Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Baj hogy egy 11 hónapos...

Baj hogy egy 11 hónapos babánál nincs kiváltva étkezés?

Figyelt kérdés
2016. febr. 5. 12:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Tökéletesen igaza van az utolsónak, hiába sértődtél meg rá. Ne haragudj, de téged most teljesen hülyére vesz a gyereked, ami tulajdonképpen addig a pontig a te bajod, amíg neki nem okozol bajt vele. Viszont már vashiányos, szóval nem ártana a sarkadra állni, azért ne egy 1 éves diktáljon.
2016. febr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Szerintem meg 11 hónaposan minden további nélkül el lehetne választani.Meddig akarod szoptatni?Túl sokáig se jó, 6 hónapos korukig bőven elég.De tudom, hogy most divat lett 4-5 éves korig szoptatni.
2016. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Sokan nem értik a problémát. Nem hajlandó táplálékot elfogadni, bármilyen formában adom. Ha most elválasztom, mit enne?

Tegnap volt lehetőségünk kipróbálni, hogy eszik-e, ha nem szoptatom meg. El kellett mennem, 5 órán keresztül nem volt velem. 3 karika uborkát evett meg, és ivott pár kortyot.


Az itt leírtak alapján vannak további kérdéseim: Hogyan szerettessem meg vele a rendes táplálékokat?

Mivel egyedül akar enni, hagyjam, hogy egyedül egyen? viszont így nem tud sokat enni, de nem kínzás lesz az etetés és majd ha megtanul szépen kanalazni, akkor jobban fog enni? Vagy erőltessem hogy én etetem? Így kicsit több jut bele, viszont továbbra sem fog szeretni enni.

Mit kezdjek azzal, ha ugyan éhes (több órája nem cicizett), de nem nyeli le ami a szájában van? Nem nyitja ki a száját, rázza a fejét, hadonászik, gyakran ki is üti a kezemből a kanalat. Ha viszont később sikerül beletömni, akkor egy-kettőt lenyel, a többit már nem.

Ma az ebédje tészta volt, spenótos és húsos bébiétellel, de 2 tésztát evett meg belőle, délután még 3 szelet uborkát. Tehát láthatjátok, hogy én adok neki, de ő nem eszi. Ezzel a nem-evéssel van a gondom.

2016. febr. 7. 14:42
 24/27 anonim ***** válasza:
szerintem engedd neki hogyő probálkozzon kanállal enni. így érdekesebb és talán többet eszik. Adjál neki almát, ami étvágyat csinál, gyümölcsöt ha szereti adjál neki almát, banánt. Nagy türelem kell hozzá- sok sikert.
2016. febr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
46%
ameddig van tejed, addig ne problémázz ezen. a régi időkben sokkal tovább ciciztek, mint manapság, szóval baja nem lesz tőle. ma már inkább kényelmi okai vannak, hogy hamar kezdjük a pürét, pépet, szilárdabb kaját.
2016. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Keverd anyatejjel a főzelékeket, eleibe több legyen a tej benn, majd fokozatosan csökkentsd. És picit, igen, kínozd. Ha éhes anyatejes főzi, pl krumpli-alma sok anyatej bele. Kezdje szokni az ízét. Próbálja ő is , közben egy-egy kanállal te is belejátszod a szájába..
2016. febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

mi fél éves kora körül kezdtük (még most is van tejci etére bár pár csepp, akkor nagyon sok volt szerencsére ) eleinte furán nézett ránk 2-3 kanálnál többet nem evtt ez ment 2-3 hónapon keresztül.....utána mindig kért tejcit.... aztán megpróbáltam a húsosat adni és kezdett beválni....most már szépen eszik kb 8-9 hónapos korától (bár még akkor is volt napközben cicizés). Kb 11-12 hónapos kora között alig evett....alig hízott, csak nyúlott......aztán 1 éves lett és kijött 2 foga....azóta gyönyörűen eszik......

amúgy eszemben sincs a tányért elé rakni mert leveri :D 1 falatot elé rakok szépen megeszi....ha 2-t már játszik vele :D kanál a kis kezében, vagy duplo figura és eszik normálisan :)

fél éves korában én is azt hittem 10 éves korában is cicizni fog, mert egyáltalán nem kért, és megsértődött a kajától.....nekünk a sütőtökös csirke hozta el a fordulatot :D

2016. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!