Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Másfél éves babam még mindig...

Másfél éves babam még mindig kétszer eszik éjjel, szerintetek miért?

Figyelt kérdés

leirom a napi etrendjet, nem lehetne ehes, mégis eszik.pl;

Reggeli 1.5-2 dl tejbegriz(sűrűn/ahogy kell

Tizorai tejszelet,

Ebed sűrű leves masfel merovel, vagy második,az is ennyi kb.de csak az egyiket eszi

Uzsi, tejital, ezenkivul vagy tejszelet vagy joghurt,,ilyesmi

Vacsi 1,5-2 virsli,vagy tojas,vagy muzli tejjel.az utolso inkabb akkor ha du valami eroset eszik uzsira,

Napkozben meg ragcsal kukot,gyumi levet iszik es vizet,

Ez keves lenne, vagy mit rontok el,probaltam ejjel vizzel kinalni, de kell neki a kaja,2x150táp.1korul meg 5fele.ha valaki jart mar igy vagy eszrevette mit rontok el, legyszi irjon,koszi elore is.


2015. júl. 31. 13:08
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

11es fel kg,jo a sulya,hizik is,

Orditani biztosan nem fogom hagyni....

2015. júl. 31. 13:32
 12/23 A kérdező kommentje:
Azert adtam muzlit mert uzsira tocsnit evett, es eleg sokat:))orulok hogy van meg mas is itt akinek nem eszik olyan rengeteget a gyereke, mert talan jobban erti a kerdesem:))
2015. júl. 31. 13:35
 13/23 anonim ***** válasza:
A lányunk ennek jó, ha a felét megette másfél évesen. Most 3 éves és most sem eszik ennyit. Szerintem nem a mennyiséggel van baj. Közvetlenül lefekvés előtt nem tudsz neki adni tápszert, vagy tejitalt?
2015. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Amúgy szerintem sem azért kel, mert éhes, hanem megszokásból. Ha a súlya okés és hízik, akkor ne aggódj. Az én fiam most 17 hónapos és 10 kg csak, pedig mindig eszik valami kis apróságot, de 10 hónapos kora óta olyan mint egy ágyúból kilőtt golyó.

Szerintem olyan ez, mint az anyatejes gyerekeknél, akik még ennyi idősen is kérik a cicit megszokásból. A gyermeked lehet megszokásból kéri a tápszert.

Amúgy sosem aludta végig az éjszakát?

2015. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
neha tejitalt kap vacsi utan, de akkor is ebred,egyszer aludt ejjel vegig...de akkor beteg volt:(most ebredt,megyek etetni:)))varom meg a valaszokat, eddigieket koszi:)
2015. júl. 31. 13:43
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az ovis megjegyzésre, azt írnám, hogy sajnos az oviban, amit kapnak a gyerekek, az nagyon kevés. Egy 3 évesnek még talán elég, de egy 6 évesnek, főleg fiúnak, tuti nem. A legnagyobb fiam most volt középsős (5 éves) és mindig éhesen jött haza az oviból. Ezzel nem csak én voltam így, több szülő mondta, hogy éhesen mennek haza a gyerekek, v. mondják, hogy nem laktak jól ebédkor, de nem kaphattak repetát, mert annyira ki van számolva a kaja. Legalábbis a mi ovinkban. Az uzsi volt, hogy egy negyed szelet kenyér volt egy pici vajjal és párizsival.

Van olyan szülő az oviban, aki ebéd után hozza haza az ikreit és mondta, hogy amint kiléptek a kapun, a fiai rögtön kérték is az uzsit, amit elcsomagoltak nekik, mert még éhesek voltak. Úgyhogy valóban 1 merőkanál levest kapnak, de egy 4-6 éves gyereknek nem hiszem, hogy elég. Persze vannak a madárétkű gyerekek, mint a lányom (4 éves), akinek könyörögni kell, hogy egyen rendes kaját is, na, neki még sok is az ovis kaja.

2015. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Emellett egesznap kinalgatom:))
2015. júl. 31. 14:01
 18/23 anonim ***** válasza:
Nekem is másfél éves a kislányom, van amikor ennek a felét sem eszi meg amit ide leírtál, nálunk az uzsonna általában gyümölcs főleg most nyáron. De mégsem kel éjszaka és mégis 14 kg. Szóval szerintem megszokás. Egy ismerősöm mesélte, hogy ő úgy szoktatta le a lányát az éjszakai evésről, hogy mindig egyre kevesebb tápszert tett a vízbe pl. 210 ml vízhez 7 kanállal adsz majd csökkented 6 kanálra egy pár nap múlva 5 kanálra (a víz mennyiség marad) így egy idő után már csak vizet kap és az meg nem kellett neki. Hosszadalmas, de bevált. Egy próbát megér (egyébként a a gyerekorvos javasolta neki ezt a módszert) Nem drasztikus én biztos kipróbálnám.
2015. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszi ezt lehet kiprobalom..mert van hogy vacsira megeszik egy egesz szelet bundaskenyeret,ra 3 dl kakao.ez meg nekem is eleg:))
2015. júl. 31. 14:40
 20/23 anonim ***** válasza:

Sok gyorsan felszívódó szénhidrátot kap és rossz elosztásban, szerintem szétborult a vércukra.

Egy vérvételre elvinném, ha esetleg létezik ennyi idősnek terheléses vércukor mérés, akkor arra. GYermekorvost kérdezd meg, hogy másfél évesnél mi a protokoll ilyenkor és az ő ajánlása alapján vizsgáltasd ki.


Ismerősnél is kiderült, hogy hasonló okokból eszik egész éjjel a gyerek.

2015. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!