Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyerekes családok: ti hogy...

Gyerekes családok: ti hogy oldjátok meg a párotokkal a pénzügyeket?

Figyelt kérdés
Leírnátok, hogy miképp oldjátok meg a közös/külön kasszát, hogyan osztjátok fel a költségeket, mi vált be?

2023. máj. 28. 09:54
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
78%
Két közös megtakarítási számlánk van, az egyikre random összegek mennek attól függően, hogy épp mennyit tudunk félretenni, a másikra havonta kiszámolt céltartalék az előrelátható nagyobb kiadásokra (autóbiztosítás, lakásbiztosítás, gyerekünknek előtakarékosság, stb). Ezen kívül külön folyószámláink vannak, és nagyjából fixen megvan, hogy melyikünk mit fizet. Ha valamelyikünk megszorul, a másik utal neki.
2023. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
76%

Két külön számlánk van, általában én fizetem a rezsit, férjem a háztörlesztést és a kaját. Én most GYED-et kapok, ami jóval kevesebb lesz mint amit eddig kaptam, lehet félállásban vissza is megyek dolgozni a fél évesem mellől.

Megtakarításunk nincs, a házunkra költjük a megélhetésen felüli összeget ha van.

2023. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Csak a férjemnek van számlája jelenleg. Arról szoktam én is költeni. Arra megy az én bevételem is. Így sok opció nincs, arról fizetünk mindent, és közös minden.

Gyerekeknek van külön megtakarítás.

2023. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Szintén közös a kassza, külön számla. Egyszer beszéltünk róla, hogy az egyiket megszüntetjük. De milyen jó hogy nem tettük! Akkor fordult elő, hogy karácsonykor előtt több ezer bankkártya adat kiszivárgott, és a B.bank zárolta a kártyákat. Ott álltunk karácsonyi nagybevásárlás kôzepén, tele kocsival a kasszánál és nem fogadta el a bankkártyáját.


A rezsi költségek jó része Meg az extra kiadások az ő számlájáról mennek általában, a lakáshitel az enyémről. De azért minden cipő vásárláshoz nem kísér el :)

2023. máj. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Nem is számítottam ennyi válaszra, mindenkinek köszi, aki leírta! :)
2023. máj. 28. 18:08
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is közös kassza, de külön számla. Gyedet + családit kapom én, abból kifizetem a számlákat, dm rendelés (pelenka + minden ami onnan kell), meg fizetek a boltban, amíg el nem fogy. Utána a férjem kártyáját viszem. Az ő számlájáról megy a hiteltörlesztés meg a saját telefonszámláját arról fizeti.
2023. máj. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
24%

Mindkettőnknek van saját számlája, arra megy a fizunk, és arról utalunk minden hónapban egy közös számlára havonta egy fix összeget, a fizetéseink arányában (tehát ha 500 E Ft egy havi megélhetésünk, akkor én 150-et, férjem 350-et utal, mert ő 3x annyit keres mint én).


Minden napi kiadást ebből fizetünk (rezsi, kaja, tisztító és tisztálkodószerek, háztartási cuccok, BKV, családi ajándékok stb. + "normálisan" szükséges ruhák, könyvek, szórakozás).


Amit a közös számlán nem költünk el, azt lekötjük, ha nagyobb kiadás van abból fizetjük vagy arra célzottan utalunk szintén a fizunk arányában.


A maradék marad a saját számlánkon. Én abból fizetem a lakás hitelét, mivel az az enyém, házasságkötés előtt vettem + nyugdíjmegtakarítás + olyan dolgokat ebből fizetek, amiket valamiért nem szeretnék a közösből (pl. férjemnek ajándék, barátnőimmel elmegyünk programozni, beszabadulok egy könyvesboltba stb.). Férjem elsősorban lakásra gyűjt, mert amikor költözünk, akkor az a lakás az övé lesz, a mostanit pedig megtartjuk + nyugdíjmegtakarítás + olyasmit, amiket valamiért nem szeretne a közösből fizetni (pl. ajándék nekem, geek hobbijai stb.).


Tervezünk gyereket, és akkor sem lesz más a rendszer, vagyis a lecsökkenő bevételemből arányosan kevesebbet fogok befizetni a közös számlára. A CSED/GYED a max. közelében lesz, a GYES-ből meg - ha addigra nem megyek vissza részmunkaidőben dolgozni - semennyit, de nálunk nem okoz problémát, hogy csak a férjem fizetéséből éljünk átmenetileg.

2023. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
69%

14es 18as válaszom miért van lepontozva? Mi rosszat írtam? Kíváncsi lennék rá...

Aki lepontozott,az írja már meg,mi a kifogása a válaszom ellen..

2023. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

28

Gondolkoztam hogy írok, hogy senki ne pontozzon le más választ.. de ez a GYIK. :) Ne foglalkozz vele, mindegyik megosztás hasznos, ez a %-osdi amúgy sem jelent semmit.

2023. máj. 28. 21:04
 30/41 anonim ***** válasza:
12%

28as vagyok. Mindegy amúgy..

Csak nem értem a motivációt.


Nálunk mindig nekem volt pénzem. A lakást is én vettem. A férjemnek sosem volt megtakarítása,nem volt rá keret.


Én egyrészt nagyon gyűjtögetős vagyok,másrészt innen-onnan mindig kapok pénzt. 2-300ezret. Ezeket én nem költöm el,hanem összegyűjtöm. Ebből van a megtakarítás.

Ez kettős hasznosítású pénz. Egyrészt az én személyes biztosítékom,másrészt a családé is.

A nyár folyamán pl ebből kap az oviból ballagó lányunk új szobabútort. Festés, szekrénysor,ágy,íróasztal. Úgy számoltam,kb 500ezer lesz.

Ezt simán rászánom. Majd összegyűjtöm újra.


Kb így megy nálunk. 180at veszünk le kb havonta, tehát marad mindkettőnk számláján még 70-70 ezer Ft kb. Ebből is rakok félre. Sok kicsi sokra megy.

2023. máj. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!