Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos baba . Miért nem...

6 hónapos baba . Miért nem alszik a baba? Éhes a baba de a védőnő és a gyermekorvos nem akar neki többet enni adni! Miért? Ti mennyit adtok a babának?

Figyelt kérdés
A baba most 6 hónapos és kezdjük a hozzátáplálást. 3 hónapos kora óta 20 percenként ébred. Nincs segítségünk a feleségem egyedűl van itthon a babával. 3 hónapja nem aludt. És már teljesen ki van. Én csak hétvégéken vagyok itthon mert külföldön dolgozom. Már már a házasságunk rá megy akkora volt a baj. A gyermekorvos és a védőnő 160ml tápszert javallott. És kihangsúlyozzák ne emeljük neki!!! A baba nem kicsi 7kg 68cm most . Születési súlya 4kg és ahogy utána olvastam neki 200-240 ml kellene kapnia. Hát kivettem egy 7 szabadságot és megemeltem az adagját 200ml re. Ennek egy hete azóta a baba átalussza az éjszakákat kelés nélkül . Remélem így is marad . De remélem jól csináltam szerintetek mennyit kéne egyen vagy jobb ha fel ébred mert éhes ? Vagy sok neki?

2018. márc. 1. 22:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
nem tudtok átjelentkezni másik dokihoz?
2018. márc. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az én 5 hónaposom 5x150 ml-t eszik, és kóstolgat gyümölcsöket. A nagyobbik ennyi idősen 5x180-at evett. Orvos, védőnő soha nem mondta meg mennyit kell enniük. A kg-onkénti 150 ml-t csak irányadóként említették, de a baba igénye a lényeg. Ha többet enne, adj többet, aztán ha annyira kukacoskodik a doki, bólogass, helyeselj, és tégy mindent a legjobb belátásod szerint! Azt viszont ne felejtsd, hogy egy 6 hónapos nem csak éhség miatt ébredhet. Lehet oka az éjszakázásnak a fogzás, mozgásfejlődés beindulása is.
2018. márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Jó ég! Hova jártok ti? Nekünk azt mondták, hogy kapjon jó nagy adagokat egy ideig, hogy maradjon is belőle, így látjuk mennyit kíván. A miénk is többet evett, minden gyerek más. Adjatok neki enni, és kész, nem kell túlragozni!
2018. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyunk vele hogy egy 6 hónapos baba nem csak azért ébredhet fel mert éhes. Tudjuk hogy lehet a foga is. Van is neki már 2 fogacskája. De ez a helyzet már 3 hónapja fenn állt. De most hogy meg kapja a 160 hejett a 200 at nyugodtan alszik egész éjjel. Akkor csak a kaja volt a gond . Vagy hagyjuk sírni egész éjjel ahogy a doki mondja? Ez az új divat hagyd sírni a gyereket. Nem az okot kéne megkeresni??? Nagyon nagy volt a baj . Ezek szerint ahogy írjátok a doktornő és a védőnő miatt a gyerekem három hónapja éhes! És ezért üvölti át az éjszakákat 20 percenkénti ébredéssel. Csak hogy hogy tudjátok a gyermekorvosunk az orvosa ! Nem is vele van itt a legnagyobb baj hanem a tapasztalatlan védőnőnkel. Lehet kérvényezni hogy ne ő jöjjön? Sőt lehet jelenteni kéne mit csinál . Mert mikor ide jön és a kinerült feleségem panaszkodik neki azt mondja miért nálatok van csak baj ! Most már elég mérges vagyok rá , hogy tudom a gyereknek kevés volt a tápszer! Mert itt mindenki ezt írja
2018. márc. 2. 13:23
 15/19 anonim ***** válasza:

Lemondani és másik védőnőt kérni nem lehet. Én azt javaslom, a nejed ne panaszkodjon, ne meséljen neki. Ha kérdez illedelmesen válaszoljon és mikor becsukja az ajtót utána, gyorsan felejtsen is el minden marhaságot.

Nincs nagymama, babás barátnő a környéken? Vagy ha van valami, itt is meg tudjátok kérdezni. Én is ismerek ilyen védőnőt, aki csak a tankönyvet ismeri, de gyereket addig csak képen látott. Ami szomorú :(

2018. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lehet védőnőt váltani. Nem kell vele foglalkozni, illetve ha nincs nagy baj, akkor nem kell tőle kérdezni sem. Egy babás ismerős is jobb tanácsadó lenne akkor, próbáljatok ismerkedni, biztos van valahol. Akár még a melóhelyeden is egy idősebb nő, pl. nálunk a férjem a munkahelyén tök jó tanácsokat kap.


Nekünk is azt mondta az orvos annak idején, hogy 100 ml-nél álljunk meg, mert refluxos volt a kisgyerek, és sokat hányt. A védőnő meg azt, hogy nehogy hagyjuk ordítani, egye meg a 130-at, az orvos meg ne tudjon róla. Így is tettünk. A gyerek így is, úgy is hányt, kinőtte. Csak az orvos tanácsára pluszban még éhezett is volna.

2018. márc. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg az ,h valószínű a babákkal van baj mert nem olvasták a könyvet amiből a védőnő tanult. És ami után minden gyerekre rá húz egy sémát. Mind étvágy -súlynövekedés terén. És mindezt úgy hogy úgy van neki az okos kis táblázatában hogy mennyi idős a pici . Nem a tömege után van meghatározva a neki ajánlott adag.
2018. márc. 2. 17:03
 18/19 anonim ***** válasza:
Az 5 hónaposom 6x 120 milit eszik, ebből egyet éjjel. Ne foglalkozzatok a védőnővel, orvossal, ha a baba éhes hagy egyen, főleg ha a probléma is megoldódott ezzel. Szegényke nem csak éhes volt, hanem gondolom kimerült is. Jól tetted, hogy az ösztöneidre hallgattál.
2018. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen kb 3 hónapos korában, tápszeres baba, annyit adtunk neki amennyi ugye a számítás alapján kijott. De minden evés után sírt ha az üres cumisüveget kivettuk a szájából, és tömte az öklét. Nővérem gyerekorvos, ő azt mondta hogy még éhes emeljem az adagját. Megemeltem. Azután nem sírt. Majd mentünk a gyerekorvosunkhoz (nővérem sajnos 300 km-re lakik szóval nem ő a körzeti gyerek orvosunk), aki mikor megkerdezte mennyit eszik és elmondtuk neki, azt mondta rá hogy jaj az sok, nem ennyit kéne ennie. De hát ennyit eszik mert ennyit kér. Nem hallgattunk rá, a gyerek érdekeit néztük éhesen sírni nem fogjuk hagyni. Szóval nem minden orvos egyforma.
2018. márc. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!