Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Bébiétel diéta szoptatás alatt?

Bébiétel diéta szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Nem tudtam hol lenne jobb helyen a kérdés.

Szóval 2 és fél hónapos a kislányom. Főleg anyatejes de pótlásnak már régóta kap tápszert, illetve tudom, hogy ezért kapok pár beszólást, de pár napja elkezdtem kóstoltatni.

Mozogni mozgok amennyire lehetőségem van. Lejárunk sétálni, illetve otthon próbálok tornázni, de nincs rá mindig időm mert egyedül vagyok a kicsivel.


Szeretnék leadni pár kilót. (tudom, hogy egészséges táplálkozás és társai, de rajtam kívülálló okokból nem tudom most összehozni, majd csak akkor ha nagyobb lesz és jobban ellesz magában is).

Arra gondoltam, hogy megpróbálnám a bébiétel diétát. (nekem ízlenek szerencsére) Ha eleget iszok mellé akkor szerintetek jó lehet? Nem menne el a tejem?

Nem halok bele ha igen, de azért, ha pótlással is de szeretném 6 hónapos koráig szoptatni a lányomat, ha nem is feltétlenül a táplálás hanem az immunrendszere miatt.

Volt aki már így fogyott?

Nem fél mázsáról van szó csak 3-5 kilóról.

Vagy akinek van más bevált tippje az is érdekel.


Előre is köszönöm a normális válaszokat



2018. júl. 27. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
2 és fél hónaposnak ne adjál kaját, nem tudja megemészteni, később beteg lesz a gyomra a te hülyeséged miatt. A bábiételben pedig nincs annyi kalória, mint amennyi egy szoptató nőnek kell.
2018. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én momentán 3 hónapos koromtól kaptam kaját és semmi bajom nem lett pedig hasfájós voltam ráadásul. Igaz kár volt leírni elvégre a vérmutterok akik mindent jobban tudnak mindenhol ott vannak és osztják az észt. Férjem családjában 2 hónapos kortól már eszik a gyerek ezt azt, míg az enyém most csak KÓSTOL...

De csak, hogy meglegyen a napi csámcsognivaló, unokahúgom 6 hetes korától már kapott enni. (ez nekem is merész ugyan, de felnőtt, egészséges ember lett belőle.)

2018. júl. 27. 17:00
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Miért olyan fontos ezt a 4-5 kilót azonnal leadni?

De, el fog menni a tejed.

Egyél normálisan.

Tőlem nagyon távol állnak az ősanyák, de az tény, hogy nem szabad ilyen picinek még normál kaját adni. Ez nem fanatikusság, tény.

Írtad, hogy te is kaptál. Hát talán te is azért lettél ilyen . . .

2018. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Most komolyan a te 3-5 kilód miatt teszed tönkre a gyereked gyomrát? Amúgy attól hogy te bébi ételt eszel attól a kicsinek miért kell adni??


Miért nem tudsz egészségesen táplálkozni? Mi akadályoz? Cukor helyett édesítőt egyél, ne egyél kenyeret, ne igyál cukros üdítőt sem édességet..amúgy meg ez a rengeteg 3-5 kiló szoptatás után alapból lemegy.


Most komolyan 3-5 kilón megy a rinya??? Egyed a bébiételedet.

2018. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ok, a szövegértéssel látom vannak bajok. Hozzáteszem normális válasz még nem jött.


Nem azért kap a gyerek kaját mert én azt eszem. És nem eszi hanem kb egy csepp van a szájára kenve, hogy épp csak az ízét érezze. Ti mit értetek kóstolás alatt? Hogy beleöntök egy üveggel aztán addig rázom míg le nem megy? Bár nálatok így megy ha ennyire ki vagytok borulva...


Ha a bevitt kaja mennyiségén múlna akkor már rég elment volna a tejem.


Utolsó, neked amúgy van fogalmad az egészséges táplálkozásról? Cukor helyett édesítő és nuku szénhidrát szoptatós anyának? Ha én hülye vagyok amiért a gyerek (ismétlem) MEGKÓSTOL valamit akkor te nem tudom hol szerepelsz a skálán. Szénhidrát szegény diéta TILOS szoptatás alatt, csak szólok. Cukros üdítőt meg édességet pedig egyáltalán nem fogyasztok amióta megszületett a lányom. Maximum gyümölcsöt/gyümölcslevet, és abból se mindent mert nem akartam hogy bármi is zavarja a gyomrát (pedig ő nem hasfájós)


Akkor ha nem volt világos, az volt a kérdés, hogy mivel a bébiétel azért mégis csak egy kultúráltabban összerakott dolog minőség és tápanyag mennyiség szempontjából ,lesz e baj, ha kipróbálom.

Értetlenség az van.


Ez nem rinya, hogy az amúgy is régen rossz térdem baromira fáj a feleslegtől és csak kicsit szeretnék könnyíteni rajta.

2018. júl. 27. 19:03
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Fú b meg, hihetetlen hogy ilyen nők szülnek. Mi a xarnak kened a szájára a felnőtt kaját? Normális vagy? Semmi értelme nincsen, neki még nincsen igénye különféle ízekre. Hiába sorolsz fel egy halom példát az idióta rokonságodból, manapság 6 hónapos korig nem adnak kaját a csecsemőknek, ez a nemzetközi ajánlás, nem hiszem, hogy a sok eszeddel szembe kellene menned a hivatalos előírásoknak.
2018. júl. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A bébiételben egy felnőtt számára iszonyat kevés kalória van, és ez igaz a tápanyagokra is. Ráadásul tök drága is.

Egyszerűbb, ha kevesebbet eszel.

Ha ennyire fáj a térded, az nem a plusz 5 kilótól fáj, utána is fájni fog. Azon a műtét segíthet.

2018. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Látszik, hogy téged se szoptattak sokat...

A bébiétel diéta értelmetlen. Alig van kalória benne, csak egy üveg pépes zöldség. Ha 5 üveggel eszel, el is ájulsz, nem csak a tejed megy el. Ha annyit eszel, hogy ne éhezz, akkor nem fogsz fogyni.

Egészséges táplálkozás és társai: mivel több energia bébiétel helyett paradicsomot és cukkinit venni? Vagy dinnyét? Főzni se kell, csak felszeleteled és eszed. Ráadásul olcsóbb.

A legjobb kismama-sport: hordozd a babát! Egy óra alatt 200-300 kcal-val égetsz többet, mosogatás és vásárlás alatt is. Sose volt ilyen vékony a combom!

Szoptatás: 500-800 kcal energiát használsz el naponta.

Ha ezektől nem fogysz, akkor a hajadra is kenheted a bébiételt, mert attól se fogsz.

Annak pedig olvass utána, hogy mi a kóstoltatás. Nem az, hogy 10 hetes babànak minden vackot a szájára kensz...

2018. júl. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikor mi voltunk gyerekek,még más volt az ajánlás.De fejlődik a tudomány,ezzel együtt sok minden kiderül a csecsemők emésztő rendszeréről,ami miatt változik az ajánlás.Nem teszel jót neki,ha már most kóstoltatod.A bébiételes diéta meg no komment...Ennyi erővel koplalhatsz is.
2018. júl. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!