Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Baj hogy egy 11 hónapos...

Baj hogy egy 11 hónapos babánál nincs kiváltva étkezés?

Figyelt kérdés
2016. febr. 5. 12:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
55%

65 %-os válaszoló ismét hülyeséget ír. Nem kell még leszoktatni a ciciről 11 hónaposan és ettől még nem fog 2 évesen fél óránként cicizni a gyerek... illetve csak annak aki hagyja. Nekem 19 hós és már csak reggel-este van cici.


Szóval én a helyedben elkezdenék mondjuk legalább 1 étkezést kiváltani, pl. tízórai, ha nem eszi meg a kaját akkor nem kap cicit utána, hanem ebédre megint megkapja a kaját. A cicizésekbe pedig vigyél rendszert, ne kapjon bármikor.

2016. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
hát ha 11 hónaposan még a nap minden órájában cicizik, akkor jó eséllyel lesz később is cicifüggő..attól hogy a tied nem lett az...nyilván azért nem mert időben kiváltottad az étkezéseket
2016. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
24%

NÁlunk pontosan ugyanígy volt. 10 hónapos koráig semmit nem fogadott el, püréket azóta sem, 10 hónapos korában kezdtük mi is a BLW-t. Az normális, ha akár viszonylag hosszú ideig ettől nem lakik jól, itt a cél az, hogy ismerkedjen az ételek fajtáival, színével, illatával, állagával, ízével, stb. Egy-két hónap múlva már egyre több maradt ténylegesen a pocakjában, de ez lassú folyamat. És igen, semmi nem hajtotta, mert tudta, hogy anyatejjel még jóllakhat. Mindig is erős alkatú volt, rengeteg tejem volt, nem volt miért aggódni, és makkegészséges is volt. Így pár hónappal ugyan később, de stressz nélkül tértünk át a teljesen szilárd táplálékra, és azóta sincs soha gond az evéssel.


Kérdés, hogy azért sürgetnéd-e a "rendes" étkezést, mert a mi kultúránkban ez a szokás, vagy mert nem gyarapszik megfelelően, vagy mert téged fáraszt a sok szoptatás. Utóbbi két esetben érdemes jobban sürgetni a dolgot, az első esetben meg szerintem nincs hová siettetni.

2016. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
18 hónapos korában megyek majd vissza dolgozni sajnos, így jó lenne, ha addigra nappal rendeset enne. Ha estére és éjszakára még megmaradna a cicizés, az ebből a szempontból nem lenne baj.Meg a védőnő és a család mondja, hogy ez így nem jó ha csak anyatejen él. Én eddig nem aggódtam, mert én úgy gondoltam, hogy még bőven elég neki a tej, viszont ugye vashiányos lett.
2016. febr. 5. 14:58
 15/27 anonim ***** válasza:
Egy 11 hónaposnak már nem elég a tej, de ez ki is derült nálatok. Nehéz eset, de én is úgy csinálnám, ahogy előttem írta valaki, hogy egy étkezésnél (tízórai vagy uzsonna) ha nem eszik, akkor sem kap tejet.
2016. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

" Ha engem lát, rögtön rángatja a pólóm, hogy cicizne. Én meg adok neki, mivel éhen nem halhat. Ha nem éhes, akkor nyilván nem fogadja el a rendes ételt. Ha viszont éhes, akkor nem lehet etetni, sír a ciciért."


ugye nem gondolod komolyan, hogy egy egy éves 5 perc alatt éhenhal?!?


igen, ez nincs rendben és te vagy a felnőtt, neked kéne végre úgy is viselkedned. adj neki reggel cicit, aztán annyi. majd nem eszi 10órait, nem eszik ebédet, esetleg uzsonnát sem, majd vacsira teleeszi magát. ennyi. 3 nap után megérti, hogy reggel-este cicizhet, nappal nem és azt kell ennie amit kap. ugyanez a vízzel is, nem fog szomjanhalni ha pár napig nem kap cicit óránként!

2016. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Tehát akkor éhezzen-szomjazzon egész nap a gyerek, és miközben üvölt az anyatejért-az egyetlen általa ismert étvágy és szomjoltó dologért- tömjem bele a spenótot? Azt tudom, hogy nem 5 perc alatt hal éhen, de egész nap nem éheztetem. Ha viszont egész nap nem iszik, még anyatejet sem, az már nagyobb gond. Főleg, hogy az utóbbi pár napban a vizelete is kevesebb.


Akik válaszoltak, köszönöm. Igen, én is délelőtt vagyok a szigorúbb, hogy ebédig nincs cicizés, de sokszor mire az ebédet megkapná már cicizne, így éhesen már nem lehet megetetni rendessel. Ilyenkor azt szoktam próbálni, hogy kevés anyatej, hogy ne egyen túl éhes, tehát megnyugodjon, aztán a rendes ételt adom. Ilyenkor viszont legtöbbször "megsértődik", hogy elveszem a mellemet, akkor meg azért nem eszik. Ez is ördögi kör: Nem eszik, mert túl éhes, majd nem eszik, mert tejet akar.

2016. febr. 5. 21:16
 18/27 A kérdező kommentje:
Jött egy olyan komment is, hogy cumisüvegből adjam a tejet. Ha abból adom, van rá garancia, hogy megkedveli a rendes ételt? Nem fog akkor a mellemből jövő tej helyett az üveges tejért ugyanígy hisztizni? Mert lehet, hogy továbbra sem eszi meg a rendeset, cserébe viszont fejnem kell, ami ilyen mennyiségnél nem pár perc naponta...
2016. febr. 5. 21:22
 19/27 A kérdező kommentje:
Látom aki az együttérzését fejezte ki (köszönöm nektek), ők le lettek pontozva. Nem én voltam.
2016. febr. 5. 21:26
 20/27 anonim ***** válasza:

a gonosz 16os vagyok :)

én együtt érzek veled, de az a baj, hogy nem látod a fától az erdőt. ez nem jó a babádnak, látod már vitaminhiánya van.

6 hónapos kortól nem véletlenül kell vegyesen táplálni, mert sajnos az anyatejben sok minden nincs meg, nem elég már kizárólag ennyi idősen.

tök jó, hogy lelkesen szoptatsz, de ez már szerintem túlmegy az egészségesen kategórián. illetve nem szerintem, te magad írod, hogy már vashiányos :(


2-3 napig ha minimálisat eszik akkor nem fog éhen-szomjan halni. nem fogod elválasztani, hanem normális szintre viszed a szoptatást. mondjuk napi 3, a köztes időben majd eszik pár falatot. ha meg tényleg éhes lesz akkor többet. ha szomjas, akkor meg iszik. tényleg egyszerűen működik, csak hát van akarata, te meg ugrasz, mert jajj szegény ne éhezzen.

szerinted ha 18 hónaposan beadod bölcsibe, mi lesz ha nem eszik? mit csinálnak vele? semmit, megtanulja, hogy ha nem eszik, éhes lesz, ezért egyen mikor lehet. na pont ezt taníthatnád meg most neki... :)

2016. febr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!