Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagy bajt csinálok ezzel?

Nagy bajt csinálok ezzel?

Figyelt kérdés
4 hónapos mult a kislányom. Kb 2 hete nem akarja elfogadni a tápszert (sajnos a nem volt tejem). Probáltam neki itthon pürésíteni krumplit, répát, almát, de nem nagyon kanalazik még, kifújja. Vettem a boltban ilyen üveges bébiételt, 4hónapos kortól ajánlottakat, és ezeket eszi, de csakis a zöldségeseket, ami nem savanyú, és mivel kanalazni még nem tud, így nagylyuku cumisüvegből. Viszont igy nem fokozatosan vezettem be neki a dolgokat, hanem ugye egyszerre kap többfélét ami a bébiételben van. Két napja pl sütőtök rizzsel és csirkehússal. Nagyon izlik neki, és semmi baja nincs tőle. Eszik azért tápszert is, most még csak napi egyszer kap bébiételt, de azt szivesen eszi, a tápszerrel meg sirva kinlódunk.

2019. márc. 2. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Majd pár év múlva kiderül.

Nekem nagyon korainak tűnik.

Azt meg nem tudom hogy az üveges bébiételt hogy issza ki cumisüvegből, azok ilyen nagyon sűrűek nem?

2019. márc. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ha korának megfelelő milyenségű bébiételt kap az nem lehet nagy probléma. Viszont a tápszert ha jól tudom egy éves koráig kapnia kell,ha nem tejes. - mindenesetre ennyi idősen biztosan! Irass fel dokival másik fajtát!
2019. márc. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem sűrűek annyira, plusz egy kis babavizzel higitom.

Végül is itt az ideje a hozzátáplálásnak, nem akarom hogy éhezzen mert tápszerből nagyon keveset eszik az eddigiekhez képest. Megette a 150milit, néha a 180at, most meg ilyen 80-100miliket eszik sirva. Mivel tejallergia gyanus tápot sem válthatunk.

2019. márc. 2. 17:45
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Hát akkor is orvossal kellene megbeszélned. Nem hiszem,hogy az a kis bébiétel teljesen fedezi amire a babádnak szüksége van. :(
2019. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mint irtam, nem csak azt eszi, eszik tápszert is, viszont kevesebbet mint eddig. De mivel nagy baba, azt mondta az orvos nem baj. Viszont nem birom nézni hogy éhes. De táp akkor sem kell neki több. Most is vacsorára 120at evett, eddig 180at..
2019. márc. 2. 19:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is voltunk így. Próbáljatok tápszert váltani. Nálunk bevált. Viszont én úgy gondolom hogy cumisüvegből nem a legjobb etetni, próbálkozz másik kanállal.
2019. márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha tejérzékeny gyanús, akkor azért nézd meg mindig a bébiétel összetevőit, lehet olyanban is tej, amire nem is gondolnál. Ezek a bébiételek úgy vannak megcsinálva, hogy pl van egy brokkolis bébiétel 4 hós kortól ajánlva, de maga a brokkoli később 8-10hó kortól adható, tehát ki van belőle vonva minden olyan anyag, ami gondot okozhat, allergizálhat, tehát én ezektől a bébiételektől függetlenül az életkorának megfelelő ételeket külön is bevezetném.

A nem tud kanalazni alatt mit értesz? Nem tetszik neki a kanál? Add a kezébe hogy ismerkedhessen vele, szájába vehesse. Vagy próbálj ki többféle kanalat.

Bár az én babám nem volt tejérzékeny gyanús, így nem tudhatom, de biztosan nem csak egy féle tejérzékenységre való tápszer van.

2019. márc. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 hónapos keresztfiam pont ugyan így van. Sajna megérezte a tápszer ízét és ordított. Mi is kipróbáltuk neki a különféle kásákat. De ő szerencsére tud kanalazni is. Bár aztán váltottunk tápszert és a másik ízlik neki. Úgyhogy most már többnyire azt issza és kap 1-2x egy nap valami bébi papit hozzá ( 4 hónapos babáknak valót)
2019. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!