Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apuka lehet otthon táppénzen...

Apuka lehet otthon táppénzen a gyermekével ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a kicsi babánk nemrég született de visszakerült a kórházba. Anyukája van vele, aki most gyes-t kap, majd intézzük a csed-et egyelőre a picinek még az iratai se jöttek meg. Ma egy hetes.


Szóval anyuka kórházba van a kicsivel. Én az apuka pedig otthon vagyok a 2,5 éves kislánnyal, aki nem jár bölcsibe. Felügyelete nem megoldott.

Apasági szabadságból egy hetet már elhasználtam. Érdekelne szerintetek az orvos fel tudna venni?


Van egy olyan érzésem akkor tudna ha én lennék a pici babával a kórházban, de most született szopizik, anyja mellett a helye. Szóval a csere nem megoldható.



2023. febr. 5. 18:04
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
94%
Ha jó fej a háziorvosod, kiír szerintem. Én megkérdezném. Max nemet mond meg a gyerekorvos is. Attól mert nem bölcsis a kicsi kell mellé valaki aki ellátja. Amúgy a csedhez nem kell a kicsi irata azonnal legalábbis nem.
2023. febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
5%

9!


1. Van gyerekem.

2. Létezik tápszer.

3. Van egy 2,5 éves is a képben. Őt ott lehet hagyni?

2023. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
90%
Te hülye, hát apja is van a gyereknek, a kisbabának most igenis jobban szüksége van az anyjára.
2023. febr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
87%

12!

Mindkét gyerekem tápszeres volt de ha lett volna tejem nem adtam volna neki tápszert.

A kisebb lányom most 2,5 éves el lehetne neki simán magyarázni hogy anya most kórházban van a tesóval. Gyerek, nem hülye...

2023. febr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
8%
ott a 10 nap apaszabi.
2023. febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
83%

12es EGY HETES pici babáról van szó! Ha van gyereked, akkor gondolom nem kell elmagyaráuni, hogy egy EGY HETES picinek még az ANYUKÁJÁRA van szüksége 0-24ben! Igen, ott a 2,5 éves is, de gondolom szülni se kísérte el az anyukáját, mert egy 2,5 éves már megérti, hogy kistesó beteg, anyának vele kell lenni.

Másfél éves volt a lányom, mikor született a kistesója. Ő is megértette, hogy anya elmegy, mert születik a kistesó. És nagyon is jól elvolt itthon az apjával.

2023. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
82%

beszélj a saját háziorvosoddal.

De a főnököddel is beszélhetsz, hogy engedjen el szabira.

Illetve fiznélkülit köteles engedélyezni, mert nem ellátáshoz kötött, három éves korig bármelyik (akár mindkét) szülő jogosult rá.

2023. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
88%
Amikor mi voltunk hasonló helyzetben, a férjemet minden további nélkül elengedték szabira. Anyagilag jobb, mint a táppénz. Nálatok ez nem jöhet szóba?
2023. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
90%
Ha a saját háziorvosomból indulok ki, vele még lehetne beszélni ilyen esetben,hogy tartson táppenzen saját jogon, mondjuk lázas betegséggel. Szerintem ha beszélsz vele, és őszintén elmondod a problémádat segíteni fog. Neki semmibe nem kerül, hogy tégedet kiír táppénzre 1-2 hétre, főorvosi vizit is csak 1 hónap után van. Szerintem beszélj vele.
2023. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
0%

13!


Bunkókam, valóban, van apja is. Aki épp tappenzcsalast tervez.nigaz leirtam már korábban, hogy elmehet fizetés nelkulis szabadságra és máris meg van oldva a probléma.

2023. febr. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!