Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik 4 hónaposan kezdék a...

Akik 4 hónaposan kezdék a hozzátáplálást, mivel kezdtétek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 18. 09:54
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
85%

Én csak azt nem értem, hogy miért kell lepontozni mindkét választ. Ha valaki csak annyit ír, hogy ő hogy csinálta…. a kérdező felnőtt ember és majd kiválogatja belőle azt ami hasznos információ számára.

16-18 as válaszoló meg nagyon beteg dolgokat ír azért egyiket se hasonlítsuk a hozzátápláláshoz.. ráadásul nem is hozzátáplálás hanem kostoltatás 4 hónaposan… szerintem aki igy gondolkodik annak segítségre van szüksége.

2023. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
65%
Sinlac pép. Nálunk reflux miatt kellett kezdeni 4,5 hónapos korában.
2023. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
65%

Nem szeretnék beleállni a vitába, csak a kérdésre válaszolnék. Az én védőnőm és a gyerekorvosunk is kérdés nélkül mondta hogy kezdjük el nyugodtan 4 hónaposan a kóstoltatást.

Én is olvastam hogy ráér 6 hónapos kortól a hozzátáplálás de úgy vagyok vele hogy még nem a kiváltásra megyünk csak hogy ismerkedjen az ízekkel, kanállal stb.

Eddig almalevet kapott 1-1 babakanállal. Fintorog, lenyeli, és nyitja a száját a következő kanálért. Először leveket akartam adni neki de pont most semmi olyan nincs szinte. Majd barackot, sütőtököt, körtét szeretnék, aztán jövő hónapban talán a pépes állagúakból 1 kanállal megpróbálkozunk, meglátjuk, elfogadja-e.

Azért ezzel nem hiszem hogy ártanék neki, hogy naponta egy icipicit kap, mert tényleg nem több, nincs is erőltetve.

Amúgy érdeklődve nézi amikor eszünk, nyitja a száját a flakonokra, poharakra ha odatartom hogy megszagoltassam vele. De természetesen nem kap belőle.

Felkészültem a lepontozásra, mikrofon elejt...

2023. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
34%
A kisfiamnak 3honapos koratol kezdtuk a hozzataplalast. Fott Krumpli tapszerrel higitva. Kesobb almalureztunk, 4honapos koratol a koranak megfelelo bebietelt es mar csirkemelles pureket is kapott. Le lehet pontozni de hala istennek semmi baja nem volt. Sem hanyas,sem hasfajas. Ki kell probalni,ha rosszul reagal nyilvan nem adsz neki tobbet. Minden gyerek mas. Es mi is a vedono javaslatara kezdtuk el. Meg is lepodtem hogy 3honaposan minek…
2023. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
36%
34es vagyok. Es mi is ugy kezdtuk hogy minden nap egy ket kanal nem jollakasig etettem. Megkapta a 3kanal szuron attort krumplit azta kapta a szokasos adag tapszeret. Idovel mar ki lett valtva egy tapszeres etetes. Azt mondta a vedononk hogy zoldseggel kezdjunk hogy ne szokjon hozza a gyumolcs edes izehez es utana kevesbe akarja elfogadni a zoldseget. 5honapos imad enni zoldseget,gyumolcsot,csirkemellet,csirkemajat.
2023. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
85%
Vettem egy HIPP 90 grammos sárgarépa pürét. 3 nap alatt fogyott el a fele, pedig láthatóan ízlett neki. A második egy szintén 90 grammos sütőtök püré volt. 3 nap alatt elfogyott. Ezt még nem nevezném hozzátáplálásnak, inkább kóstoltatás. 1-2 kanállal eszik a kicsi egy alkalommal. A gyerek intenzív érdeklődést mutatott a kajánk felé, beleturkált, lenyalogatta a maszatos kezét. Ezért úgy döntöttem, adok neki bébiételt.
2023. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
67%
Az elvezkedos lepontozosoktol kerdezem hogy mire jo ez? :D a kerdesre csak valaszt ad az ember nem kotelezo a kerdezonek a valaszok utan menni. Mifele hulyeseg mar hogy azert lesz gyomorfajos gyomoregos es tarsai a gyerek mert koran kezdtek a hozzataplalast!?? Ha ez egy tiltott dolog lenne nem lenne bebietel 4honapos kortol! Nem javasolnak a vedonok,az orvosok! De hat mik vagyunk mi hozzatok mindent tudokhoz!? 😅😂
2023. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
25%

#37. "Mifele hulyeseg mar hogy azert lesz gyomorfajos gyomoregos es tarsai a gyerek mert koran kezdtek a hozzataplalast!?? Ha ez egy tiltott dolog lenne nem lenne bebietel 4honapos kortol!" 🤣

Jaja, és ha létezne tüdőrák, cigit se volna szabad árulni.


A te kis világodban unikornisok hányják a szivárványt, ugye? Az emberek pedig mind szépek, jóindulatúak, nem ismered a gonoszságot és a profitorientált, etikátlan nagyvállalatokat?!😆

2023. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
58%
Bizony az unikornisok szivarvanyt hanynak,az olyanok meg mint te sok butasagot! :) 😄
2023. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
#39. Bezzeg te aztán nagyon okos vagy, ez már simán kiviláglik a 37. megnyilatkozásodból...🤦‍♀️
2023. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!