Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Védônô lista hozzátáplálásról,...

Védônô lista hozzátáplálásról, de nem értek vele egyet, ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
A saját védônônk pályakezdô, fiatal lány. Nagyon kedves, de tapasztalatlan, így hozzátáplálás kérdésében is a vezetô védônô nézeteit tolmácsolja. Ez a fô védônô egy középkorú nô, egyszer ô helyettesített, amikor mentünk. Már akkor erôsködött, h 5hósan kezdjem el a ht-t, mert bár tudja, h most nem ez az ajánlás, de higyjem el, neki más a tapasztalata és jó lesz az úgy. Persze nem lett jó, végül megvártuk a 6hót. Most kaptunk egy listát az ételekrôl. 5hósan kezdi, és pl. ilyenek vannak rajta: natúr joghurt, túró 7hótól, de csirkemáj csak 12 hótól. Meg vaníliás tej, karamellás tej, tejeskávé (12hó) - karamellás tej, meg vaníliás? Ilyeneket ajánlgatnak? A máj tudom, h megosztó, de minden más listán adható kb 8hótól. Nektek is ilyen a listátok? Meg ha 5hósan kezdi, de mi 6hósan kezdtük, mindenre rá kellene számolnom egy hónapot? Lehet, h maradok annál, amit eddig használtam. Szerintetek?
2017. nov. 14. 12:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
35%

Én nem követem se a védőnő, se a gyerekorvos ajánlásait, "módszereit" ha nekem nem tetszik. Nyugat-európai és amerikai ajánlásokat alkalmazok, szerencsémre beszélek angolul és németül úgy mint magyarul, ezért mindennek rendesen utána tudok nézni. Nem fórumokon, hanem hivatalos helyeken, tudományos forrásokkal, kutatásokkal alátámasztva. Meg pl. nekem megvan az amerikai gyerekorvosok akadémiájának egy komplett könyve arról, hogy mit mikor és hogyan vezessek be a gyereknek stb. ugyanígy van a baba kezeléséhez is ilyen könyvem, így nem vagyok rászorulva mindenféle elavult magyar táblázatra, meg olyanokra, amiket az a kismamablogos finoman szólva se hozzáértő nő talál ki.


Általában úgy vettem észre, hogy a magyar ajánlások is követik a nyugatiakat, de sokszor akár 5-10-20 éves késéssel. A hozzátáplálás kérdésében pl. nyugaton már évek óta rájöttek arra, amit a SOTE még csak idén év elején fogalmazott meg, de persze tették ezt csak baromi halkan, úgyhogy kb. egy védőnő vagy orvos se hallott még itthon róla, nemhogy még ajánlja is. Szóval én pont ezért nem is foglalkozok velük, mert rohadtul le vannak maradva és ha véletlen hallanak is az újdonságokról, akkor "mi így szoktuk" alapon vagy 10 évig nem is foglalkoznak vele.


A háziorvos először a receptjeivel akasztott ki, pl. olyat felír az újszülött gyereknek, aminek a hatóanyagáról az amerikaiak már 40éve (!!!!) elmondták, hogy NE kenjék rá, mert ártalmas. A köldökápolás dettó, több mint két éve a saját magyar gyerekorvosoknak szóló folyóiratukban is benne voltak a modern ajánlások, de még mindig az alkoholt meg hintőport erőszakolta rám. Értem én, hogy évtizedekkel ezelőtt nem volt jobb, de már van és tudjuk azt is, hogy ez így nem jó, akkor miért nem lehet haladni a korral?


Arról, hogy te mikor mit adj neki, nem nyilatkozok, mert én a 6. hónaptól mindent lehet elvet követem a kinti eredményeknek megfelelően, de a lényeg az, hogy látod én se azt tartom, amit a védőnő eltalál, mert hülyeségnek tartom. Főleg, azt se tudod milyen ember. Én az enyémnek utánanéztem, hát hihetetlen, olyan dolgokat hisz el, meg terjeszt, hogy az ember el se hinné, hogy bármi csekély köze van az eü-höz, nemhogy még tanácsokat osztogat embereknek. Kajak olyan weboldalak anyagát terjeszi, amik szerint a sütőpor meg a citromlé rákot gyógyít meg megdönthetetlen bizonyítékokkal rendelkezik a reinkarnációra meg ilyenek. Na nekem egy ilyen főleg ne akarja már megmondani, hogy mivel etessem a gyerekem, mert majd ő tudja. Tudja a fäszomat tudja, köze nincs a tudományos eredményekhez, meg a bizonyítékokhoz, a tudasfaja meg a naturahírek meg a hasonló szarok olvasgatása mellett nem is érne rá ilyenekkel foglalkozni.

2017. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnőm akivel amúgy nagyon szerencsénk van azzal kezdte, hogy:

"Drága kismama, én fogok magának TANÁCSOKAT adni DE, maguk mindent úgy csinálnak ahogy az maguknak tetszik!"

2017. nov. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
57%
Kedves 13-as beírod, hogy SOTE hozzátáplálás és a szemedet kiveri a hosszú cikk, az oldalukról. Így is elég hosszan írtam, aki meg gyökér annak úgy is mindegy mit írok le. Olyan, mint mikor valaki beidézi az adott kérdéssel kapcsolatban a jogszabályt, aztán jön a sok barom lepontozni, mert ők másként gondolják és csakazérse!
2017. nov. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
2017. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!