Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokra vagyunk...

Milyen támogatásokra vagyunk jogosultak a következő esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Párommal van két gyermekünk (4 és 2 évesek lettek most) és most jön a harmadik. A harmadik betöltötte a 91.napot a magzati életben.

Eddig én apai gyeden voltam ami lejárt. Anya nem dolgozott eddig,mert 21eves és nagyon kevés a munkaviszonya. Természetesen igénybe veszem az adóvisszatérítést minden hónapban. És a családi pótlékot is kapjuk.


A kérdésem: milyen támogatásokat érdemes még igénybe venni? Miről tudtok esetleg mert annyi oldal van a neten hogy lehetetlen rajta kiigazodni. Ti hogyan csinálnátok a penzeket?



2023. jún. 14. 11:20
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
91%
Nem az első válaszoló vagyok, de kérdező, nem hogy kisebb, hanem nagyobb gyökérség, amit válaszoltál neki. Elég nagy tudatlanságra vall, azt hinni, hogy 40+ és máris welcome Down-szindróma. Te is gondolkozhatnál mielőtt leírsz egy ekkora érzéketlen parasztságot. Vissza nem vágtál, de legalább beletiporsz a lelkébe azoknak, akiket ez érint.
2023. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
81%

Fiatalon kezdtétek tele hátránnyal, erre csináltatok még 3 hátrányt magatoknak. Asszonykát sehova se fogják felvenni soha az életben tarthatsz el még plusz 4 embert életed végig. Hacsak nincs havi 7-800 ezer nettód akkor kb a nyomorba születtek a gyerekeitek.


MIlyen tapasztalat? 3 gyerekkel wc pucolónak se veszik fel mikor sorban állnak a magasan qvalifikált munkavállalók. Már lidl árufeltőnek se tud elmenni.


Férjem HR-es, az ilyen önéletrajzok át se jutnak a rostán mennek a süllyesztőbe. Lassan már takarítást se fog tudni vállalni, mert oda se kell. Oké hogy nyelvet tanul, Magyarország lakosságának hány százaléka beszél valamilyen nyelvet legalább középszinten.70-80? hm..valóban nagy előny egy középfokú nyelvvizsga:-D

2023. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
21es mit vártál? fiatalon 3. gyerek, gondolod megvan az érettségije?:-D :-D Gondolom valami építőipari segédmunkás fizuból nyomorognak de csináljatok még vagy 5 gyereket. Majd mi eltartjuk őket nyugi.
2023. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne az ingyenélést támogatni?


Nőd nem rakott semmit az állami kasszába, 3 gyerek után már te se fogsz de kivenni akartok? Nagyon gáz...

2023. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
92%

Első válaszadó vagyok. Miért, minek neveznéd azt, ha valaki munkaviszony nélkül szül 3 gyereket? 😉 Aztán a dolgozó párja meg támogatásokat vár erre a teljesítményre. Épp elég, hogy te nem fizetsz adót, mit akartok még?

Mi saját lakásba vállaltunk 1 gyereket, mögöttem pedig 12 év munkaviszony volt, mikor elmentem szülni.

Így én már úgy vettem ki a közösből CSED/GYED formájában, hogy - a kedves pároddal ellentétben - tettem bele.

2023. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
19%

Off amúgy,de 22#-es,mondjuk mindentől függetlenül elég szomorú,hogy ezek szerint a három gyerekes anyákat soha sehova nem fogják felvenni akkor sem,ha van szakképzettsége,tapasztalata. Mert ez jött le az írásodból. :) Az meg hogy át se megy a rostán,ki az aki beleírja az önéletrajzába amúgy,hogy gyereke van? Most nem azért... Munkaviszonyom van,így nem kerestem még állást gyerek mellett,mert van,de én mondjuk biztosan nem írnám bele,ha keresnék is,nem releváns,hogy van-e gyerekem vagy nincs amíg megoldom a felügyeletét/betegséget máshogyan. Ennek semmi köze a tudásomhoz.

Bocsi az offért,de megütötte a szememet. :D

2023. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 babyboom567 ***** válasza:
37%

Pedig ez a helyzet 26-os.

Mindig volt munkám, van érettségim, több szakmám.Érdekes mikor 40 évesen megszültem, lett gyerekem,onnantól mintha megszűnt volna számomra a munkaerőpiac.

2023. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
57%

27, akinek normális végzettsége, piacképes szakmája van, annak nem szűnik meg.

2 nyelvvizsgával, közgazdász egyetemi végzettséggel, mérlegképessel szültem 31 és 34 évesen. Megszűnt a munkahelyem, amikor a másodikat vártam.

Konkrétan 2 hét alatt találtam munkát, amikor a kisebb 2,5 éves korában úgy döntöttem, hogy ideje visszaaállni.

Nem volt akadály egy bölcsibe épp beszokó gyerek és egy középsős ovis sem. Azóta is rendszeresen hivogatnak fejvadászok.

2023. jún. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
*csődeljárással szűnt meg
2023. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 babyboom567 ***** válasza:
30%

Normál végzettségeim vannak

-cukrász(érettségire épülő 1 éves szakképzés,szakmunkás vizsga)

-kozmetikus(érettségire épülő 2 éves szakképzés,szakmunkás vizsga)

-élelmiszer és vegyiárú eladó, okjs


.

2023. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!