Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért gondolod hogy a tehentej...

Miért gondolod hogy a tehentej szükséges a gyerekednek?

Figyelt kérdés

2016. máj. 22. 23:07
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Négyes jól lepontoztak pedig sajnos a nagyüzemi tejtermeles pont erről szól!
2016. máj. 23. 09:01
 12/29 anonim ***** válasza:
89%

Várható volt,pedig nem mondtam semmi újat:D

Itt csak az a szomorú,hogy van egy rendszer,ami senkinek nem tetszik(szerintem nincs olyan,aki szívesen gondol bele,hogy mi van a kajájában),de mivel úgy érzi,hogy ez a rendszer nagyobb nála és nem tud változtatni,inkább felveszi az üresfejű/nemtörődöm vásárló szerepét és mindenkit magával ránt,aki még meri kritizálni azt,amibe ő beletörődött.

Pedig csak halkan megjegyezném,hogy MINDIG a vásárló alakítja a piacot.Létezik jobb megoldás,csak az drágább,ezért amíg nem emeli fel senki a hangját,addig nem fogják azt választani,mert kevesebb lenne a bevétel.


Egyébként nem vega a tanárom,viszont a tejben tényleg SEMMI nincs,ami szükséges a szervezetnek,ezért nem tudja sok felnőtt megemészteni(csak jelezném,hogy a lakosságnak majdnem a fele laktózérzékeny). Az emberen kívül nincs is olyan állat,aki felnőtt korában magától tejet fogyasztana.

Ez puszta biológia és puszta tények.Ezt lehet szeretni,lehet utálni,de akkor is így van.

Azt nem mondtam,hogy akkor ne igyon senki tejet,de ne gyártsunk már hozzá magyarázatokat,felesleges,mert úgyse igaz,csak magatokat csapjátok be.


Viszont egy kérdésem lenne mindenkihez.Hogy formáltok véleményt?Az alapján,amit a nagyszülőktől,szülőktől,barátoktól,tévéből hallotok(esetleg az alapján,amit a társadalom épen elfogadottnak gondol),vagy magatoktól úgy,hogy utánanéztek az adott téma hátterének(esetleg tudományos magyarázatainak)és a megfelelő tárgyi ismeret alapján levonjátok a saját következtetéseteket?


(várom a lepontozást)

2016. máj. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
90%

nagyon sok mindennek utána nézek...és kíváncsian várom a véleményed, hogy szerinted mit tehet egy átlagos háziasszony, aki nem 19 éves, hanem mondjuk 35 és dolgozik, nevel 3 gyereket, mellette háztartást visz, anya, feleség, és mondjuk képzi magát szakmáján belül mindezt napi 24 órán belül, nulla szabadidővel.

mégis mit kellene tennie annak akinek mondjuk kertje sincs? hogy szerezze be szerinted az élelmiszert? szerinted mindenkinek van ideje elmenni reggel a kecskefarmra friss tejért???

mert nekem éppen van, itthon vagyok egy pici lánnyal, van időm megművelni a kertem, eljárni tejért, elmenni autóval kis gazdákhoz disznó húsért, és olvasgatni a neten, hogy miből mit érdemes venni...

de szerinted egy átlag háziasszonynak minderre hol jut ideje???

sehol. csak nem tudod, majd pár év múlva örülni fogsz, ha van időd megkenni egy lekváros kenyeret.

2016. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Oké, hogy egy átlagos háziasszonyak nincs ideje ezt alairom én is 35 vagyok nekem is van két gyerekem de épp amiatt amit az előbb leírtak hogy mivel a szervezetnek semmi szüksége a tehén tejre ezért lehet választani hogy adod e vagy nem a gyereknek.Szerintem választás azért mindig van.
2016. máj. 23. 10:59
 15/29 anonim ***** válasza:
55%
jó csak mit adsz akkor helyette reggel, ami meleg, tartalmas és SZÜKSÉGE van rá a szervezetnek? adhatsz teát is...de abba cukor kell, vagy méz, amire szintén nincs szüksége a szervezetnek....vagy adhatsz meleg vizet is persze...ha megissza a gyerek..biztos meg fogja inni...
2016. máj. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 13-as,természetesen megértem,és igazad van,hogy egy 19 évesnek több ideje van,mint egy 30 éves többgyerekes anyukának,viszont szerintem minden csak szervezés kérdése.Nyilván,amíg babákról kell gondoskodni az elveszi az ember egész napján,viszont van férjed is,akivel egyenlően elosztjátok a munkát,így az egy kis plusz idő,a gyerekek pedig ahogy nőnek egyre több mindenben tudnak segíteni.Illetve szerintem érdemes őket is belevonni az ilyen dolgokba.Velük is lehet beszélgetni a tudatos életről és akár dokumentum filmeket/videókat nézni közösen(persze nyilván a szintjüknek megfelelően kell választani),ezenkívül pedig az apró dolgok is sokat számítanak.Pl nem a Sparos/Tescos külföldi gyümölcsöt veszed meg,hanem a magyart a piacon.Nem a Tescos ipari méretekben legyártott húst veszed meg,hanem kis hentesboltokban a magyart.Megnézed,hogy mennyi adalékanyag van az adott termékben és azt veszed meg,amiben kevesebb van vagy egyáltalán nincs.Megnézed a kozmetikumok összetevőjét és azt veszed meg,amelyik kevésbé káros(rengeteg Vegán termék van már a botokban,ami nem csak azért jó,mert nem állatokon tesztelik és nem káros az élővilágra,hanem azért is,mert nem tartalmaz olyan káros anyagokat,amire a gyerekek allergiásak lehetnek vagy olyan anyagokat,amik lerakódnak a bőrben és később komoly gondot okozhatnak.(és nyilván elérhető árú termékekről beszélek,nem megfizethetetlenről)

