Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem akar enni, alig hízik....

Nem akar enni, alig hízik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 38 hétre született 2850gr,51cm-vel.Haza adáskor 2690gr volt. 1 hónaposan4460 gr volt, 54cm.2 hósan 5840gr,3 hósan 6580 gr 64 cm, 4 hónaposan 6870 gr. Fél évesen 7290gr,és 69 cm. Most 7 hósan 7490,tehát alig 20 dkg-t hízott, plusz 1 cm-t nőt. 5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, de nem igen jártam sikerrel, mert alig evett pár kanállal valamiből. Egyébként 100%anyatejes. Az elmúlt 1 hónapban sajnos beteg volt(taknyos és köhög), illetve nagyon mozgékonnyá vált, meg tanult ülni is. A problémám, hogy még mindig nem hajlandó semmit sem enni csak a cici kell neki, de mint látszik ez nem elég már neki. Akármit kínálok, ízesítem,akár plusz anyatejjel, nem kell neki, csak tartogatja a szájában vagy kiköpködi. . Mit tegyek,? mégsem tömhetem meg, de így meg aggódom, hogy nem hízik. Valaki járt már így? Adjátok tanácsot vagy pár biztató szó is jól esne. .
2018. dec. 10. 13:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzá írni, hogy mosolygós, jó kedélyű kisfiú. Nem sír, hogy éhes lenne, sőt ránézésre sem tűnik soványnak.
2018. dec. 10. 13:35
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekednek teljesen átlagos súlya van, aggodnod nem kell.

Nekem a lányom fél évesen óriás babaként 8,5 kg volt, és 1 évesen 9,2 kg. Èn nagyon örültem, hogy a súlya megállt, mert egy mindig éhes, túlsúlyos gyerekkel sokkal nehezebb.

A te gyereked átlagos.


A kérdés mikor adod neki az ételt, és mit. Mo-n sajnos gyümölcsös hozzá táplálást ajánlanak elöször, pedig minden más országban a gyümölcs csak 7 hós kor felett ajánlott. Mert savas és cukros...


Èn ebéd kiváltással kezdtem. Elöször a püré(répa, paszternák, krumpli...) és utánna a cici. Majd egy idö után a cici helyett vizet kapott csak, amikor úgy érzetem elég mennyiséget evett. Ha éhes meg fogja enni, nem fog éhen halni.

2018. dec. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó a súlya. Egyet értek az elöttem íróval. Adj neki enni,utánna szoptatás. Annyit fog enni ami neki kell. Ha esztek akkor is kínáld neki való falatokkal. Nem biztos,hogy jó evő lesz. Lehet válogatós,lehet kisétkű. Most fog kialakulni,nem kell erőltetni semmit. Ne aggódj.
2018. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmit ne tegyél, kínálgasd. Féléves kor után nem fog olyan ütemben hízni, mint a születés utáni hónapokban. Ha így lenne, akkor a szülinapjára 15 kiló lenne. :DDD Az egy éves babák kb. 8-10 kilósak, hidd el, a tied is lesz addigra annyi. Nyugi!
2018. dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyanazt tudnám írni, mint az első pár válaszoló. Bőven elég a gyarapodása, nem kell gyorsabban. Azok a babák, akik az első félévben sokat híznak, jellemzően a másodikban szinnte semmit és ez így van jól, amíg ahogy írtad jókedvű, nem állandóan beteges.

A hozzátáplálással is ráér, nem verseny. Lányom 10 hónapos koráig csak pár kanállal evett, egy étkezést se váltottunk (ő addigra már tápszeres volt).

2018. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak, ilyen tájban már nagyon rapszódikus a hízásuk. Plusz ha beteg is volt, pláne, az én fiam olyankor mindig fogyott, mert akkor csak az anyatejet fogadta el. Ez ilyen, ne izgulj miatta. Ha jókedvű, nem éhes, akkor nincs gond. Majd szép lassan megérik rá. Kínálgasd azért ilyen-olyan falatokkal, de erőltetni meg rástresszelni nem kell.
2018. dec. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 7 hónaposan közel 10 kiló volt, szép, nagy tápszeres baba. Megkezdett kúszni, kavar a szőnyegen, mint a gyìk, két hónap alatt kereken 7 dekát hìzott, pedig eszik rendesen. Két étkezést kiváltottunk, nem válogatós.

Ha jókedvű, figyelmes, nem aluszékony, kaki megfelelő, akkor én nem aggódnék.

2018. dec. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazatok van, bár picit elbizonytqlanodtam, mivel van már 2 nagyobb fiam akik mindíg is igazi kis díjbirkózók voltak. Fél évesen az egyik 9,3kg, a másik 8,5kg volt és csak anyatejes ék voltak, valamint később szívesen ettek amikor már "kellett" nekik. De a 3. Picúr telljesen más... Jó kis fejtörést okoz nekem. Az is felmerült bennem, hogy talán nem elég tápláló a tejem. Mivel cukros lettem az utolsó terhesség alatt és maradt is némi anyagcsere zavar ezért diétázok, igyekszem szénhidrát szegényen, egészségesen étkezni. Eddig ez nem befolyásolta a tejemet(legalábbis úgy éreztem) A védőnő is azt mondta, hogy ha nem kezd jobban hozni, akkor kezdjem tápozni. Viszont én ezt nem nagyon szeretném ha van tejem és nem feltétlenül szükséges.. Amúgy meg nem is fogadja el, mert anno újszülött korában kellett volna egyszer kapnia és úgy köpte ki, hogy öröm volt nézni. Szerintetek?
2018. dec. 10. 17:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam hízása hasonló volt, az első 3-4 hónapban nagyon sokat hízott, utána meg alig. Semmi baja sincs. 3570el született, 4 hónaposan volt 7400 gramm, 7 hónaposan kerek 8000. Gyerekorvos annyit mondott, hogy nem hízhat mindig havi 1 kilót, lassul a hízás. De nála is volt betegség is, mászni is kezdett, 2 foga is lett félévesen. Azóta pedig időszakos, van mikor 1-2 hónap alatt sokat hízik, máskor hónapokig semmit. Már 3 éves.
2018. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!