Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyerekes családok: ti hogy...

Gyerekes családok: ti hogy oldjátok meg a párotokkal a pénzügyeket?

Figyelt kérdés
Leírnátok, hogy miképp oldjátok meg a közös/külön kasszát, hogyan osztjátok fel a költségeket, mi vált be?

2023. máj. 28. 09:54
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
68%

Mivel a kisebb már betöltötte a 2-t így én most csak családi pótlékot és gyest kapok.

Hát ez az összeg kb a havi csavargós pénz amiből beülünk a lányokkal suli után sütizni/fagyizni.

A férjem havi 2-3 milliót hoz haza így egyértelmű nincs tiéd vagy enyém. A konyhaszekrényben van egy Boríték amiből éppen fizetem amit kell (csekkek, bevásárlás, ruha, nyaralás)

2023. máj. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
69%
Külön számlánk van, amíg én is dolgoztam, addig én álltam a rezsit, a férjem a nagy részét a bevásárlásnak, a kutya dolgait fizettem még kifejezetten én. Jó darabig írtam a kiadásainkat és kb. egyenlőre jött ki. A többi kiadás ahogy esik alapon ment. Most csak a GYES-t kapom, úgyhogy a gyerekkel, kutyával kapcsolatos dolgokat én állom, a többit általában a férjem.
2023. máj. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
23%
Wow :D Az enyém miért van ennyire brutálisan lepontozva? :D 27-es voltam. Tudom, nem fog válaszolni, aki lepontozta, csak kíváncsi vagyok. Főleg egy ilyen kérdésnél, ahol nincs jó, meg rossz válasz (max. az haszontalan, amelyik nem a kérdésre válaszol), mindenki, aki leírja, hogy náluk hogy van, az hasznos, mert ez volt a kérdés.
2023. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
33# Én nem pontoztam, de lehet azért, mert gyerekes családokhoz szólt a kérdés, ti meg majd csak azok lesztek. :)
2023. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
13%
De a MÓDSZER akkor sem fog változni, ha lesz gyerek.
2023. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
27/33, én nem pontoztam senkit, de szerintem is azért, mert nem releváns, hogy gyerek ELŐTT mit csináltok, nem neked szól a kérdés. Értjük, hogy azt TERVEZITEK, hogy ugyanez lesz majd, amikor gyereketek lesz, de nem ez volt a kérdés.
2023. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
72%

36: Pontosan... nagy tervek mindenre vannak, de gyerekkel kapcsolatban annyira más minden, ezt csak az tudja akinek már van.

A gyerektelenek okoskodása nem véletlen nem érdekes...

2023. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk úgy van, hogy hónap elején az én fizumból leveszek egy előre meghatározott összeget, amit borítékokba rakok.

Pl. 100ezer megtakarítás (ez korábban takarékszámlára ment egyből, csak hitel miatt most változott a dolog, de valószínűleg hamarosan újra takarékszámlára megy majd).

- 10ezer autó javítás

- 20 ezer babaklubbok

- 20 ezer hó vége tartalék

- 5000 ajándékok

- 5000 nyaralás

Stb.


Az én számlám a “babaszámla”, a babával ha úgy vesszük külön kasszán vagyunk.

Ezen a számlán mindig van hó elején 150ezer Ft.

Ebből fizetünk mindent, ami a gyereknek kell.


A férjem számlája a kosztpénz számla, erről veszünk ennivalót, erről tankolunk stb.

2023. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%
37-es: az érvelésed azért nem állja meg a helyét, mert TUDOM, hogy most mennyi a bevételünk és TUDOM, hogy mennyi lesz, ha lesz gyerek. Írtam is, hogy a CSED/GYED kb. ki lesz maxolva, tehát abból kiszámolhatod, hogy nem havi nettó 150-et keresek + férjem nálam 3x többet (nettóban 7 számjegyű). Gondoltam a MÓDSZER érdekes lehet a sok különböző módszer között, főleg mert csak 1-2 hasonlót láttam a hozzászólások között.
2023. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Az elgondolás jó, de amíg nincs gyerek, addig elgondolás marad. Nem biztos, hogy kijöttök annyiból, amennyit beutaltok a közösbe, nem biztos, hogy követhető, élhető modell marad, amikor az ember néha örül, hogy lyuk van a hátsóján. Ezért kevésbé releváns szerintem egy terv egy már működőképes családi kasszánál. A működőképeseknél is van elképesztően elcseszett, amin csak meresztgetem a szememet, de végülis az a lényeg, hogy az adott mikro gazdasági egységnek, akarom mondani a családnak jó legyen.
2023. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!