Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ha egy 2 és fél éves gyerek...

Ha egy 2 és fél éves gyerek baleset következtében elvesztette az első két fogát létezik számára fogpótlás vagy tejfogat nem pótolnak?

Figyelt kérdés

Mindössze egy oldalon találtam erről információt, ami magyar. Külföldi oldalakon láttam, hogy van ilyen. Nem szeretném, ha így maradna. Van valakinek esetleg személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban? Tudnátok ajánlani valakot, aki tejfogpótlást csinál? Dr. Nagy Dóránál olvastam csak erről, de ő most szülési szabadságon van.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. aug. 6. 11:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Tejfog miatt nem érdemes. Gondolj bele, lecsiszoljak a mellette lévő fogakat, mint felnőtteknek a koronahoz és a hidhoz. Nem öt perces feladat, nem fájdalommentes, és nem tudni mennyire könnyen fogja mwgszokni a gyerek.

De hívj fel pár gyerekfogaszatot vagy kimondottan fogpotlassal foglalkozó klinikat, ők el tudnak mondani mindent

2023. aug. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Lehet rá rakni egy gyors megoldást is. Egy kis fog alakú, átlátszó kupak, amit feltöltenek valami fehér anyaggal és ráragasztják a törés helyére. És azt lecsiszolják. Fél óra, nem fáj és évekig tart, ha vigyáz rá. Nem tudom, hogy pontosan mi ennek a neve, de csinálják állami helyen is, nem valami nagyon ritka dolog. Én biztos megcsináltatnám, ha máshol nem, magánban, ne nézzen ki hülyén szegény még évekig.
2023. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó: mi az, hogy raragasztjak a törés helyére???? Elvesztette a fogait. A helyén csak íny van. Hova akarod ragasztani ,,gyorsban,,?

Bírom az ilyet, akinek gőze sincs a témáról.

Kérdezőnek: ha tényleg van olyan, aki ilyet csinál, akkor altatásban fog történni, a szomszédos 2, de inkább 4 fog lecsiszolásával. Tényleg ki akarod tenni ennek a gyereked??

2023. aug. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

6 éves korra úgyis kiesne az a 2 fog. Inkább a maradó fogai miatt aggódnék...

Szintén baleset ért,szintén kitört a felső nagymetsző. A maradó fog hibásan bújt ki,mert megsérült a maradó fogcsíra. Szabályozni se lehet,próbáltuk. Nagy rés van a 2 fog közt és ferde is lett 😞.

Mindezt azért,mert 4 évesen otthagytak a hintában és kiestem...

2023. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Igen, amit én írtam, az csak letörésre jó, akár nagyobbra is, nem arra, ha gyökerestül ki van tépve mindkét foga, és a csupasz ínye van csak a helyén.
2023. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11%
Én megcsináltatnam akármennyi pénzért, azért 2 évestol 6-7 éves koráig ne nézzen már ki hülyén engem nagyon zavarna.
2023. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

6!


Nem tudom, neked van koronád és hidad? Nekem van. Kva nehéz megszokni.

2023. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Pont ennyi idősen törte ki a lányom 2 első fogát. Hidd el ki sem nyitotta a száját a fogorvosnál nem hogy bármit is csinált volna vele.
2023. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Utolso, ilyenkor altatadban dolgoznak. Boven van 4 eves akinek ugy kell, mert nem enged ebren hozza nyulni.
2023. aug. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk en nem tenném ki az altatás kockázatának a 2 evesemet azért, hogy két fogat pótoljanak neki arra a 3-4 évre, ami a fogváltásig hátra van.
2023. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!