Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért irtóznak sokan attól,...

Miért irtóznak sokan attól, hogy tehéntejed adjanak a gyereknek?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom, hogy 2 éves korukig nem adnak a gyerekeknek tehéntejet, helyette tejitalt vesznek nekik. Mi ennek az oka? Hiszen 1 éves koruk után nyugodtan kaphatnának tejet.

Van egy 16 és egy 13 éves lányom, ők is kapták, semmi bajuk. A legkisebb 20 hónapos, lekopogom, de neki is kutya baja, pedig mind kapta a tejet 1 éves kora után.


2015. júl. 6. 15:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
60%

Majd felnőttkorban látod meg igazán, lett-e bajuk.


Én is csak 22 hósan vezettem be a házi tehéntejet, és még így is húzta a száját a védőnő, hogy 2 évesen, lehet megterhelő a veséjének a napi 4 dl tej.


Egyébként mi nem vagyunk tejivók. Eddig nem is tartottunk itthon, kb havi 2 liter dobozos fogyott el. Most csak a fiam miatt van itthon tej, de ki tudja, pár év múlva lehet, ő is elhagyja.

Szerinted meg miért van szüksége egy gyereknek a tehéntejre?

2015. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
25%

"Majd felnőttkorban látod meg igazán, lett-e bajuk."


Kifejtenéd, légyszíves?

2015. júl. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Duenna ***** válasza:
35%
Emlékezzetek: a nagyszüleink, a dédszüleink igazi tehéntejen és igazi kecsketejen nőttek fel, és bivalyerősek voltak! Csak a mai puhány korban tiltják meg a gyerektől a tejet, meg mindent, ami egészséges! Ezért ilyen nyiszlett a mai fiatal generáció, mert nem kapja meg a megfelelő tápanyagokat!
2015. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, én adtam. Házitejet, mind a 6 gyerek azt itta, issza. Senkinek nem lett semmi baja. A legkisebb is 9 éves, akkor szerintem nem volt tejital, de ha lett volna sem ilyen mű löttyöket kaptak volna.

Nyilván más a tejallergiás baba, tesóm egyik fia volt az. Diétáztatták, ő is kinőtte, de a diéta alatt természetesen semmi tejet tartalmazó dolgot nem kaphatott.

Egyébként a tápszergyártók keze is vastagon benne van a mai ajánlásokban, gondolj csak bele, ha a gyerek nem 1, hanem 3 éves koráig kapja a tápszert, sokkal nagyobb a bevételük.

2015. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy szüksége van, de ha igényel este valamit, miért ne adhatnék neki tejet? Egyszerűen csak nem értem, miért félnek tőle ennyien.

A veséjét pedig miért terhelné meg?

2015. júl. 6. 15:24
 6/29 anonim ***** válasza:
60%

"Emlékezzetek: a nagyszüleink, a dédszüleink igazi tehéntejen és igazi kecsketejen nőttek fel, és bivalyerősek voltak! Csak a mai puhány korban tiltják meg a gyerektől a tejet, meg mindent, ami egészséges! Ezért ilyen nyiszlett a mai fiatal generáció, mert nem kapja meg a megfelelő tápanyagokat!"


Ja, már aki megérte egyáltalán az egy éves kort. De akkoriban a várható élettartam is alacsonyabb volt. És peeeersze, egytől egyig bivalyerősek voltak. Gondolom láttál két embert és arról általánosítasz minden ilyen korúra.

TErmészetesen a tej az univerzális csodaszer, ezen múlik minden. Nem a mozgásszegény életmódon, vagy az egyoldalú táplálkozáson.

2015. júl. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
38%
Honnan tudod, hogy nem lesz tőle bajuk? Én 35 évesen lettem tejallergiás.
2015. júl. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Akkor ha én most 36 évesen asztmás leszek, az amiatt lesz, mert édesanyám 2 hetes koromtól vitt levegőzni meg sétálni?
2015. júl. 6. 15:46
 9/29 anonim ***** válasza:
55%
A kisfiamnak 1 éves kor után próbáltam bevezetni a tehéntejet ,de nem tudtam mivel nyákos hasmenése lett tőle !Az orvos szerint nehéz megemésztenie ,majd 2 hónap múlva újra próbálok tejet adni neki ,addig is Milupa tejitalt iszik ,attól semmi baja ! A túrót,joghurtot is tudja enni ,csak a tejet nem .
2015. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
58%
Édesanyám tehén-, és kecsketejes baba volt, 34 éves kora óta megy a hasa egy pohár tejtől. Én tehéntejes + tápszeres baba voltam, 19 éves korom óta még egy habos/tejszínes kávét se ihatok meg hasmenés nélkül. Köszönöm, én óvatosabb leszek a hamarosan megszülető babámmal. Azt meg aztán végképp szörnyülködve nézem, ahogy a szomszéd kisfiú a frissen lefejt, még langyos tehéntejet issza, mert anyuci még arra is lusta, és/vagy ahhoz se ért, hogy felforralja.
2015. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!