Gyűjthetitek szelektíven a hulladékot,itt is be lehet vonni a gyerekeket,hogy segítsenek szétválogatni a szemetet,újrahasznosíthattok.Az is jó program a gyerekekkel,hogy a megmaradt vizes flakonokból/kartonból gyártotok valamit.Így jól is szórakoztok,díszekre se kell fölöslegesen költeni,a természetet is védik és még a gyerekek kreativitása,kézügyessége is fejlődik,illetve átveszik tőled a példát,hogy tudatosan éljenek.

Aztán ahogy a gyerekek nagyobbak lesznek ők is részt vehetnek a házimunkában,így neked is lesz időd még többet olvasni/tanulni.


12-es voltam

2016. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
68%

12-es...szépen és jól hangzik...de sajnos a gyakorlatban ez nem így megy. majd rájössz. reggel nincs idő vásárolni. este van. este nincs piac. persze hétvégén az ember elmegy és vesz ezt azt, így is tettem mindig is, amit lehet piacon veszek (mellesleg hallottad hogy piacos céklától kapott mérgezést egy baba 2-3 éve?)

valóban sok mindent meg lehet szervezni, még annak is, akinek esetleg a férje 12 órát dolgozik egy nap utazással együtt, mint nekem.

Én csak arra akartam rávilágítani neked, hogy ha állandóan csak azon forogna az agyam, hogy kerüljön minél egészségesebb étel az asztalunkra, akkor abszolút nem maradna időnk ÉLNI!

2016. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 16-os.

Lehet gyümölcsteát is adni helyette,az igaziba cukor se nagyon kell,de ha mégis édesebbet akar a gyerek,akkor tegyél bele jó minőségű mézet.(a különbség a méz és a tej között,hogy a tejet az ember eredetileg addig fogyasztotta,amíg nem tudott szilárdat enni,ezért van az,hogy a lebontó enzim eltűnik felnőtt korra,ha nem fogyasztjuk,míg a többi tápanyagot életünk végéig tudjuk bontani,a mézet az őskortól fogyasztja az ember a benne lévő összetevők miatt,de más állatfajok is szokták fogyasztani.)Egyébként a legnagyobb mennyiségben előforduló összetevő benne a kalcium,amit sokan tejből akarnak bevinni,de ezenkívül van még benne magnézium,vas,b1,b2,b3,b5,b6 vitamin és néhány fajtánál még c vitamin is.Ezzel szerintem simán lehet erősíteni a gyerek immunrendszerét,akár egy megfázást is megelőzhet.

Az ára pedig kijön abból,amiből a tejet vetted volna meg.

2016. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 18-as,nyilván nem lehet minden nap piacra menni,de akkor ott van a zöldséges.Vagy hétvégén nagyobb mennyiségben vásárolsz be,hogy elég legyen a következő szombatig.


Egyébként sajnos előfordulnak ilyen esetek,viszont a rendes bolti termékekkel is volt már ilyen,a feldolgozás során olyan dolgok is kerülhetnek bele,ami betegséget okoz.Amíg ember csinálja,addig mindig lesz hibaszázalék.


Nyilván nem kell ezen kattogni egész nap,egy idő után rutinosan megy,és nem mindegy,hogy milyen egészségben élitek azt az életet.

2016. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
50%

mint írtam én elég sok mindent megteszek az egészségért - mert itthon vagyok a lányommal és időm engedi...veteményes...házi tej, házi hús sonka, minden nap zöldségeshez járok, áruházba gyakorlatilag csak tisztítószert veszek.

de megértem azt is, akinek egyszerűen nincs ideje megszervezni, hogy minden nap eljusson a zöldségeshez, hogy minden nap helyettesítse valamivel a tejet (de tényleg miért pont azt a sok xar közül amit megeszünk????) :D

2016. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!