Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adjak a babámnak enni?

Mit adjak a babámnak enni?

Figyelt kérdés
Teljesen elakadtam a hozzátáplálásban. Alma,banán,sütőtök, narancs,mandarin ,krumpli,zöldborsó,natúr joghurt megvolt. Pürésen vagy villával összenyomkodva,kombinálva is.

2023. jan. 15. 17:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
5ös ! Az igen! Nem féltél, hogy megfulladnak a gyerekek?
2023. jan. 16. 09:24
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj de igy nagyon lassan lesz ebből normális étkezés. Most mondanám hogy, ha félsz a darabostól adj neki pufit mert elolvad, de nem fogsz. De en nem értem neked nincs valaki a közeledbe aki segítene, ha már ennyire nem megy vagy a védőnő nem magyarázta el ?

Az üveges ételt nem egyszerre kell oda adni az enyém is kétszer 3 szor evett belőle az elején sőt volt amit kidobtunk vagy kiraktuk a cicának mert nem ette meg. De vannak felnőttek is akik szeretik a bébi kaját. Szóval akár meg is eheted. Arról nem beszélve, hogy lehet sokkal jobban megenné mint a főztödet. Na de, ha nagyon nem akarod akkor legalább adj neki normálisan enni amit gondolsz fözz meg dobd egy turmixba és turmixold össze. Illetve mivel van interneted akkor recepteket is kereshetsz vannak fent neten is bébi kaja receptek meg szakácskönyvek is. Vagy Manó menü app.

2023. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Adtam már neki kukit. De először én fogtam :) Aztán óvatosan hagytam neki is.

Hát a védőnővel sajnos nem vagyok kisegítve. Mint írtam az üveges kaja nem érdekelte, sem a milupa pép. De én inkább magam készítenem az ételeket. Megrekedtem hogyan tovább. Úgy látom nem nagyon értitek a gondom,mindegy. Köszönöm a válaszokat.

2023. jan. 16. 12:57
 14/22 A kérdező kommentje:
A vajas kenyér jó ötlet. Azt hogyan adjátok? Amúgy mostmár próbálom darabosan adni az ételeket. Tudom,hogy béna vagyok. Ha írna valaki még konkrétan megköszönném. Tízórai és uzsonna időben kap enni. Pár napja natur joghurt,hol üresen hol nem. Uzsira ma vajas tört krumplit kap. Azt tettem félre a tegnapi krumpli püréből.
2023. jan. 16. 14:19
 15/22 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Nem féltem. Miért kellett volna félnem? Ott alltam eleinte mellettük, le se vettem a szemem róluk. Ha nagy falatot vettek be, kiszedtem a szájukból.

Mi mind a 2 gyerekkel 4hónaposan kezdtük. Püréket talán 1 hónapig kaptak, mert a nagy öklendezett tőle utána, a kicsi meg szimplán nem ette meg.

Onnan villával törtem, azt ették.

6hósan ült mibd a 2 onnan eléjük pakoltam a falatkákat és ettek.


Azzal a tempóval, amivel ti haladtok, hát én lehet befontam volna a hajam 🙈


A hozzátáplálas nem ördögtől való dolog.

Én pl 1 táblázatot nem használtam, a védőnő meg... inkább hagyjuk.

2023. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Mekkora falatkák?

Mi csak nem rég kezdtük el. Nem haladtunk szerintem rosszul. Csak eddig mindig volt ötlet, most nulla.

Köszönöm

2023. jan. 16. 16:50
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Főtt répából pl kapta a levesből ugy ahogy van. Tesztát is. A húst körömnyire csipkedtem.

A kenyeret kb 2x2cm-es kockákra vágtam.


Akkora falatka, ami egyszerre belefér a szájába gond nélkül.

2023. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. jan. 16. 20:10
 19/22 anonim ***** válasza:
9 honapos a fiam.mar minden etkezesunk ki van valtva...siman eszik kenyeret,kiflit,kalacsot.azt eszi amit mi,plusz itt ott neha uveges baba etelt...6 honapos koraban kezdtunk hozzataplalni,nem turmixoltam semmit villaval tortem mindent ossze...imadja a krumplipuret csibemellel,a kedvence a krumplofozelek...
2023. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Azta jó gyorsan ment. Nem is szopizik vagy tápszerezik? Eleinte hogyan adtál neki kenyeret?

Kiflicsücsköt már nyammogott a lányom.

2023. jan. 17. 20:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!