Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónaposnál hozzátáplálás?

4 hónaposnál hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

4 hónapos a lányom, anyatejes. A gyerekorvos javasolta, kezdjem meg a hozzátáplálást. (Jól fejlett baba, 8400 g, mindössze annyi a probléma, hogy heti 1x van kaki.)

Adtam neki pár kanál almát (Hipp üvegeset), meg 2 napra rá üveges banánt. Látom rajta, hogy mèg nem igazán tud vele mit kezdeni.

Almalevet megitta, az ízlett neki.

Én úgy gondolom, inkább várnék még ezzel az egésszel. A csapból is az folyik, hogy 6 hónapot ki KELL várni, főleg, ha anyatejes.

(Bízom az orvosban, és nyilván nem akar ő se rosszat, de összezavarodtam ezen a tèren.)

Most ezzel elronthattam bármit, hogy megkóstolt 1-2 dolgot?

Nem akarok bajt. Sem allergiát, sem egyebet.

(Az ok, amièrt túlaggódom a témát leginkább, hogy a nagyobbik lányom nagyon rosszevő volt, válogatós, és a mai napig az, ebből kifolyólag problémák is vannak. Nem akarom ugyanezt mégegyszer átélni, ha nem muszáj, hogy minden étkezés egy kín.)



2017. jan. 1. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

Az ilyen orvost bejelenteném a kamarának, ugyanis nekik a WHO ajánlását KELL követniük ...

Ami 6 honap!

2017. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%

Nehezen kakil és pont alma meg banán? Szegény gyerek.


Ha nem jön ki rajta semmi, akkor egy kis tovább nehezített székelésen kívül nem lesz baja.

Mondjuk a fiamat még 8 hónaposan is kiütötte a banán.

Már van egy gyereked: hogy nem tudod, hogy az eleve nem az elsőként adható ételek között van?

2017. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy ez a gyk, ahol ha kiír valaki egy kérdést, azzal minden esetben vállalja, hogy élő darts-táblává válik.

De akkor felteszem másképp a kèrdést:

INNENTŐL, hogy már megtörtènt a baj, hogyan tovább, hogy a lehető legjobban elkerüljem a nehézségeket?

2017. jan. 1. 14:44
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyébként... amire 4 hónapostól volt írva (tehát bèbiétel), és 1 féle összetevőből van (hogy az esetleges problémákat könnyű legyen kiszűrni), olyat vettem (alma, banán, sárgarépa.) Na így került a banán a kèpbe.
2017. jan. 1. 14:48
 5/17 anonim ***** válasza:
14%

Valóban azt szokták mondani, hogy anyatejes babánál 6 hónaposan kezdje az anyuka a hozzátáplálást, azonban számos oldalon olvashatsz arról, hogy semmivel sem másabb egy anyatejjel táplált baba, vagyis ugyanúgy náluk is el lehet kezdeni akár 4 hónaposan is a hozzátáplálást.

És kérdező nincs rá garancia, hogy 6 hónaposan jobban elfogadja a hozzátáplált ételeket.

Viszont ha amúgy is nehezen kakil, akkor valóban a babán egy rossz ötlet volt. Az alma olyan, hogy valakinek semmit nem okoz, másoknál meg pont hasfájást, szélgörcsöket. Ezt is ki kell tapasztalni.

Ha már a székletet nézzük, akkor inkább a barackot próbáld, annak van székletlazító hatása. Vagy esetleg sütőtököt, az sem fogja a székletet.

De azzal sincs gond, ha majd csak 6 hónaposan kezded el, csak mondom, nincs rá garancia, hogy akkor könnyebben fog menni.

Mert valójában ugyanúgy fejlődik egy anyatejes és egy tápszeres baba is, a gyomruk is ugyanolyan, tehát ugyanannyira ügyesek, vagy nem ügyesek a kanállal való evéssel és ugyanúgy képes a gyomruk feldolgozni a hozzátáplált ételt 4 hónaposan.

2017. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Kerdesedre válaszolva, várj még két hónapot, fő táplálék az anyatej egy éves korig.

Egyébként a háziorvos nem mondta, hogy a heti egyszeri széklet anyatejes babáknál teljesen normális? Sőt még a 10 nap is simán belefér. Ez csak annyit jelent hogy mindent megemészt, ami tökéletes neki.

2017. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Amit írsz, ez az, hogy én is neten ezt olvastam, hogy akár 7-10 nap is belefér. Csak megemlìtettem a dr.nőnek, és ő azt mondta, 3 napnál többet ne hagyjak, adjak cukros kamillateát. (Ez volt 3 hónaposan.)

Tehát itt is különbözött az info...


Jelen esetben tényleg úgy gondolom, hagyom mèg a dolgot, mármint a kanalas èteleket. Viszont amit az 5-ös ìrt, lé formájában kapná, az hasznos lehet, vagy inkább hagyjam és adjak kamillateát továbbra is?

(Bár a dr.nő 3 napot mondott, én az 5öt kivártam eddig is.)

2017. jan. 1. 15:03
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem kellett volna meg elkezdeni a hozzataplalast. Semmi sem indokolta.
2017. jan. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Asszem, leírtam mindent. A mit (nem) kellett VOLNA úgy gondolom, fölösleges úgy általában.
2017. jan. 1. 15:14
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Várj 6 hónapos koráig. Amit kapott ártani nem fog vissza meg nem tudod csinálni de most ne adj még neki egy ideig mást.
2017. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!