Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ahol a nők keresnek sokkal...

Ahol a nők keresnek sokkal jobban a férfinál, ti hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Jelenleg - és az elmúlt években is - sajnos úgy alakult, hogy sokkal többet keresek nőként, mint a párom. Ezzel egészen odáig semmi baj nincs is, hogy így viszont a GYED drámaian megcsappantja majd a családi kasszát. CSED még rendben is van, de a GYED időszaka nagyon visszatart a gyerekvállalástól.


Van itt olyan, aki CSED után egyből 6 hós korában a babának visszament a dolgozni? Tudnék itthonról fél állásban dolgozni, az a gyeddel együtt már tűrhető lenne. Vagy maradjon apa GYED-en? Azt meg lehet én nem bírnám..


Tapasztalatokra lennék kíváncsi.


2022. nov. 23. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Nyugaton, ahol élek, senki nem csinál presztizskérdést abból, egy pár melyik fele keres többet, az családi kövedelem és kész.

Ha a nö keres jobban, akkor értelmszerüen a férfi marad otthon a gyerekkel egy apa is képes ugyanúgy ellátni egy gyereket, mint egy nö a szoptatás kivételével, a nö meg teljes munkaidöben dolgozik és keres a családra.

Viszont ha neked ez nem opció, akkor esetleg megoldható home office-ben dolgozni, a párod lenne GYED-en, te meg otthon dolgoznál, így nem lennél annyira távol a gyerektöl.

2022. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Unokatesóméknál van hasonló felállás, ott anyuka ment vissza dolgozni teljes munkaidőben, de home office a CSED után, és apuka maradt GYED-en. Így ketten voltak a babával végső soron, de a munka sem sínylette meg (a családi kasszáról már nem is beszélve).
2022. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Mi lenne, ha kicsit összehúznátok magatokat és kisebb lábon élnétek egy ideig?



Garantálom, hogy egy pici gyerek mellett biztos nem fogsz tudni otthonról félállásban dolgozni, egy percre nem fog téged békén hagyni.

2022. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Mi tudatosan úgy vállaltuk, hogy volt félretett pénzünk erre az esetre.

Meg leszek kövezve, de nálunk nagyon nem jön be sem nekem sem férjemnek a "maradjon a férj otthon" opció. Tudom, tudom, a nagy nyugat, meg a gyereknek ő az apja, meg fogadjunk el mindentis. Nekünk nem. En vagyok az anyja, en maradtam vele itthon.


Az meg, hogy mellőle dolgozni. Hát jó vicc.

Én egy 10perces bevallást is 4 részletben 3 óra alatt tudtam megcsinálni.

2022. nov. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szerencsére nekünk is van félretett pénzünk, de azt nem feltétlenül szeretnénk felélni - nyilván jó a tudat hogy ha nem fog menni a munka rögtön, akkor sem fogunk éhenhalni, de fontos lenne megóvni azt az összeget.


Sokáig várni meg nem szeretnék, mert már 32 éves vagyok, de közben annyira elszabadultak az árak, hogy a gyed összege a fizetésemhez képest kezd kicsit komikussá válni.

2022. nov. 23. 16:40
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt szeretnék visszamenni én is januártól fél állásban. Ez heti 2 nap lenne. Ezzel és a Gyed-del majdnem ott lennék, mint az eredeti fizetésem. Csak közben a férjem most kapott egy másodállást, ami miatt valószínűleg nem tudok visszamenni. Most megy a matekolás, hogy hogy lenne jobb. Nyilván szerintem úgy, hogy megtartja az eredeti munkáját, ami rugalmas beosztású. Mellette nekem beleférne az a 2 nap. És akkor ő se este érne haza. De anyagilag az a jobb, ha ő dolgozik.

Na meg egyelőre azt mondta a főnököm is, hogy januártól nem tudja még, hogy hogy lesz. Mert aki helyettem van, őt nem biztos, hogy tudják fél állásban foglalkoztatni. Szóval több tényezős egyelőre.

De jelen anyagi helyzetben szerintem az emberek kicsit rá vannak kényszerítve, hogy visszamenjenek.

Nekünk is van félretett pénzünk, de a mostani árak és a Gyed mellett sajnos már nem tartana sokáig.

2022. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

A max. gyed+csp+adókedv az kb. 200 ezer forint. A férjed csak keres 200 ezer forintot.


Nem tudom, milyen kiadásaitok vannak, de ha visszavesztek kicsit, akkor ebből az összegből azérteg lehet élni, kifizetni a kaját, rezsit, egy kocsi tankolását és a baba dolgait, még extrs dolgok is beleférhetnek.


Persze, akkor nincs kajarendelgetés még ilyesmi. De legalább a gyerekeddel töltheted életed első 1-2 évét, nekem ez fontosabb lenne.

2022. nov. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Egyszer kicsi a gyereked.

Soha nem birnam ki, hogy nem vagyok vele. A gyereknek az elso par evben az anyara van szuksege ( es vice versa ), ennyi. Ez evolucio, oszton, ez belenk van kodolva.

2022. nov. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Simán apukára bíznám, jól elvannak tehát gyerek sem bánná. Nekem 170 ezer körül van a gyed, apuka fizujával jól elvagyunk persze spórolunk.
2022. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Mi az hogy sajnos te keresel többet? Miért sajnos?

Sose sajnálkoztam azon, hogy többet keresek. Ahogy attól sem mentem falnak, amikor a férjem keresett többet.

Egyébként nem mentem vissza hamarabb, mert nem vágott földhöz a kiesés. Piszok nehéz munka mellett gyereket nevelni. Most érzem csak igazán, amikor home office melllett vagyok rendszeresen ha beteg valamelyik.

2022. nov. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!