Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért gondolod hogy a tehentej...

Miért gondolod hogy a tehentej szükséges a gyerekednek?

Figyelt kérdés

2016. máj. 22. 23:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
83%

Oké, akkor száműzöm a tejet és az összes tejterméket, mert az a sátántól van. Aztán száműzöm a cukrot, édesítőt, mert ugye minden második ember inzulinrezisztens vagy az lesz, az édesítő pedig idegméreg. Száműzöm a glutént is, mert az is felesleges, nem az ember bélrendszerének való. Aztán nem iszok csapvizet, mert tele van hormonnal és mergekkel, de ásványvizet sem, mert abba meg a műanyag flakonból oldódik ki mindenféle méreg. Húst sem eszünk, mert az is hormonokkal, antibiotikummal van tele. Zöldséget, gyümölcsöt sem éppen érdemes enni, mert génmanipulált,vegyszerezik, és ha ez még el is kerülhető állítólagos bio zöldséggel, gyümölccsel, azt is ugyanaz a káros eső és levegő éri mint a többit. A piaciról meg azt feltételezni, hogy jobb, hatalmas naivitás. Van, aki megveszi olcsón a tescoban, itt-ott és árulja mint háztáji, de az is megér egy misét, hogy a kedves nénik és bácsik milyen rovarirtó szereket használnak. Egyébként meg pár éve még a zsír, a koleszterin volt a tömeggyilkos, nem a tej. Most a tej van középpontban, és annyira nem is káros a zsír meg a koleszterin.

Szóval pellengérre állított ételek, italok jönnek-mennek, mi meg eszünk mindent, ami ízlik józan határok között. Egyébként a kedvenc érvem a tej ellen, hogy más állat sem issza más állat tejét. Ez így van. De egy állat sem képes megfejni más állatot. Másrészt pedig egy állat sem tud olvasni, írni, mégis bátran állíthatom, hogy mindkettő jó dolog.

2016. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
22%
Az ilyen tehenek a húst is megeszik, hallottam olyan esetről amikor a gondozót is felfalták.
2016. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
43%

Nézzétek amit a 3. válaszoló linkelt. Pár héttel ezelőtt láttam ezt és hasonló videókat. Ez a tejipar.

Tehéntej= gyulladt, vérző tehéntőgy mirigyváladék. Genny és vér, növekedési hormonok, amitől a daganatos betegeknek megsokszorozódik, áttétesssé válik a daganat mérete, korai pubertás, szintén a brutális mennyiségű növekedési hormonok miatt.

Hasznos a tehéntej fogyasztó gyulladásos betegeknek is megnézni, hogyan működik egy bio tejfarm. Hogy kizsákmányolják szegény teheneket. Egész életükben terhesek, ellopják a kicsinyüket, fejik őket, szomoróak, betegek. Korán megöregednek, mert minden erejük a terhességre, tejtermelésre, bánatra megy, én nem tudnak regenerálódni. Ha összeesnek, eladják húsként őket.

És megtudhatjátok, h milliliterenként mennyi a megengedett szomatikus sejtszám. 40000-750000-1000000. Még a baba bociknak is csak pár hónapos korukig való ez a váladék. A tehén nem az emberek itatására termeli a tejet, hanem a saját kicsinye táplálására. Az embereknek, ha szükségük lenne tejre 4-6 hónapos koruk után, akkor embertej lenne a nekik való, nem egy állat teje. Jó, hogy a szoptató anyák nem a teheneket itatják a saját tejükkel.

2016. máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!pont erről beszélek!!

Nem megoldás a fejünket a homokba dugni,mint fogyasztónak és azon keseregni,hogy nincs választás,mert van és örülök,hogy egyre több embert ismerek aki fellazad.Mert itt már csak annyi "lázadás" marad hogy azt mondom Köszönöm nekem ebből nem kell.

A Mari néni otthon megfeji a tehenet más kérdés,mert bár fenntartó, hogy akkor sincs szüksége tehén tejre az emberi szervezetnek de a nagyüzemi tej és hús termelés sajnos majdhogynem egyenlő az allatkinzassal..ergo, logikailag is ami ennyit szenvedett életében hogy lehetne egészséges és tápláló.

Merni kell megnezni ilyen videókat És azután lehet ddönteni.Szerintem de nem akartam senkit megbantani vagy "megtéríteni" .

2016. máj. 24. 12:06
 25/29 anonim ***** válasza:
23%

Én nem gondolom, hogy szükséges.


Az ember alapvetően laktóz intoleráns, ráadásul a tejben lévő hormonok is nagyon károsak. A legjobb az, hogy a tejfogyasztás a propagandával ellentétben akadályozza a kálcium beépülését(aki szeretné, annak linkelhetek erről cikket).


Bio magtejet pl. mandulatej, mogyorótej, rizstej fogyasztunk, chia, mandula vagy szója joghurtot/pudingot/tejszínt, stb.

2016. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
17%
Igazából semmire sincs szükségünk, mivel az emberre sincsen. Igen, néha elgondolkodom, hogy mit evett vagy fogyasztott az az élőlény, amit jóízűen megettem. A tehén általában füvet, takarmány keveréket evett. A sertés? kitudja? a házi az alighanem moslékot, az „ipari” feldolgozott fehérjében dús tápot, (miből van a táp fehérjéje? azt jobb, ha nem tudod.) De ilyen fehérjét eszik a csirke, a nyúl, a hal, Én a vaddisznót is megeszem, ami tudvalevő, hogy dögevő. A növényeknél sem jobb a helyzet. Trágyázzák, vegyszerezik őket. Régen az emberek őrültek, ha a 35-40 évet megélték, most azért a 60-70-80 sem ritka. Azért ezen is el kellene gondolkodni. Én 59 éve iszom a tejet, 1-2l naponta. semmi bajom nincs vele. Eszem, iszom, azt, ami ízlik. Persze, ha valamelyik ételt nem bírnám, akkor nem enném, vagy csak módjával, ha ízlik. Azért más állatok is isznak tejet, (sok inna, ha módja lenne rá)
2016. máj. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező! Ez a gyulladt véres sztori nettó kamu! :D Azért ne konteózzunk már, persze a tacskóban megveszed a legolcsóbb tojást mi? Ne röhögtessetek... Egyébként a sajt, vaj, túró, joghurt, kefir szerinted miből van?
2016. jún. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Nem nem veszem meg mert vegán vagyok....
2016. júl. 6. 21:27
 29/29 anonim ***** válasza:
#23-as, remélem csak viccelsz. Az ilyen konteókat manapság már nem illik benyalni. Kérdezz meg valakit, aki a tejiparban dolgozik. Vagy ha neki sem hiszel, csak a neten terjedő baromságnak, akkor ne csodálkozz, ha kiröhögnek.
2016. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!