Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik 4 hónaposan kezdék a...

Akik 4 hónaposan kezdék a hozzátáplálást, mivel kezdtétek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 18. 09:54
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk is ezt javasolta a védőnő. Tudni kell, hogy elég elavult nézeteket vallanak, hiszen pár éve még jó volt az úgy. Pedig elvileg járnak továbbképzésre, és kellene tudniuk, hogy a legújabb who-s ajánlás fél év, attól függetlenül, anyatejes vagy tápszeres baba. A helyedben én is eltolnám, ilyenkor még a tápszer a jobb választás, ha nem anyatejes.


A kérdésedre válaszolva elsőre olyasmit adtunk, ami nem fog, és nem feltétlen édes. Sütőtök, krumpli. Nekem mindkét gyerek zöldséges volt, így főzelékeket ettek főleg.

2023. jan. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
37%

2023 van, gondolom az orvos es a vedono is az 60- 70'es evekben vegzett, azaz 50 eve, na akkor volt a 4 honapos ajanlott kor.

Ezert van most a felnottek 80 %-anak valami allergiaja meg elcseszett gyomra.Ismersz olyat a kornyezetdben aki nem jajgat, hogy elrontottam a gyomrom ? Rossz a gyomrom, emesztesi problemak, stb.


Na, pont ezek miatt tettek at 6 honapos korra, mert valoszinu a korai hozzataplalas nagyban hozzajarul a kesobbi problemakhpz, ha a 4 honaposnak elcseszed valalmilyet, az bizony kesobb gaz lesz.

2023. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
65%

Én, hogy valaszt is olvass...

Mind a 2 gyereknek 4hónaposan kezdtem. Pedig iszsz babak voltak. Nem bántam meg, sőt....


Fiammal barackkal és sütőtökkel kezdtem. Aztan alma, krumpli. Onnantól pedig sokminden.

Lányommal pont fordítva. Vele alma és krumpli voltak az elsők, utana jött a sütőtök, cékla, barack.

2023. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
32%

13-as, nem most , es nem te leszel az, aki megbanja...

Nem most fognak elojonni a problemak, amit okoztal az emesztorendszerukkel, hanem majd felnottkorban.

2023. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
54%

14!

Köszönjük Dr Gyakori!


Nem fogok leállni értelmetlenül vitatkozni. Én így gondolom, ezt tapasztalom ismerősi körben is, ezt hallom a gyerekorvostól is. Akiben jobban megbízok mint a who-ban, aki eladta a lelkét... ennyi.

Te tapszerezd, szoptasd felőlem 20éves koráig, hidegen hagy. Én így csináltam, ahogy körülöttem mindenki. Te meg úgy csinálod.

Szíved joga.


13#

2023. jan. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
32%

13.

És te lennél a követendő példa? :-D

Azt is írhattad volna akkor:

"A fiamnak 13 éves korában vettem az első doboz cigit, a lányomnak pedig szintén ilyen idős korában az első doboz fogamzásgátlót. Nem bántam meg, sőt... A fiam sem tüdőrákos, a lányom hormonrendszere sincs szétcseszve. Most 20 évesek."

2023. jan. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
75%

16!

Hol is írtam ezt, hogy en lennék a követendő példa?! Értelmezz.


Leírtam, mi így csináltuk, nem bántam meg. Pont. Valaszoltam egy kérdésre, ahelyett hogy csak oktattam volna a kérdezőt, mint rajtam kívül sokan. Én sem osztottam ki senkit, hogs a 6 hónap hülyeség...

Erre jött 14, illetve te aki belémálltatok. Ismét leírtam, NEKEM mi a véleményem. Ennyi történt.


13#

2023. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
26%

17.

Nagyon szép, hogy van véleményed és meg is osztod - még ha szembe is megy az észérvekkel.

Igaz, az oltástagadóknak is van véleményük. És közülük is csak az szokta megbánni, akinek súlyosan megbetegszik vagy meghal a gyereke...

2023. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
67%

Mind két gyerekem 100% tápszeres volt és 6 hónaposan kezdtem meg a hozzátáplálást a védőnő és a gyerekorvos javaslatára. Hála a jó égnek ők képzik magukat és követik a legújabb ajánlásokat, pedig a vedőnő 50+, a gyerekorvos meg 65+ éves. Meselte a vedőnő, hogy ő is 6 hónaposan kezdte a saját gyerekeivel 20on x éve. (Ha 4 hónapot javasoltak volna akkor is csak 6 hónaposan kezdtem volna, mert tajékozódtam a témában és így látom jónak)

Amúgy krumplival kezdtem mindkettőnél mert refluxosak voltak. Aztán sütőtök, répa, édesburgonya, később barack, alma, banán ..stb.

2023. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
64%
Lehet nem a kérdésre válaszolok. Nálunk most 6 hónapos,most fogjuk kezdeni krumpli,répa,sütőtök,édesburgonyával,majd alma,stb.,de ő refluxos is,így kezdetben inkább ezeket ajánlotta a Védőnő. Gondolom 4 hónaptól is ezek mehetnek,de ebben nem vagyok biztos,erre érdemes rákérdezni azért. Nekem furcsa,hogy van orvos,aki már 4 hónapos kortól ajánlja. Nálunk a gyerekorvos 5-6 hónapra mondta,a Védőnő azt mondta ő mindenképpen a 6 hónapot javasolja kezdésnek,de amúgy meg tényleg hova is sietnénk,szépen lassan,nem kell rohanni. Voltunk egy plusz orvosi vizsgálaton,ahol egy második orvos is azt javasolta,hogy elég 6 hónaptól. Valahol abban igazat is adok,hogy az érettség jelei is meg kell,hogy legyenek,és ebből a szempontból jó is,hogy mi vártunk,mert én most látom rajta kb. 1-2 hete,hogy ez megvan,de ettől függetlenül vannak korábban érő babák is. De sose értettem ezen miért kell összeakadni minden ilyen kérdés alatt,mindenki máshogy csinálja,de sokszor viszont tényleg jó utánajárni dolgoknak,pl. nálam is volt,amiben nem értettem egyet a Védőnővel és én nem úgy csináltam az adott dolgot,ennyi. De amúgy kérdezz rá tőlük szerintem,hogy ha 4 hónapostól mondják,mit javasolnak kezdésnek?Az a biztos szerintem. Én is megkérdeztem és tök jó tanácsokat adtak,prospektust,de persze én magam is utánajártam dolgoknak. De kaptam én már a nagyszülőktől olyan okos tanácsot is,még be se töltötte a 4 hónapot és hogy miért nem adok már neki enni,meg annak idején már tehéntejet kaptunk,meg hogy már kakaót adott,meg pörköltlevet,meg stb.,és mi ez a hülyeség,hogy én majd csak 6 hónaptól,hisz nézzek rá,hát kinézi a szánkból a kaját. :D Aztán szépen leállítottam mindkettőt,de nem fogadtam meg az ilyen hülyeségeket.
2023. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!