Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6,5 hós kislányom már eszik...

Regáti kérdése:

6,5 hós kislányom már eszik alma, szilva, őszibarack, sütőtök, meggy, krumpli, sárgarépa, cékla, gesztenye! Mikortól kell melegen adni neki a főzeléket? Én eddig lehűtöttem! Gabonapépet és tejpépet adhatom neki? Csak anyatejet iszik!

Figyelt kérdés
2016. jan. 24. 15:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én sose hűtöttem le neki, hanem langyosan kapta, mert hidegen sose ette meg őket.
2016. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Jah és egyébként én nem adnék neki tejpépet ha van tejed, mert utóbbi sokkal sokkal jobb. A tejpép is tapszerből készül, felesleges. A gabonával én még várnék egy kicsit. Tudom a gyártó azt írja adhatod minél hamarabb, de leghamarabb 7 hósan ajánljak a dokik de inkább 8.
2016. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

főzeléket mindig melegen adjuk. hidegen max a gyümölcsöt és majd a tejtermékeket.

viszont ha hozzátáplálod akkor már nem elég neki az anyatej mint szomjoltó, erre figyelj és kezd el kínálgatni vízzel.

2016. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Sosem hűtöttem le a főzeléket, ahogy általában én sem eszem hidegen a főtt ételt... Ha már úgyis ennyi mindent eszik, mehet a gabona- és tejpép is.
2016. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! A védőnő mondta hogy akkor adjak neki vizet ha bejön a nagy meleg,mert úgyse fogja elfogadni!:-)
2016. jan. 24. 19:48
 6/17 anonim ***** válasza:

Főzelék mindig melegen. Miért hűtötted le? Te hidegen eszed? Tejpép szükségtelen! Gabonapép: ha a glutént be akarod vezetni.

Víz: érdemes hozzászoktatni, és valóban étkezés után kínálni. A fiam is anyatejes, de a melegben sem kérte a vizet. Sztem erre ne alapozz. Kb fél év mire megszokta.

2016. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Bevezettem már csak kifelejtettem reggel a gyümibe kap fél kekszet! Nem én is melegen eszem!Nem tudom miért hütöttem le de holnaptól nem fogom!:-)
2016. jan. 24. 20:33
 8/17 anonim ***** válasza:
Elég gyorsan haladsz ahhoz képest hogy anyatejes. Elég lett volna 6 hósan elkezdeni a hozzátáplálást. Mondjuk a glutént se pont kekszel vezettem volna e, abban még van millió más dolog is.
2016. jan. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem kakilt csak 7-10 naponta és aválaszokat vvédőnő mondta hogy kezdjem el 5 hónaposan! A kekszet is ő mondta! Miért mit adjak neki? Mivel első babám teszem amit mond!
2016. jan. 25. 06:46
 10/17 anonim ***** válasza:
Én a glutént a 7 gabonáspéppel vezettem be.
2016. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!