. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm így fogok tenni!

A bébiételekből nem a kombinaltat veszem. Alma vagy körte, répa stb.

2022. dec. 7. 07:53
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

En arra valaazolnék,hogy sir idegenek elott...az en fiam is sirt idegenektol,kb fel eves koraig...

Az eveshez csak annyit,hogy most 8 honapos,es amit eb eszek azt mindent kostoltatok vele(a kotekedok miatt ide irom azert hogy termeszetesne nem kolbaszra es csipos paprikara gondolok)

2022. dec. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!