Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kapok így bármilyen támogatást?

Kapok így bármilyen támogatást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Több,mint 5 évig dolgoztam az utóbbi munkahelyemen, áprilisban felmondtam és elmentem álláskeresésire, közben összejött a baba, viszont lassan a 3 hónap munkanélküli lejár. Az lenne a kérdésem, hogy addig amíg a baba nem születik meg jár bármi támogatás vagy majd csak születése után jár gyed?

(A héten akarom intèzni az orvosi látogatás után a munkanélkülit,tb-t csak,hogy mire számítsak ne érjen váratlanul.)



2022. jún. 27. 14:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
15%
Még az jutott eszembe, hogy nem tudom van-e valami okj végzettséged, akkor beiratkozni ahhoz kapcsolódó szakmára, és alapozó vizsga alól felmentést kérni, tehát rögtön a második évet kezdeni, és szakképzési munkaszerződést létesíteni. Illetve pótfelvételiben valamilyen fősuli nappali tagozata, és ott ösztöndíj, szoctám, egyebek. A csed attól nem fog járni, viszont a baba fél éves korára meglesz a diplomás gyedhez két félév. De nyilván a legtisztább egy (akár határozott idejű) munkaviszony, hogy a szülés pillanatában biztosított legyél, vagy valaki bejelent, és kifizeted a munkáltatói ktg-eket, de mondjuk ettől bevételed nem lesz.
2022. jún. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%
10. veled már elbánt… dögöljön meg a szomszéd tehene is mi? 😂
2022. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
14%
12 fejezd már be… empátia!
2022. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak GYES jár. Amit 5-ös írt, azt még be lehet játszani, de én úgy tudom akkor is csak valami nagyon kevéske gyedet adnak mert lehúzza az átlag keresetedet.
2022. jún. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
16%

Úgy jelentkezz be a munkaügyibe, hogy a szülés időpontja beleessen majd abba az időbe, míg folyósítják az álláskeresésit (így lesz biztosítási jogviszonyod).


Vagy, nem "trükközöl", szülés után gyes majd a baba fél éves korától apa megigényli a gyed extrát. (Gyed munkavegzés mellett)

2022. jún. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
15-ös vagyok. Most látom, hogy már álláskeresésin vagy. Így a válaszom első fele nem játszik.
2022. jún. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!