Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ha egy 2 és fél éves gyerek...

Ha egy 2 és fél éves gyerek baleset következtében elvesztette az első két fogát létezik számára fogpótlás vagy tejfogat nem pótolnak?

Figyelt kérdés

Mindössze egy oldalon találtam erről információt, ami magyar. Külföldi oldalakon láttam, hogy van ilyen. Nem szeretném, ha így maradna. Van valakinek esetleg személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban? Tudnátok ajánlani valakot, aki tejfogpótlást csinál? Dr. Nagy Dóránál olvastam csak erről, de ő most szülési szabadságon van.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. aug. 6. 11:33
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tört ki tövestül a foga egy minimális kis fehér látszodik. 2-es most reményt adtál, hogy talán fájdalommentesen megoldható a dolog. Attól én is félek, hogy egy idegen valami kerül a szájába és zavarná őt sokáig. Az altatást nem preferálom, se azt hogy megkínozzák, ez a ragasztásos dolog tűnik a legjobb megoldásnak. Körbe kérdezgetek orvosoknál hogy mit tanácsolnak. A sima nem fizetősnél azt mondta a doktornő, hogy nem szokták megcsináltatni. Voltunk egy fizetős fogászaton is ott megnézte az orvos es azt mondta hogy kicsi hozzá nem tud mit kezdeni vele és 10 ezer forintot elkért azért, hogy 5 másodpercig belenézzen a szájába.
2023. aug. 6. 15:23
 12/20 anonim ***** válasza:
16%

Sajnálom, hogy nem lesz tökéletes fogsorú gyereked 4 évig...Most hogy fogod fotözni a facéra 4 évig....

(irónia,ha nem esett volna le...)

2023. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Én csak attól félek, hogy a gyerekek az óvodában piszkálni fogják, nem magam miatt szeretném megcsináltatni. Őt egyelőre úgy tűnik nem zavarja a dolog, ugyanolyan jó kedélyű, de ha elkezdik piszkálni, akkor fogja bántani őt ez a dolog. A gyerekek elég gonoszak tudnak lenni.
2023. aug. 6. 15:49
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt nem fogjak jobban csufolni az oviban. Sok ovisnak esik ki a foga.
2023. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
8-astól szerettem volna még megkérdezni, hogy a te kislányodat zavarta, hogy nincs ott foga? Mostmár kijöttek a végleges fogai? Te is szeretted volna megcsináltatni csak nem engedte, hogy a szájaban matassanak? Esetleg orvostól nem kaptál valami hasznos információt, ami számomra hasznos lehet? :-) Köszönöm a válaszodat előre is.
2023. aug. 6. 15:57
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek akkor fogják piszkálni érte, ha a szüleik barmok és azok mondják a gyereküknek, egyébként fel se tűnik nekik.

Rengeteg gyereknek sérül. Lányomnak ugyan csak egy tört le elől és félig, de soha senki észre se vette.

5 év 1 hónaposan ki is esett és akkor baromi népszerű volt vele, mert mind büszkék, hogy olyan nagyok, hogy már jön a fogtündér.

2023. aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy igazatok van és nem fogják bántani emiatt. A félelmem onnan van, hogy a játszótéren egy kisfiú kb. 4 év körüli egyből kiszúrta és kérdezte az anyukáját, hogy miért nincs foga a kislánynak. Nekem is fura volt, hogy milyen pici és milyen szemfüles és észreveszi.
2023. aug. 6. 16:44
 18/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találom sehol amit 2-es említett, akárhogy keresek rá. Remélem találok egy orvost, aki tudja mi ez :-) Ahol először voltunk ott jó formán hülyének nézett a dokinő, hogy mit akarok én?? Tejfogat pótolni? Ezek szerint tényleg nem annyira gyakori, hogy pótolják a baba fogakat.
2023. aug. 6. 17:19
 19/20 anonim ***** válasza:
2023. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Olvastam olyanról, hogy ilyen kis sínt tesznek a helyére, mert ugye a tejfogaknak helyfentartó szerepük van. A maradó fogak csálen nőhetnek, ha hamar kiesnek a tejfogak.
2023. aug. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!