Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért irtóznak sokan attól,...

Miért irtóznak sokan attól, hogy tehéntejed adjanak a gyereknek?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom, hogy 2 éves korukig nem adnak a gyerekeknek tehéntejet, helyette tejitalt vesznek nekik. Mi ennek az oka? Hiszen 1 éves koruk után nyugodtan kaphatnának tejet.

Van egy 16 és egy 13 éves lányom, ők is kapták, semmi bajuk. A legkisebb 20 hónapos, lekopogom, de neki is kutya baja, pedig mind kapta a tejet 1 éves kora után.


2015. júl. 6. 15:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
17-es válaszoló vagyok. Amellé amit írtam hozzátenném, hogy ha a tej az tényleg káros lenne, akkor a természeti népek már régen kihaltak volna. Többnél ugyanis alapvető élelmiszer a tej, birkáik, kecskéik vannak, ez mindig is így volt. A probléma szerintem az, hogy mi a jóléti társadalmakban mindenből túl sokat fogyasztunk, így állati fehérjéből is. A természeti népek harmóniában élnek a természettel, már amennyire ez még a globalizált világban lehetséges nekik, nincs túlfogyasztás és ezzel összefüggő betegségek. Isznak tejet, de a körülményeik miatt sem tudják magukat túlenni vele. Nálunk a tejben kiválasztódik az antibiotikum, amit a tehenek kapnak, ez tönkreteszi a bélbaktériumflórát és ezzel hajlamossá tesz az allergiára. Ha mi esszük az antibiotikumot, ugyanez történik. A tej rossz híre mindennek is köszönhető. Ha egy kisgyerek a teje mellé még sok sajtot, túrórudit, joghurtot, vagy tejes dolgot eszik, megárthat neki. De nem a tej a hibás ebben, hanem a mennyiséggel van a baj. Jóból is megárt a sok, bármiről is legyen szó. Talán csak a zöldség kivétel ez alól.
2015. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mivel nem vitatkozni szerettem volna, csak tényleg érdekelt a dolog, ezért nem reagálok azokra, amikkel nem értek egyet. :)

Aki kérdezte: vegyesen kapják a bolti és házi tejet is, mikor melyik van itthon. Nem hígítom egyiket sem. Ugyanígy tesz az orvos húgom az orvos sógorommal együtt is.

Szerintem túl sokat olvasgatnak az emberek mostanában mindenféle cikket, amiket a témához nem értők írnak. De ez az én egyéni véleményem.

Jó egészséget mindenkinek - tejjel vagy tej nélkül! :))

2015. júl. 8. 11:25
 23/29 Ditta323 ***** válasza:
55%

Köszönöm😊, 10 hós a lányom és lassan kipróbálnám nála, de ebben az esetben nem tudok kitől tanácsot kérni...

Amúgy fagyit, joghurtot (normál izesitett) megeszi és imádja.

2015. júl. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
40%
én 9 hónaposan adtam először.
2015. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Ditta323 ***** válasza:
71%

Kedves 24-es!


Megkérdezhetném, hogy milyen tejet (bolti, házi, százalék)? Illetve mennyit, és hogyan?

Köszönöm válaszát!

2015. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
66%
Bár nem tőlem kérdezted, de én is 1 évesen adtam mind a 4 gyerekemnek. Házi tejet, nem vizeztem, de átszoktatásnál tápszerrel kevertem, először negyed tej plusz háromnegyed táp, és egyre növeltem a tej mennyiségét. Ha bolti tejet adsz neki, min. 2,8-ast adj, az 1.5-ös nem ér semmit.
2015. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Ditta323 ***** válasza:
55%
Köszönöm tőled is a választ! Akkor lassan elkezdem 😊
2015. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
55%
24-es vagyok,házi 3.5 százalékost adtam forralva. A 2.8-as már csak lefölözött tej,az már csak csak rosszabb lehet.Először csak keveset kapott,aztán fokozatosan növeltem az adagot.
2015. júl. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
aki nem akar vagy nem tud házi tejet adni, annak ajánlom a 3,6 %-os Garabonciás, palackos tejet. Nem olcsó, a múltkor kóstoltam és nagyon jó!
2015. júl. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!