Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos baba miért nem...

6 hónapos baba miért nem akarja megkóstolni a pépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mit csináljak, hogy csináljam, hogy a 6 hónapos babám kóstolja a pépet?Harmadik napja kóstoltatom vele a pépet, de ahogy már a szájához közelítek a kanállal, már össze szorítja a száját és nem akarja kinyitni.Próbálgatom,de kezd nyöszörögni és utána már sírni kezd, ha sokáig erőltetem. Úgyhogy inkább abba hagyom olyankor.



jan. 12. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Ne pépet adj neki, hanem puhára fött zöldségdarabot, add a kezébe, majd szopogatja és rájön, hogy ehetö.

Etetésnél alapsazbály, hogy TILOS eröltetni, ezzel csak megalapozod, hogy rossz evö legyen, akinek az evés kínzás!

jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem érett még rá.

Várj 2 hetet,és próbáld újra.

És NE erőltesd!! Egy életre megutálja az evést,és hordhatod majd evésterapeutához!

jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Próbálhatsz puha darabokat de ha úgy sem, akkor tarts 2-3 hét szünetet.


Nekem nagyobb gyermekem 7 hónapos korig nem is evett, ha a szájába is adtam kanállal kitolta. 2 hetente próbáltam, 3. próba járt csak sikerrel. Tápszer bőven elég volt neki.

jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Értem,akkor nem erőltetem,várok kicsit.

Még esetleg ezt a puha darabot megpróbálom adni neki,hátha az bejön.

Van egy nagyobb gyerekem, vele nem volt semmi probléma a kezdesnél,meg utána sem.Úgyhogy ez új szitu nekem.😳😔

jan. 12. 14:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De ez nem probléma. Csak ő később akarja kezdeni.

A testvérek nem egymás klónjai!

jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze,tudom hogy sok minden nem úgy lesz, mint a testvérénél.

Csak ezt nem tudom hogy kezeljem,azért kérek segítséget.

jan. 12. 15:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ültesd a tesó mellé, és adj nekik egyforma kaját, hátha úgy felkelti az érdeklődését. Amúgy meg hagyd békén 1-2 hétig, ahogy a többiek javasolták.
jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzet..nekem az a furcsa hogy ha korábban a szájahoz tettem dinnyét, almát azt cuppogtatta. De a péppel nincs kibékülve. Mrg szerintrm latja hogy mi mit eszünk és az nem pép..lehet darabosat adok neki, multkor a banánt úgy ette. Csak a darabostól féltem hogy félrenyel. Szóval lehet csak az állag zavarja őket..
jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem pépeznek, mert a babák jó része nem szereti az állagát, másrészt meg elég undorító a kinézetük is, a gyerekek meg a szines, megfogható dolgokat szeretik. Ha puha élelmiszereket adsz neki szopogatni, nem nyel félre, csak sok mindent hajlandó lesz megenni.
jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek. 🤗

Vártam egy kicsit, aztán itt-ott beprobálkoztam.

Most már nyitogatja a száját, pár kanálkával el is fogad, de utána már nem. 🙂De haladunk, kóstolgat legalább.Próbáltam egyszer a puha répát is de attól öklendezett, úgyhogy nem mertem. Inkább vártam kicsit.

jan. 29. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!