Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Pici korban hogyan oldjátok...

Pici korban hogyan oldjátok meg a fogmosást?

Figyelt kérdés
10 hónapos kisfiamnak van már 6 foga,vettem ilyen ujjra húzható fogkefét is,tippeket szeretnék,hogy hogyan használjam.
2014. máj. 28. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

most vettünk a müllerben 3 db-os tanuló kefét. kettő inkább olyan rágóka, a harmadik fogkefe.

szereti csócsálni, a fürdőkádban, az esti fürdetésnél oda adom neki, ő meg eljátszik vele.

nem olcsó, 1800 Ft, de biztos van olcsóbb is.


[link]

2014. máj. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ötletes,köszi :) ezt az ujjra húzhatóst csináltam hogy fürdésnél át dörzsöltem vele,mert gondolom ilyen fogkrémmel még ilyen kicsinek nem igazán lehet tisztítanai mivel lenegyeli
2014. máj. 28. 09:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk volt ujjra húzható szilikonos is, majd olyan tanulófogkefe szett, mint amit az első válaszoló írt.

Az ujjra húzható inkább az íny tisztítására jó szerintem, amikor már több kis fog is előbújik, a pici meg élvezettem harapott bele az ujjamba, akkor már nem találtam olyan viccesnek :)

A védőnő azt mondta, hogy amikor a tejen/tápszeren kívül már másféle étkeket is rendszeresen fogyaszt a kicsi akkor kell a szájüreg kitörlésénél valami "hatékonyabb módszer".


Nálunk is beváltak a tanulófogkefék, nekünk DM-es volt, a 3 db-os szett olyan 6-700 Ft között van. Először a buzogányos végűt adtuk oda, ami ilyen gumis anyagú, azt rágcsálta (aztán a puhasörtéssel megmostam neki).


A szilikonost úgy használtam, hogy rájúztam az ujjamra, bohóckodtam vele egy kicsit, megnevettettem és először csak fnoman simogattam vele a száját, fogacskáit, aztán mutattam, hogy tátsa ki a száját stb- szép lassan. 1-2 hét alatt el lehet azért érni, hogy tudja, hogy fogmosás következik.


A fentieken túl még nekünk nagyon hasznos volt az a nagyon hosszú nyelű babafogkefe, amit ugyancsak a DM-ben lehet kapni és azzal együtt tudtuk mosni a fogát (ő is megfoghatta).

2014. máj. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

...előző vagyok- ezen az oldalon közép tájon van róla kép is.



[link]

2014. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi próbáltuk ezeket a tipikus babafogkeféket, meg hogy gézzel áttörölni a fogait de végül a rendes, sörtés gyerekfogkefe vált be (Persze a legkisebb fejű), amivel magának moshatja.

Kicsi fogkrémet rá, be a szájába, amennyire engedi, átdörzsöljük picit a fogait, de leginkább hagyjuk neki rágicsálni. Ha közben mi is mossuk a saját fogunkat azt nagyon szereti, nagyokat kacarászik rajta, hogy utánozzuk.

2014. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
gyerekfogkefével és gyerekfogkrémmel. Először ő rágcsálja, próbálgatja, aztán átmosom én is.
2014. máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszi mindenkinek,igen mivel már tápszeren kívül mást is eszik azért is szeretné időbe elkezdeni a szájápolást.az ujjra húzhatóval nekem is annyi a gondom hogy ha rá harap annyira nem élvezem :) ezt a tanuló kefét beszerzem mindenképpen,még egyszer köszi mindenkinek.
2014. máj. 28. 10:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk ezt a párosítást ajánlotta a gyermekorvosunk.Meg is vettem.Szerencsére nincs vele gond,már ügyesen mossa vele a fogát egyedül.

17 hónapos (mi is 10 hónaposan kezdtük)


[link]

2014. máj. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2014. máj. 28. 11:13
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyerek fogkrémek épp úgy vannak kifejlesztve hogy lenyelheti a gyerek!
2014. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!