Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Vegán szülők, ti hogy csináljá...

Vegán szülők, ti hogy csináljátok a hozzá táplálást? Adtok husit? Sajtot?

Figyelt kérdés
Idáig szépen haladunk de megakadtam a fehérjénél. Mi nem eszünk húst, sosem nyúltam hozzá de nem is szeretnék. Így a babámnál ez kifog maradni. Reszelt sajtott tettem a főzelékébe de az is növényi volt. Mennyire számít most hogy kap e husit?
2018. márc. 22. 10:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%

A növényi sajt az csak tömbösített olaj rengeteg adalékkal. A vegyipar csodája. Eszembe nem jutna ilyen pici babának adni. Sőt, egyetlen családtagomnak se.


A fejlődésben lévő szervezetnek minden aminosavra szüksége van. Ebből kilenc esszenciális van, amit a test nem tud előállítani. Csak az állati eredetű tartalmazza mind a kilencet. A növények nem!

Viszont nem adhatsz egy éves kor alatt olajos magvakat.

Így hiányos lesz a táplálkozása.

A másik gond a kalória tartalma: a bab vagy a lencse (például) fele annyi kalóriát tartalmaz, mint a legsoványabb húsok. A pici babapoci befogadó képessége véges, tehát nem megoldás, hogy kétszer annyit eszik belőle. A kalória tartalma csak olajok és szénhidrátok hozzáadásával növelhető, de akkor nem jut elég fehérjéhez. Viszont egyenes úton indul az elhízás felé.

Szóját egyáltalán nem adhatsz (De minimum 3 korig tilos!) a fitoösztrogén tartalma miatt.

A gomba szintén csak 3 éves kortól javasolt, mert nem tudja megemészteni és toxinok szabulnak fel, ahogy erjed a beleiben.


Vegán étrenden eleve te is csak úgy élehtsz, ha ezekkel oda-vissza tisztában vagy. Nem olyan egyszerű, hogy nem nyúlsz húshoz, aztán minden rendben. Egy barátnőm odafigyelt ezekre, egy éven belül mégis epeköve lett, a helytelen táplálkozás miatt, 21 évesen.


Annak meg nézz utána, hogy környezetvédelmi szempontból milyen káros ez a divathóbort. Olyan dolgokat eszel, amik több ezer kilométert utaznak műanyag dobozban, hogy az asztalodra kerüljön. De a husika az fujj...

2018. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%
Ez a husmánia egy borzalom, amilyen válaszok itt vannak. Vegán vagyok, gyerekem eszik húst és halat, mert csak hipp bébiételt adok neki, abból pedig az ő korának megfelelő csak húsos és halas van, plusz nincs időm kedvem dietetikussal beszélni, hogy hogyan tudnám megfelelően adni neki a fehérjét, ez egy felnőttnél is nehéz nemhogy egy babánál, de biztosan megoldható, keress valakit aki ért hozzá. Növényi sajtot nem adnék neki, felesleges. Ebben az életkorban fontosabb a hús, illetve a fehérjebevitel, mint egy felnőttnél.
2018. márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

Adj neki üveges bébiételt, ne vond meg tőle az állati eredetű táplálékot!

Nekem konkrétan halfóbiám van. Nem csak nem eszem halat, de félek is tőle. Mégis adtam a gyerekeimnek. Ne legyél önző.

2018. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%
Vegán szülőként eszembe nem jutna a gyereket is úgy táplálni, ez iszonyúan káros és veszélyes. Növényi sajtot meg én se eszek - gusztustalan zsíros élelmiszer-ipari hulladék az, nem élelmiszer, pláne nem egy kisgyereknek! Fehérje pedig egy gramm sincs benne, hogy nem vagy ezzel tisztában????
2018. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyok vegán, de én is irtózom a nyers hús tapintásától. Ezért vagy gumikesztyűben fogom meg, vagy a férjem dolgozza fel, én csak főzöm/sütöm.


Szóval az averziót értem, de nagyon könnyű tenni is ellene. Ha eleve konyhakészen (kockázva, stb) veszed a húst, akkor csak bele kell borítani egy lábos vízbe és jól megfőzni.

2018. márc. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%

Nyudodtan adj húst neki. Gondolod az oviba majd lesz külön vegán étrend?

Alig fogja várni hogy átmehessen egy baratjához ebédre és egy jó grillcsirkét bevágjon.

Ne erőltesd a gyerekre a te gondolkodásod.

2018. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%

Én sem eszem húst, nem vagyok vegán, de a hústól irtózom, megfogni se bírom, ránézni se jó érzés, úgyhogy megértelek.

Mi úgy oldottuk meg, hogy egyrészt kapott húsos bébiételt, másrészt az apja dolgozza fel a husit helyettem. Előre kockákban fagyasztottunk párolt csirkemellet és azt csak belefőztem az aktuális főzelékébe. Valamelyik márkából volt kisüveges marhahús pép, azzal turbóztam meggyszószt krumplival, imádta. Túró, sajt, joghurt, tejföl, tojás - mindent adtam neki, húst nem mindennap kapott. Mi így oldottuk meg. Egészsèges, már nagycsoportos ovis. Kevés húst eszik, mert nem szereti az állagát, nem fogok csodálkozni, ha pár év múlva meg sem eszi, de a saját döntése lesz, nem vontam volna meg tőle.

2018. márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
34%

“Egy fejlodo szervezetnek HIHETETLEN nagy szuksege van a husban talalhato feherjekre”


Írd le ide most miután utána jártál, hogy milyen az a fehérje ami csak a húsban van meg és a növényekben nincs és elengedhetetlen egy embernek. Várom a válaszod. Ne válaszolj másra csak erre az egy kérdésre HIHETETLENÜL várom a választ!

2018. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
36%

“Annak meg nézz utána, hogy környezetvédelmi szempontból milyen káros ez a divathóbort. Olyan dolgokat eszel, amik több ezer kilométert utaznak műanyag dobozban, hogy az asztalodra kerüljön. De a husika az fujj...”


Te meg nézz utána annak, hogy a húsfogyasztásnak milyen lenyomata van a környezetre.

[link]

2018. márc. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
90%

Vannak gyerekek, akik egész életükben nem ettek húst, már egész sokan. Rengeteg odafigyelést igényel, de nem lehetetlen növényi étrenden egészséges gyermeket nevelni. Magyar vegánoktól is tudsz kérdezni, beszélgetni blogokon keresztül, olvastam már olyanról, aki itthon neveli így a gyerekeit, és teljesen egészségesek.


"Külföldiül" (nem tudom, milyen idegen nyelvet beszélsz, és mennyire), főként youtube-on keresztül lehetsz rájuk, rengeteg információhoz juthatsz, és szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy szívesen megválaszolják a kérdéseidet.


Magyarországon megjelent, ilyesféle témájú könyvként csak a "Mit eszik a vegagyerek?" című könyvről tudok, igaz, nem olvastam, mert nem vagyok érintett a témában. Ahhoz a könyvhöz például a Pécsi Tudományegyetem orvosai írták az ajánlót.


Nem mellesleg, az Amerikai Dietetikusok Szövetsége és a WHO is megfelelőnek tartja a vegán étkezést minden életkorban és élethelyzetben.


Ha viszont nem érzed rá a kapacitást, akkor inkább véleményem szerint inkább neveld a gyermeket a megszokott módon a korai években, aztán a későbbiekben fokozatosan bevezethettek otthon egy kb. 90%-ban növényi alapú étkezést (nem tudsz egész nap figyelni rá mit eszik, lehet, hogy óvodában, iskolában cserél valakivel uzsonnát, ilyesmik).

2018. márc. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!