Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed extrát igénybe vevők,...

Gyed extrát igénybe vevők, miért választottátok ezt az opciót?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, kinek milyen élethelyzete adódott (pl.alacsony fizetés, veszélyeztetett terhesség miatti táppénz), ami miatt az apuka veszi igénybe a gyedet?
2023. márc. 26. 03:09
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Látom nem sikerül felfogni. :) Ha azt êlvezed, hogy kötekedhetsz, akkor hajrá. Nem a kérdésemre válaszoltál. Egyik kommentekben igen, azóta csak azt hajtod, hogy nincs GYED extra. Nekem ne linkelgess ide semmit az államkincstár honlapjáról, sőt sehonnan. Mondom ha érdekel, tessék befaradni egy okmányirodába és kérj tájékoztatást a GYED Extráról.


Ne adj tanácsokat, hogy mit vegyek igénybe és mit ne. Fogalmad sincs, hogy mire irányult a kérdésem, miért tettem fel, miért vagyok kíváncsi arra, hogy másoknál mi hogyan alakult. Elég ha azt én tudom. Szóval megértettük kedves, hogy szeretsz magyarázni, de a kérdés ismétlem nem arra vonatkozik, hogy van-e GYED extra, vagy mit tud csinálni egy anyuka, hogy több pénzt szerezzen. Tehát hiába is akarod megmagyarázni, hogy nincs GYED extra, mikor van. :)


Szóval, van itt a fórumon olyan, akik családjában a GYED extrát választották? Ha igen, akkor megosztanák velem, hogy miért ezt választották? Köszönöm.

2023. ápr. 9. 15:22
 22/26 anonim ***** válasza:
51%
Pl: anyukának nincs munkahelye, nem járna GYED. Vagy anyuka nem kap max. GYED-et, apukának magasabb összeg járna.
2023. ápr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

22 - köszönöm szépen, ez a két legalapvetőbb opció.


Ezeken felül valami más? Ezeket már többször írtak.

2023. ápr. 9. 15:33
 24/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, te nem vagy normális. Okmányirodába? Hol élsz te? Azt sem tudod miről beszélsz. A nagyobb baj az, hogy arra sem hallgatsz aki meg igen.

Lákátos Jolánkákkal nem vitatkozok, mert látom egyáltalán nem jöttél rá hogy segíteni próbálok. Menj csak be az okmányirodába és borítsd rá nyugodtan az asztalt arra, aki majd megmondja hogy működik és hová kell fordulnod, mert neki sem fogsz hinni.

Érdemben sem nyomtatványt sem semmit nem találtál a GYED extráról, de folyton azt hajtogatod hogy létezik... Utána sem jársz, de leszólod azt aki igen. Gratulálok. Intézd nyugodtan a két agysejteddel amit tudsz.

2023. ápr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Őszintén sajnálom a gyereked. Megkeseredett, tájékozatlan anyja lesz.
2023. ápr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

24…25 - Én sajnállak inkább téged, gyermekkorodban anyukád biztosan többször a fejedre ejthetett, hisz valami komoly problémád lett láthatóan. Látom nincs életed és figyelemre vágysz a gép mögül, hát egy percben megkapod, élvezd.


Először is, miért ne lennék normális? Az okmányirodában ha bemész, s a GYED extrához kérsz nyomtatványt, készségesen fognak segíteni. Legalábbis nálunk így van, lehet nálatok nem. Nem igazán értem, milyen alapon degradálsz te bárkit, mikor láthatóan TE nem érted a kérdést és minden másról beszélsz, csak hogy kötekedhess.


Én tökéletesen tudom miről beszélek, feltettem egy teljesen egyszerű kérdést, melyre szubjektív véleményeket vártam. Erre megjelennek a pökhendi, névtelenül okoskodó pojácák, akik minden áron másról beszélnek és próbálnak kioktatni, miközben a kérdést sem értik, S persze az én intelligencia már kérdőjelezik meg...azt hiszem tipikus esete vagy annak a mondásnak, hogy: "nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik."


Kérdezném, hogy kire kellene hallgatnom? Ki az, aki szerinted érti? Csak nem te? Feltettem egy kérdést, hogy aki került ilyen helyzetbe, azok közül kit mi vezérelt a döntésében GYED extra téren, te meg 50 kommentben is azt próbálod rám erőltetni, hogy nincs GYED extra...de én vagyok az idióta...szerintem is. :)


Anyukád lehet maximum Lakatos Jolánka, szerintem már csak a megnyilvánulások sem utal arra, hogy egy 6 elemit végzett, analfabéta lennék...


Én már voltam az okmányirodában és kértem nyomtatványt a GYED Extrához és készséggel segítettek. Neked javasoltam, hogy menj be és kérdezz rá, van-e ilyen, aztán borítás rá te az asztalt az ügyintézőre, ha lesz.


Elmondom még egyszer a nyomtatvány dolgot is, mert vagy nem tudsz olvasni, vagy csak szöveget értelmezni nem tudsz. Neten nem tudok nyomtatványt, mivel én nem neten töltöttem le, hanem személyesen kértem az okmányirodában. Mivel már kitöltöttem és le is adtam, a pontos elnevezésére nem emlékszem már, miattad meg biztos nem fogok neten keresgélni. Erre mondtam, hha érdekel mely nyomtatvány kapcsolódik ehhez, menj be személyesen és kérj. Nekem is ugy adtak. Egy percig sem szoltalak le korábban, csak úgy 20x elmondtam, hogy rosszul tudod, van ilyen és amúgy sem ez a kérdés, ne bizonygasd. Egyáltalán nem szóltam le senkit, csak nem értettem egyet és a kettő nem ugyanaz, de ehhez is ész kellene, felfogni...nem hibáztatlak, hogy nem megy.


Ha most elkezdjük a személyeskedést, tőlem mehet. Névtelenül gép mögül nem nehez. Az agysejtjeink számít ne hasonlítgassuk, mert szerintem meglepödnél. Neked akit sajnalnod kell, az te magad van, mert nyilvánvalóan se családod, se gyereked, sőt gyanítom meg párod sincsen és ezért írkalsz ilyen frusztráltan erről a témáról, mert neked ilyen problémád úgy sem lesz sosem. Úgyhogy a megkeseredett sem én vagyok.


Megkaptad a pár percnyi rivaldafényt, remélem kielvezted és felfogod végre, hogy nem illik másokat ismeretlenül sem degradálni, sem pedig lenézni. Semmit nem tudsz rólam, ne ítélj meg az alapján, mert valamiben nem értünk egyet. Ha folytatni szeretnéd, meg úgy egy órát ráérek, utána nekem van életem és mennem kell. Esetleg ha addig megtanulsz kulturáltan vitatkozni, szívesen meghallgatnám az érveidet, ha kapcsolódna a kérdésekhez. Mivel ez nincs így, így szép napot neked. Javaslom írj ki egy kérdést "létezik GYED extra" címen és vitatkozz ott másokkal, az témába vág, itt nem ez a kérdés még mindig.

2023. ápr. 9. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!