Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért irtóznak sokan attól,...

Miért irtóznak sokan attól, hogy tehéntejed adjanak a gyereknek?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél olvasom, hogy 2 éves korukig nem adnak a gyerekeknek tehéntejet, helyette tejitalt vesznek nekik. Mi ennek az oka? Hiszen 1 éves koruk után nyugodtan kaphatnának tejet.

Van egy 16 és egy 13 éves lányom, ők is kapták, semmi bajuk. A legkisebb 20 hónapos, lekopogom, de neki is kutya baja, pedig mind kapta a tejet 1 éves kora után.


2015. júl. 6. 15:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
50%

Én erre, hogy régen is adtak stb, azt mondom, hogy nézd meg régen miből volt a tej és most. A bolti tej már nem is igazán tej, sőt a mai tehenek teje sem olyan már, mint régen, hiszen sok a vegyszer a földbe jutó károsanyag, amit ha tetszik ha nem a megnőtt "fűben" benne van azt meg a tehén lelegeli. Szóval már az sem a régi, ahogy sok minden más sem. El kell fogadni, hogy változnak az idők. Én sem tartok mindent pontosan úgy ahogy a nagykönyv megírja csak nagyjából. Figyelem mi a reakciója a gyereknek és kiderül megérett-e már rá meg egyáltalán elfogadja-e.

Régen a banánt is adták 6 hónaposan, most meg nem lehet 1 éves kor előtt a legújabb kutatás szerint. Szóval....

2015. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
36%

24 éves vagyok kb tehéntejen nőttem fel. Voltak teheneink amiknek a fejésében már egész pici koromtól "segítettem". Emlékszem, volt olyan, hogy a frissen fejt tejet is ittam ha a felnőttek nem látták, annyira szerettem.

Annyi hátrányom származott eddig a dologból, hogy durván megutáltam a tejet, max a kávémba rakok egy keveset, de magába nem bírnám már meginni.

2015. júl. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Én is, a tesóm is hamar kaptunk tehéntejet. Nekem soha semmi bajom nem volt tőle, közvetlenül a fejés utáni, mindenféle szűrés menteset is meg tudom inni.

De a tesómnak hasmenése lett tőle és ő utána babakorában nem is kaphatott. Később, az ilyen nagyon kis százalékos, agyon kezelt tejből felforralva készített kakaót meg tudta inni.

Különbözőek még a testvérek is.

2015. júl. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Ditta323 ***** válasza:
35%

Kedves kérdező!

Bocsánat, hogy belekonárkodom a kérdésedbe, de lenne kérdésem.

Mikor adtál először tejet a gyermekednek? Pont 1 éves volt, vagy már elmúlt?

Sima dobozos (tehenet nem látott tej) tejet felezve vagy simán adtad neki?

Köszönöm a válaszát előre is :)

2015. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
43%
Annyira szeretem, amikor azt mondják, hogy szüleink és nagyszüleink is tejen nőttek fel és mégis egészségesek. Csak azt felejtik el az emberek, hogy a akkor a tej még "tiszta" volt, nem volt tele adalékkal, tartósítóval és egyéb szeméttel. Az emberek ezek miatt lesznek allergiások. A teheneket nem kezelték antibiotikumokkal és egyéb sz....kkal. Én azért nem adok a kislányomnak a tejet, mert látom a férjem mit szenved a laktózérzékenységével. Ő is itta a tejet kb. 12 éves koráig, mikor annyira feltelt vele a szervezete, hogy kijött az allergia. Megiszik egy pohár tejet és fél éjszakát ül a wc-n hatalmas görcsök közepette. Nekem ő jó példa, miért nem fogok adni 2 éves, de inkább 3 éves kora előtt a lányomnak tejet.
2015. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
23%

anya is friss tehéntejjel volt itatva kicsiként, és allergiás lett egész életére a tejtermékekre, ami nagy baj, mert szinte mesterségesen kell bevinnie a álciumot ami veseövet okoz és nagyon szenved idősebb korára


és anya testvére is tehéntejet adott az ő kicsi fiának(unokatesóm)és ő is allergiás lett.


én ár nem adok az én gyerekemnek, tejtermékeket is csak olyan 10 hótól vezettem be, 1 éves múlt, deha tejitalt adok, egésznap megy a hasa, és az még csak nem is igazi tej. lehet kivárom a 3 éves kort is a bevezetésével.

2015. júl. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
31%

A kérdező kérdésére válaszolva, a tehéntej azért terheli meg a babák, kisgyerekek veséjét, mert 1. magas a fehérjetartalma (nagy molekulájú kazein), a fehérje lebontásának mellékterméke a húgysav, ami a vesékben választódik ki. A sok fehérje ezért terheli meg a vesét. 2. túl magas a kalciumtartalma, ami szintén megterhelést jelent egy fejletlen vesének.

Egyébként lehet tejet adni, hígítva 1-1 arányban vízzel. Ha nem nagy tejivó a gyerek és sok egyéb tejterméket sem kap, akkor nem kell hígítani. Napi egy bögre tej belefér. Viszont ha a családban van bármilyen allergiás, akkor a tej minél későbbi bevezetése célravezető.

2015. júl. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
10%
az tévhit, hogy higítva lenne szabad adni, még bevezetésnek sem jó, ahogy a kecsketej sem.
2015. júl. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Apukam is kapott tejet kiskoraban eleg hamar. Miota tudom az eszem,azota csak este issza,mert utana fel ejszakat a wc-n tolt.. en es a hugom is kaptunk 6honaposan mar hazi tehentejet,es mindkettonknek megy a hasa barmilyen tejtermek evese utan. Az en kislanyom 7honapos,d inkabb kerulni fogom a tejet jo ideig,ha ezzel segitek rajta a kesobbi eleteben. (ja,es a hugom 21eves,es jelenleg a korhazakat jarja,m borzaszto kiutesei es dagadasai vannak a tej minden formajatol)
2015. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Apukádnak ajánlanám a laktóztablettát, meg a többieknek is akik érzékenyek a tejre. Elég kevesen ismerik még, de nagyon jó és ezért szoktam terjeszteni az igét. A 60 szemes jutavit márkájú 1200 Ft és nagyon jó. A férjem két hónapja szedi, mikor tejet vagy tejes dolgot iszik, eszik és semmi hasmenés. 15-ös voltam.
2015. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!