Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apuka lehet otthon táppénzen...

Apuka lehet otthon táppénzen a gyermekével ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a kicsi babánk nemrég született de visszakerült a kórházba. Anyukája van vele, aki most gyes-t kap, majd intézzük a csed-et egyelőre a picinek még az iratai se jöttek meg. Ma egy hetes.


Szóval anyuka kórházba van a kicsivel. Én az apuka pedig otthon vagyok a 2,5 éves kislánnyal, aki nem jár bölcsibe. Felügyelete nem megoldott.

Apasági szabadságból egy hetet már elhasználtam. Érdekelne szerintetek az orvos fel tudna venni?


Van egy olyan érzésem akkor tudna ha én lennék a pici babával a kórházban, de most született szopizik, anyja mellett a helye. Szóval a csere nem megoldható.



2023. febr. 5. 18:04
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
4%

14, 16!


Igen, a 2,5 evest le lehet xarni. Az már megerti, hogy anuy kórházban van az új gyerekkel. Sima ügy, meg is van oldva a testverfeltekenyseg. A kérdés amúgy megmindig az, hogy apuci hogy maradhat otthon, arra pedig ott a válasz; FIZETESNELKULI SZABADSAG

2023. febr. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Beszélsz a háziorvossal, ha normálisan akkor kiìr.
2023. febr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
32%
Fizetés nélküli szabadság nem fizet, a tp igen. Táppénzcsalás... ja akkor én is csaló voltam mikor kiírt a házi orvos mert anya meghalt és nem tudtam emberek közé menni.
2023. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
72%
10-ből 8 cégnél ha fizetés nélküli szabadságra szeretnél menni közlik veled hogy akkor többet nem is kell jönni!
2023. febr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként igen. Anno nekem is kellett volna és mondták, inkább menjek tpre. 😆
2023. febr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
15# vágod , hogy az igazából csak 5? A maradék 5 napra alig jár valami.
2023. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
77%
Én nem tudom mi van manapság a kórházakban,de mikor mi bekerultunk a 3 hónapos babával akkor konkrétan reggel 6 jött a takarító, aztán 8-9 környékén volt vizit,dél környékén hozták volna az ebédet de nem járt,meg estefelé egyszer bejöttek megkérdezni minden oké e.Úgyhogy furcsa ha valaki azt mondja nem kötelező bent lenni egy pici babával,mert nálunk nem volt kérdés hogy marad e valaki és nincs is erre ember.Az aki szerint normális ember otthagyja a kicsi babáját annak biztos hogy nincs gyereke
2023. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
0%
Volt amikor nem lehetett ott anyuka. Pl amikor besárgultam születés után, anyámat 5 nap után hazaküldték, mert akkor még 5 nap volt és 3 a bent tartózkodás. Engem kék fény alá tettek, és csak üvegen át látogathatott meg naponta, de se nem kapott meg, se nem maradhatott bent, sőt, a tesómnak 4 évesen volt mandulaműtétje, és akkor sem aludtak bent meg voltak bent a szülők non-stop a gyerekekkel. Felnőttek mindnyájan. Ez csak most divat, hogy beköltöznek a szülők a földre napokig a gyerek mellé étlen-szomjan a kórházba…
2023. febr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
80%
Persze, felnőttek így is, belőlük lettek a hospitalizált gyerekek. Ha annyira szuper lett volna, nem alkottak volna a kedvükért egy külön pszichológiai kategóriát.
2023. febr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pld 3 évesen vették ki a mandulámat 1982ben anyu már akkor bent maradhatott...
2023. febr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!