Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed extrát igénybe vevők,...

Gyed extrát igénybe vevők, miért választottátok ezt az opciót?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, kinek milyen élethelyzete adódott (pl.alacsony fizetés, veszélyeztetett terhesség miatti táppénz), ami miatt az apuka veszi igénybe a gyedet?
2023. márc. 26. 03:09
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

10 - Én jól értem, te viszont nem jól tudod. Nem csak GYED létezik, hogy pl.anyuka helyett apuka megy GYED-re. Létezik már a GYED Extra, ami azt jelenti, hogy az apuka dolgozik ugyanúgy tovább, plusz mellette anyuka helyett a GYED-et is igénybe veszi. S azért nem sima GYED, hanem GYED extra, mert munka mellett veszi igénybe, effektíve ugyanúgy dolgozik közben.


A kérdésem igazából azokhoz szólt, akiknél az apuka vette igénybe a GYED extrát, nyilván valami ok miatt. Ezekre a lehetséges okokra lennék kíváncsi.

2023. ápr. 8. 14:08
 12/26 anonim ***** válasza:

Te még mindig nem érted. Sima GYED létezik csak. Nincs GYED extra. Anyuka is dolgozhat már GYED mellett. Éppúgy vannak a szabályok akkor is, ha apuka veszi igénybe. Kérlek nézz utána, mert ez így van.

A leggyakoribb okot is leírtam.

Amennyiben az anyukának nincsenek meg a szükséges feltételei a GYED-hez, akkor az első 168 napig GYES-en van. Majd ezt lemondja és a 169.naptól apa elmegy GYED-re-amennyiben nála teljesülnek a feltételek. Ebben az esetben továbbra is anya van otthon a gyerekkel, mégis apa kap GYED-et. Anya pedig fizeti maga után a TB-t.

Második leggyakoribb ok, hogy anyának ugyan van jogosultsága, de apának több a jövedelme és ezért ő ki tudja max-olni a GYED-et. Ebben az esetben anya CSED-en van 168 napig, majd ezután apa igényli a GYED-et a 169.naptól, anya pedig fizetés nélküli szabadságon

Illetve úgy is lehet, hogy ha az anyának kevés a jövedelme,

2023. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Bocs, kicsit hamarabb elküldtem. Tehát anya fizetés nélküli szabadságon és maga után fizeti a TB-t.

Ezek az okok amikre kíváncsi vagy.

2023. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Az utolsó gondolatom ami lett volna még - a 12.utolsó mondata, hogy amennyiben anyának kevés a jövedelme, visszamehet akár részállásban is dolgozni GYED mellett és ekkor bölcsibe adhatja a gyereket.
2023. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
12 - Járj utána alaposabban, létezik GYED extra is, továbbá a kérdés sem erre vonatkozott, úgyhogy többször nem szükséges leirnod, hogy nincs GYED extra, mert van, ez nem kérdés. A kérdés ismétlem arra vonatkozott, hogy milyen okok miatt veszik igénybe egyes családok ezt az opciót. Írtál két gyakori, lehetséges okot, köszi, de a kérdés AZOKHOZ szól, akik ezt igénybe is vették, köszönöm szépen. Ha most sem sikerült megérteni, akkor sajnálom. Nem csak ez a két ok létezik, ezért vagyok kíváncsi a tapasztalatokra. Valaki esetleg, aki ezt ténylegesen igénybe vette?
2023. ápr. 9. 14:51
 16/26 anonim ***** válasza:

Továbbra sem érted. Nem létezik GYED extra. Az okokat pedig világosan leírtam.

Kérlek linkelj nekem GYED Extra igénylőlapot ha szerinted létezik.

2023. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

GYED, diplomás GYED, nagyszülői GYED, nevelőszülői GYED.

Ezek vannak, GYED extra sehol...

2023. ápr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Megkérték, hogy ne írd le újra és újra, de úgy látom meghaladja... :) Semmi gond, vannak ilyen emberek is. Linkelni nem tudok neked, de az okmányirodában ha a gyed extrát akarod igénybe venni, akkor a GYED adatlap mellé, ki kell töltened egy külön adatlapot is, amit csak a GYEX Extránál szükséges. Ha ennyire érdekel, fáradj be a helyi ocsmányirodába és kérd az ügyintézők segítséget.


14 - Azt is tudjuk, hogy GYED mellett már lehet dolgozni, de a kérdés nem erre vonatkozott. Nem azért szültem gyereket, hogy beadjam bölcsibe, s menjek dolgozni sz@rért h@gyért, cserébe lemaradjak a gyermekem fejlődéséről, ami meghatározó számára az első 2-3 évben. Továbbá nem nagyszülők nem szültem. Becsületesen ledolgoztam megszakítás nélkül jó 20 évet, ez a 3 év jár nekem. Arról nem tehetek, hogy veszélyeztetett terhes lettem és előtte több hónapig táppénzen kellett lennem, itthon fekudve, de ez mind a CSED-et, mind a GYED-et rohadtul befolyásolja, mert idén volt szép fizetésemelés, mégse látok belőle semmit se a táppénz alatt, se a csendben, se a gyedben, mert a táppénz előtti időszakot nézik.

2023. ápr. 9. 15:04
 20/26 anonim ***** válasza:

Te figyelj, engem igazán nem érdekel a helyzeted. A kérdésedre válaszoltam. Nincs GYED extra és nem a kormányhivatalnál kell leadni a papírokat. A munkáltatódnál kell intézni és ők továbbítják. Most intéztem én is, úgyhogy tudom. A plusz papír hozzá a fizetés nélküli szabadság kérés. A fentebb linkelt honlapon nézelődhetsz, világosan le van írva minden. Ha még az államkincstárnak sem hiszel, reménytelen vagy. És még engem nézel hlyének...


Ha nálatok a férjednek több a jövedelme és neki éri meg jobban, akkor ő kitölti és leadja a GYED igénylést a munkáltatójánál- fiz.nélküli kérvény nélkül, mivel te maradsz otthon. Ahogy lejár a CSED-ed, akkor tudjátok intézni. Ezesetben tudj róla hogy nem vagy biztosított, magad után kell fizetned a tb-t és ha következő gyerek jönne míg otthon vagy, akkor nem leszel vele jogosult ellátásra.

Senki nem mondta hogy küldd bölcsibe a gyereked vagy vonta kétségbe hogy dolgoztál-e... Fogalmam sincs hogy hámoztad ezt ki.

Javasolnám a fb-on a csed,gyed,gyes pénzügy csoportot- ott szakértő válaszol és ő elmondja hogy nincs GYED extra - ha nekem nem hiszel.

2023. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!