Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csináljak az anyósommal,...

Mit csináljak az anyósommal, hogy tiszteletben tartsa a döntésem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos a babám, próbálkoztam egy hónappal ezelőtt a hozzátáplálással, próbáltunk almát, krumplit, sütőtököt, tejpépet, de egyik sem kellett neki, mindegyiket kitolta a nyelvével, ezért úgy gondolom, még nem áll rá készen, ezért nem fogadja el a táplálékot pép formában a tápszeren kívül. Miután az anyósom többször is reszelt almát dugott a szájába, mikor vele volt, körtét adott neki, hogy nyalogassa, meg kértem, hogy ne tegye, mert én úgy érzem, még nem szeretné, még nem tart abban a fázisban, hogy ezekre szüksége legyen, és ha ráerőszakoljuk, abban biztos nem lesz köszönet, nem akarom, hogy megutálja az evést. Mondta is, hogy rendben van, aztán átmentek a dédimamához, majd mikor haza jöttek, mondta, hogy adott neki narancsot, hogy szopogassa. Hirtelen nem is tudtam mit mondjak erre. Szerintetek túlaggódom esetleg? De hát annyira zavar, hogy fittyet hány arra amit mondok, pedig az én lányomról van szó, nem az Övéről.

2014. dec. 15. 10:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%
Ha anyósoddal is ilyen bunkó a stílusod akkor csoda hogy tartja veled a kapcsolatot.
2014. dec. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%
Az a baj, hogy ezzel tényleg kezdeni kell valamit, mert nagyban más dolgokkal ugyanez lesz. Velem is van vita, hogy így kéne meg úgy kéne, de én egész egyszerűen kiállok a véleményem mellett: ha nem tiszteli a tapasztalt nőrokon, tisztelettel rendreutasítom, és ha dafke ellentétes dolgot tesz, egész egyszerűen nem hagyom egyedül vele, vagy másra bízom, akiben bízhatok.
2014. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mutass rá kérlek, hol "bunkó" a stílusom? Vagy csak a tartalma zavar? Feltettem egy kérdést, és idejönnek egy-ketten benyögni valami teljesen haszontalan, rossz indulatú dolgot, aminek az egészhez semmi köze. Mint ahogy neked sincs ahhoz, hogy milyen a stílusom, és pláne a stílusomnak nincs köze ahhoz, hogy mit csinálhat a gyerekemmel a nagyanyja.
2014. dec. 15. 12:18
 14/17 A kérdező kommentje:
A többségnek pedig szeretném megköszönni, hogy érdemi válaszaikkal megerősítettek abban, hogy ez a dolog nincs így rendben, és valamit tennem kell, mielőtt vészesen elharapódzik a szituáció.
2014. dec. 15. 12:32
 15/17 anonim ***** válasza:
63%

B*ssz az asztalra, hogy márpedig vagy betartja, vagy nem hagyod vele egyedül.

Amúgy meg hiába hajt fejet, hogy oké, a többség kikerüli az anya véleményét, és a háta mögött fogja megetetni a gyereket... Csak akkor nem is fog kitudódni... :/

2014. dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
44%
Valahol értem, hogy zavaró, csakhogy itt nem arról van szó, hogy nem akarod, hogy a gyerek hozzá legyen táplálva, csak te úgy találtad, hogy nem fogadja el. Anyósod meg lehet úgy találta, hogy hát szívesen elszopogatja, meg nyalogatja, még ha nem is eszi meg rendesen, hát nem árt neki az ízeket próbálgatni. Nyilván, ha kitolja a nyelvével, akkor ő sem tömi meg, de úgy van vele, hogy próbálkozni lehet, ha elnyammog rajta az fél siker. Nem hiszem, hogy nagyobb hülyeség, mint az hogy 5 hónaposan tápszeres, de te úgy döntöttél, hogy nem is próbálod a hozzátáplálást, majd a bizonytalan jövőben valamikor, mert kitolta hetekkel ezelőtt a nyelvével.
2014. dec. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem értek egyet az utolsóval.

Ha én úgy találom, hogy a gyerekem nem érett meg a hozzátáplálásra, akkor rajtam és a gyerek apján azt mindenkinek kutyakötelessége elfogadni. K.rvára mérges lennék, ha az anyósom a hátam mögött kóstoltatná a gyerekem (naranccsal! ami a jelenlegi ajánlás szerint 6-7 hónapos kortól adható csak), mert ő úgy látja jónak. ÉN vagyok a gyerek anyja és az van, amit én mondok. Neki is volt gyereke, akinél ő diktált. Ez nem más, mint árulás és lázadás. "Rendben, nem etetem meg" - mondta, majd másnál mégis megetette, az anyai szemektől távol. Mi lesz később? Ha neadjisten kiderülne, hogy a baba laktózérzékeny, akkor az anyós az anyuka háta mögött itatná kakaóval, mert neki sincs semmi baja a tejtől, az anyuka hülye, az orvos meg még hülyébb? Vagy ha gluténérzékeny lesz, akkor stikában ad neki sütit búzalisztből? És közben cinikusan összekacsint a gyerekkel, hogy látod, anyád ezt nem engedi, de én szeretlek? Azért álljunk már meg egy szóra.

Ha én vagyok a gyerek anyja, akkor én döntöm el, mit eszik a gyerek, mit vesz fel, mivel játszhat, mit nézhet a tévében. Minden az én felelősségem. Nem értem, miért nem lehet ezt felfogni. Húzni kell egy határt és pont. Anyósnak el kell fogadnia, hogy mások a trendek, hogy ő """csak""" nagymama, nem ő felel a gyerekért elsősorban. Neki nem eldöntenie kell a dolgokat, hogy mikor mit kapjon a baba (pláne anyuka háta mögött, tudta nélkül), hanem támogatni az anyát. Lehetett volna inkább tanácsolni, vagy megnézni egy ilyen kajanemelfogadást, hátha akkor elhinné, hogy a babának nem kell még a pép. Attól, hogy mi már hathetesen almát ettünk, nem lesz a babának semmi baja, ha később kezdődik a hozzátáplálás. Nem minden gyerek egyforma, van, aki egyéves koráig alig fogad el valamit.


Nem tudom másként látni, mint egy hatalmi harcot. Kemény beszélgetés vár rád, de ezt mielőbb tisztázni kell, mert abból tényleg semmi jó nem lesz, ha a baba azt látja később, hogy "anyu az én főnököm, mama meg az anyué"...

2014. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!