Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónaposnál hozzátáplálás?

4 hónaposnál hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

4 hónapos a lányom, anyatejes. A gyerekorvos javasolta, kezdjem meg a hozzátáplálást. (Jól fejlett baba, 8400 g, mindössze annyi a probléma, hogy heti 1x van kaki.)

Adtam neki pár kanál almát (Hipp üvegeset), meg 2 napra rá üveges banánt. Látom rajta, hogy mèg nem igazán tud vele mit kezdeni.

Almalevet megitta, az ízlett neki.

Én úgy gondolom, inkább várnék még ezzel az egésszel. A csapból is az folyik, hogy 6 hónapot ki KELL várni, főleg, ha anyatejes.

(Bízom az orvosban, és nyilván nem akar ő se rosszat, de összezavarodtam ezen a tèren.)

Most ezzel elronthattam bármit, hogy megkóstolt 1-2 dolgot?

Nem akarok bajt. Sem allergiát, sem egyebet.

(Az ok, amièrt túlaggódom a témát leginkább, hogy a nagyobbik lányom nagyon rosszevő volt, válogatós, és a mai napig az, ebből kifolyólag problémák is vannak. Nem akarom ugyanezt mégegyszer átélni, ha nem muszáj, hogy minden étkezés egy kín.)



2017. jan. 1. 14:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell kamillatea, foleg nem cukrosan. 7-10 naponta is normalis, ha nem erolkodik/nem sir miatta. En azt figyeltem meg, hogy olyankor volt ritkabb a kaki, ha tejtermeket, feher liszteset, feher cukrosat ettem, esetleg kiprobalhatod, hogy ezekbol kevesebbet, vagy egyaltalan nem fogyasztasz egy darabig, es kinalhatod neki surubben a cicit is.
2017. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
55%
Remelhetoleg nem lesz semmi baj abbol, hogy adtal neki, en varnek 6 honapos korig, es utana is ajanlom a blw-t (igeny szerinti hozzataplalas), azzal kicsit lassabban kezdodik a ht, cserebe a gyerek nem kenyszernek eli meg az evest, es sokkal nagyobb esellyel fogja szeretni.
2017. jan. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Erről még nem hallottam, de utána olvasok mindenképp!

Köszi a válaszokat!

2017. jan. 1. 15:34
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is 4 hónapos múlt a fiam. A héten megyünk mérlegelni, a 4. Hós státuszon nekem is mondták, hogy kezdjem el hozzátáplálni, sőt Sinemil pépet javasoltak. Azóta ezen agyalok, én nem szeretnék még a tejen kívül mást adni. Viszont már nem eszik egy egy étkezés alkalmával olyan hosszasan. Nem vékony, de nem is egy hurkás baba. Tejem még van, de nem minden nap szívja ki a teljes mennyiséget.

Szóval nem tudom mitévő legyek. Nem tudom, hogy talán azért eszik kevesebbet mert jön a foga (sokat nyűgös, újabban éjjel többet ébred, eddig átaludta) vagy tényleg hozzá kéne táplálni vagy kiegészíteni.

Én lehet kudarcként élném meg a kiegészítést, viszont ha neki nem elég már a tej akkor persze adok.

2017. jan. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%

Az az igazság, hogy az anyatejnél jobbat hat hónap alatt nem tudsz neki adni. Ha tápszeres lenne, sem tudnál a tápszernél jobbat. Ezért a who ajánlás. Bármi egyebet adsz, a bélrendszer még éretlen az egyéb táplálék normális megemésztésére, feldolgozására, ráadásul tápértékben gyakran kevesebb, amit így beviszel. Az egyik előző válaszoló írta, hogy nem szopik mostanában annyit a babája. Ez bőven lehet fogzási probléma is, ilyenkor általában gyakrabban igényli a szopit, de kevesebbet eszik egy alkalommal. Ha kétségeid vannak a napi adaggal kapcsolatban, és meg vagy róla győződve, hogy kevés az anyatej, akkor hat hónap alatt inkább az anyatej megnövelésére kell rámenni, és csak, ha tényleg nagyon szükséges, kell kiegészíteni tápszerrel.


A kérdezőre visszatérve: nagy gondot nem okoz, hogy kevésbé táplálóbb dolgot adtál, megváltozik a bélflóra, de ez néhány hét kizárólagos anyatejes táplálást követően visszaáll. Allergia szempontjából azért rossz, hogy hamarabb kóstolgatott, mert az éretlen bélrendszeren más formában, egy-az-egyben juthatnak át allergének, és válthatnak ki esetleg allergiát. De bízzunk benne, hogy nem okozott nálatok gondot.


Én is javaslom a blw-t, mi azzal kacérkodunk, most 6 hós a fiam. Nekem is mondtak anno mindent, kevés a tejem, adjak neki már mást is, régen már két hónaposan almát evett.

2017. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy irta az elozo, egy 6 honap alatti babanak nem kell mas csak anyatej vagy tapszer.

Krumpli, repa, alma ?? Minek ? Mi abban a tapertek ? Belakik almalevel es az mire jo neki ? Mit hasznosit abbol. Semmit.

Ertektelen egy ennyi idosnek. Kifejezetten rossz, megvaltozik a belflora, allergiakat okoz kesobb, emesztesi panaszokat.

Meg mikor irjak, hogy nem hizik a tejtol , adtam neki krumplit. Jat attol majd hizik. Pont mint a kismalac. Egy babanak nem erre van szuksege ...

2017. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem én is, hogy 6 hónapos koráig mást nem adok inkább, ennyi volt addig.

Ráadásul most beteg is, nyűgös, van bőven mivel kínlódni szegénnyel.

A súlya bőven átlag feletti a védőnő szerint, szóval ez sem indokolja.


Az esti etetéseknél kètes nekem is sokszor, hogy elég-e, eddig átaludta az éjszakákat, újabban megint felkel enni.

De amìg így visszaalszik, addig gondolom, nincs gond.

(Mielőtt bárki összefüggèst akarna keresni az éjszakai evès ès a ht között, és nekem rontani, hogy emiatt akarom etetni mással... ne fáradjon. Nem akarom. Emiatt meg főleg nem. Ettől független ìrtam, miután az egyik válaszoló írta, hogy az ő babája is gyakrabban kèri a cicit.)

2017. jan. 2. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!