Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyam vezessem újra rá a...

Disi kérdése:

Hogyam vezessem újra rá a kanálra? Türelmesebbnek kéne lennem? Lelkileg nagyon nehéz mindig előlről kezdeni.

Figyelt kérdés
10 és fél hós a babám, most bújt ki a 4. fogacska. Félévesen darabossal kezdtük a hozzátápit, először azt fogadta el, utána ette meg a tejpépet, főzeléket is. Mindegyik fog előtt elutasította a kanalat (ami érthető), viszont így olyan, mintha mindig előlről kellene kezdenünk a hozzátáplálást. Ez előtt a fog előtt már nagyon jól álltunk, minden nap evett zöldséget, gyümölcsöt is. Most hogy kibújt a 4. fogacska meg vagyok lőve, mert csak azt hajlandó megenni, amit ő kézzel meg tud fogni és válogat, alig fogad el valamit. Gyümölcsöt csak párolt almát és banánt hajlandó enni, ez utóbbit viszont csak hetente egyszer merek neki adni, mert megfogja a pocakját. Zöldséget csak sárgarépát párolva. Eddig mindenféle zöldséget elfogadott, brokkolit, spenótot, zöldbabot. A kezdetekkel is megszenvedtünk, mert idővel jöttem csak rá, hogy megeszik mindent, csak ne legyen pürésítve. Tápszert eszik és egészséges a dokibácsink szerint, 700gr-ot hízott 2 hónap alatt, csak félek, hogy kevés a vitamin, ásványi anyag ami bejut a szervezetébe.

2012. máj. 17. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Ha a lelked fontosabb, akkor ne kezd elölről! Ha dokibácsi szerint egészséges, akkor te miért nem hiszed? Zöldségeket eszik, meg tápszert, akkor a vitamin elillan???


Szedd össze magad édesem!!!

2012. máj. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Elsőőőőő, minek kell ilyen hangnemben válaszolni, ejj de kiborítanak az ilyen emberek....

Szia kérdező!

Pont tegnap este tettem ki egy ehez hasonló kérdést, lányom dettó ilyen csak hogy ő nem a fogai miatt :( Nem szereti a kanalast és kész! Aki nem járt/ jár ilyen cipőben mint mi el sem tudja képzelni lelkileg milyen megerőltető ez.... hisz a legfontosabb a gyerekünk egészsége!


Moderátorok helyében az elsőt tiltanám..... :/

2012. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kitartás!amugy én is ettől tartok.nekünk is 9.5 hósan most jön a 4.fog,de ez a négy kb.2 hét alatt jött ki.lassan 3 hete nem eszünk,nagyon jó evő volt,mindent evett,most meg csak a tápi(no az se sok),csakis a sütőtök pulykával ,az üveges kaja.Pedig főzök neki, de azt elutasítja.sütőtökön kívül nem eszik meg semmit,már ha eszik.....tudom nagyon nehéz,én is bedepizek és bedilizek már,dokinak is szoltam,hogy biztos, hogy nincs-e valami más baja is?!Kedvenc könyvét lapozgatom neki kaja közben,probálok mindent,már megengedem, hogy beleturjon a főzibe,azt legalább leeszi a kezéről :-).Pedig nekünk aztán semmi gondunk nem volt az evéssel,s ez van.én sokkal többször adok neki banánt,heti2-3 szor is.ja és mi már csak 30 gr-ot hiztunk 1 hónap alatt.segíteni nem tudok, de nem vagy egyedül,tartsunk ki :-)
2012. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek üzenem: Igenis, értettem!


A másik két válaszolónak köszönöm a hozzászólást. Sajnos most olyan kajákat sem eszik meg, amit eddig szeretett, pl. a húslevesből kiszedett csirkemáj mindig az övé volt, sárgarépával imádta, és most nem. Virsli, kolbász, sült krumpli, kifli,kockasajt, tegnap fasírtot csináltam azt elrágcsálta. Azt is mondták már, hogy túl sűrűn kínálom és nem éhes, de ötször eszik egy nap, ennél ritkábban nem adhatok neki enni. lelkileg tényleg meg vagyok most egy kicsit zuhanva, ezért élem meg most ezt ilyen nehezen, de olyan gyorsan fejlődik. Bútorok mellett már szélsebesen közlekedik, próbálkozik egy pár lépést egyedül is megtenni. Egy barátnőm irígykedve nézi, mert az ő egyidős kisfia nem akar járni, de szívesen cserélnék vele, mert az a kisfiú gyönyörűen eszik mindent, járni még bőven ráérne később...

2012. máj. 18. 08:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Olvass utána a BLW-nek, az igény szerinti hpzzptáplálásnak!Mi is így kezdük, a lányom is csak daraboat fogadott el. 16 hónapos, most már tud enni kanállal (ha ráteszem a falatotm, egyedül a szájába tezsi!) és villával teljesen egyedül eszik, jó néha azért maszatol, de hát istenem, szerintem ez így is nagy dolog. Kanállal úgy, hogy én tettem a szájába, 1 éves kora után "tanult meg enni". Mondjuk ő még szopik, így nem aggódom, hog nem eszik eleget, mert pótolja tejből, amikor fogzik. Szerintem te swe aggódj, ha kiegyensúlyozott és mozgékony és nem indul fogyásnak a súlya :)
2012. máj. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!