Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik 4 hónaposan kezdék a...

Akik 4 hónaposan kezdék a hozzátáplálást, mivel kezdtétek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 18. 09:54
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
33%

Mivel nem elég tájékozottak.

Egy 4 hónapos baba emésztőrendszere ugyanis még éretlen a hozzátáplálásra.

2023. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Nekem a védőnő és háziorvos javasolta, hogy a 4. hónaptól kezdhetünk kóstoltatni, mivel tápszeres a babám, akkor most nem értem🫣
2023. jan. 18. 10:00
 3/52 anonim ***** válasza:
73%
Ezt én sem értem. Minden kotozkodes nélkül, annyi helyen olvasom, hogy tapszeres gyerekkel hamarabb kell kezdeni a hozzatáplálást. Azért mert tapszeres , nem lesz korábban érett a gyomra.
2023. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is a védőnő és a házi gyerekorvos ajánlotta a 100%-os anyatejes iszsz babámnak a hozzázáplálást 4 hónaposan, mert ők "úgy szoktál kezdeni".

A babámnak meg éretlen volt az emésztőrendszere,úgy jött ki belőle az almapép,ahogy bement kb.


Ezt közöltem velük,teljesen elhűltek,majd lefordultak a székről, hogy ők még ilyet nem hallottak.

Hát,akkor most hallanak...

Elhalasztottam 6 hónapos korára,és nem bántam meg.

2023. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
72%
Várj meg 2 hómapot mert nem.jo a babának
2023. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
54%

Nem, tápszeres babánál sem a 4 hónapos kor a hozzátáplálás kezdete, ha jó ütemben gyarapszik a súlya.

A védőnők nagy része sajnos hajlamos régi buta berögződéseket hajtogatni, holott számukra is vannak továbbképzések, ahol értesülhetnének az orvostudomány utóbbi 20 évben tett felfedezéseiről.

Háziorvos? Vagy gyermekorvos? Ez sem mindegy, de még ők sem feltétlenül "up to date"-ek sajnos...

Ha viszonylag korán szeretnéd megkezdeni a kóstoltatást, az is 5 hónapos kor maximum, de inkább 6. Igen, tápszeres babánál is.


Tudom, tudom, a közértes Marika is 4 hónaposan kezdte az övével, és semmi baja sincs a gyereknek, most kezdte a sulit. Igaz, nagyon válogatós és 30 évesen majd nem tudja, mitől jönnek ki rajta időnként kiütések, meg az emésztése se lesz a legtutibb, de MOST 6 évesen még tök jól van.

2023. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
8%

Pacal, disznósajt.

Ezeket imádta!

2023. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
72%

Na, hogy valaki választ is adjon a kérdésedre…

Nekem jó ütembe hízott a babám ezért azt a tanácsot kaptam hogy a tejpépeket hagyjam inkább egy kis gyümölcs vagy zöldség nálunk érdekes mond a zöldségeket szereti csak a mai napig, szóval kezdésnek megkostoltathatod vele az almát vagy a sütőtököt, én a legtöbbször nem táblázatokat figyeltem hanem az alapján tájékozodtam hogy a bébi ételes üvegen mi a korhatár plusz a saját babám igényei, az elején mindent csak magába kapott. Akkor nem evett sokat még én bébi ételt vettem, Nekem az egyszerűbb volt.

2023. jan. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
54%
Várj még vele kicsit, 6 hónaposan ráértek,utána alma,répa,sütőtök,burgonya,őszibarack,édesburgonya lehetnek az elsők.A hozzátáplálási táblázatok azért jó támpontok.
2023. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
44%
Ha jól fejlődik nyugodtan várd ki a 6 hónapot. Nincs értelme sietni.
2023. jan. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!